Čím začít u naší Árčí? Jen tím, že je to velice křehká dušička, i když tak nevypadá.

Přišla k nám náhodou v 7měsících, na socializaci a přípravu na výstavu. Její matka je import ze Švédska. Chovatel chtěl pro Arinku výstavní kariéru, což se mu splnilo. Získala si naše srdíčka, hlavně páníčkovo, proto už u nás zůstala.

Arinečka je vtělený motýlek. Věčně s hlavou v oblacích, pozorující ptáčky, motýly, mušky a jinou létající drobotinu. Poskakuje po louce jako by se chtěla převtělit a létat s nimi až do úmoru. Když jí však vyruší nějaký pohyb v trávě, třeba rejsek, či myška, okamžitě se stává rychlým lovcem - hrabe a hrabe. Nevydrží venku chvíli čistá, hotová šmudlinka. Než však přijdeme domů, díky svojí samočistící srsti je opět bělounká.

Arinka je vhodná spíš k výstavám a canisterapii. Miluje lidské dotyky, mazlení, i když je trošku opatrnější a ze začátku nedůvěřivá. Proto máme s touto fenečkou chovatelský záměr postaven na výstavní kariéře. Budeme vybírat pejska, který bude nositelem skvělé, vyrovnané povahy a výborných výstavních úspěchů.

 Tak jako Eliška,ani Arinka už nebude do dalšího chovu. Její poslední vrh, jenž se narodil předčasně ukončil její chovnou činnost. Moc děkuji našemu zlatíčku za všechny odchované papillonky, jenž z jejího lůna vzešli. Arinečka bude i nadále naším sluníčkem, které rozzáří vždy naše srdíčka. Je to mazlínečka umazlená, milovaná.

ARINKA je nositelka těchto titulů:

                                                               ČESKÝ ŠAMPION

                                                               SLOVENSKÝ ŠAMPION

                                                               KLUBOVÝ JUNIOR ŠAMPION

                                                                                                (klubu MKSK)

                                                              ČESKÝ VETERÁN ŠAMPION

výstavy Arinka

rodokmen Arinka

foto Arinky

 

imagetools0.jpg