Vzhledem k tomu, že se mi e-mail plní hloupými dotazy pouze na cenu štěňat, přikládám odkaz, kde si to v klidu můžou zájemci přečíst, jelikož na takové e-maily už nebudu dál odpovídat. Děkuji za pochopení.

hodnota psa

 Našla jsem velice pěkný článek od známé chovatelky a tak bych se s Vámi o něj chtěla podělit. Myslím si, že je velice hezky napsaný a bude srozumitelný všem.

štěně a pohyb

 Jelikož se mne dost lidí ptá, co dělají a jak se mají moji malí odchovanečci, vložila jsem vždy ke každému štěněti, jeho vlastní stránku s informacemi a fotkami, jenž mám. Snažila jsem se vepsat příběh, který mi vždy sdělí majitelé, či ho vidím na FB. Budu se i nadále snažit tyto stránky doplňovat a věřím, že i majitelé sami mi budou posílat více informací o svých miláčcích. Předem jim moc děkuji za ochotu se mnou spolupracovat.

Stránka je vždy na konci vrhu pod jménem jedince. Stačí jen kliknout na jméno a otevře se jeho stránka. Např: otevřu si NAŠE ODCHOVY, kliknu na vrh "B", sjedu až dolů, uvidím fotku s názvem Babbia , kliknu na jméno a otevře se stránka s příběhem.

                ROK 2018

Pomalu se blíží konec roku a tak bych všem, kteří na mé stránky chodí pravidelně, ale i těm, co nahlédnou jen jednou, popřála v příštím roku 2019 HODNĚ ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ, LÁSKY A POHODU!

 Na Štěpána k nám přijela moooc milá návštěva. Moje dcera Anna s vnoučaty. Rosťa byl sice v práci, ale i tak to byl velice příjemně strávený den. V odpoledních hodinách jsme se všichni vydali na živý Betlém, jenž v naší obci pořádal Valašský soubor. Dětem se to moc líbilo a za zvuku cimbálu si moji vnoučci zazpívali vánoční koledy. Byl to nádherný 26.prosinec.

Nastal opět čas vánoční a i u nás se chystal příchod Ježíška. Naši chlupatci to dobře vycítili a chodili se neustále dívat, jestli pod stromečkem jsou již dárečky. Po řízku utíkali okamžitě ke stromečku, kde si vybrali každý co chtěl. Pamlsky jsem jim pak hned rozdala, aby i do budoucna věděli, že Štědrý den je hlavně pro ně, naše chlupaté děti.

Druhý, adventní víkend jsme trávili mezi bezva lidmi, na výstavě v Nitře (8.-9.12.)

 Vikísek měl odpočinkový kruh, jelikož šel ve třídě čestné a tak nám o žádné tituly nešlo. Účelem bylo co nejlépe předvést malou Galaxii a dovést jí vpořádku domů.

 Toto se mi podařilo a byla jsem moc spokojená s posudkem i reakcí obou posuzovatelek.V sobotu nás měla p. Vojteková Iveta a v neděli p. Vítková Viera. Oběma dámám se malá velice líbila už tím, že šlapala jako hodinky, vůbec se nebála a v klidu ukázala zoubky. Pak následně posuzovatelku za odměnu olízala. Tím prokázala, že se nebojí a má zdravé sebevědomí. Jsem na Galinku moc pyšná, že to zvládla vše v tak krátké době. V neděli, po výstavě večer, jsem jí odevzdala chovatelce. Ta byla nadšená. Věřím, že i nadále se bude suprově vystavovat a půjde tak ve šlépějích svého otce. Hodně štěstí na výstavním molu, zlatíčko!!!

První adventní víkend jsme byli na cestách. V sobotu na výstavě v Brně a v neděli v Maďarské metropili- Budapešti. Oba dny se nesli ve znamení vítězství. Viki si odnesl výborné ohodnocení,ale velkou radost mi udělala i Glorinka a můj odchov- Dantes. Ten se na klubové výstavě i úspěšně zbonitoval s krásným bonitačním kódem. Měla jsem ohromnou radost, že jsem je zas všechny viděla. Je totiž moc hezoučký. Vyloupl se v nádherného motýla a i poradkyni chovu se velice líbil. Hodně ho chválila. Škoda jen, že moc nezvládl na stole ukázat p. Mudrovi zoubky. To ho dost poškodilo. Nebýt to klubovka, byl by klouček-nezbedníček diskvalifikovaný. Ale nakonec přeci jen zoubky ukázal a tak dostal známku V3. I tak jsem na něj pyšná. Na oba, majitelka to vše zvládla bravurně. Patří jí obrovské DÍKY!!!

Dnes 11.11., jsem obdržela úžasnou zprávu. Eiss byl na své první výstavě a hned vyhrál!! Od p. Verstovšek Suzane si na Klubové výstavě Exotiku odnesl známku V1 a k tomu i titul CAJC!!! Jsem na oba moc pyšná!!! Zvládli jste to suprově, jen tak dál! Už se těším na setkání v Brně.

V pátek, 9.11., k nám domů, přijela na výcvik malá Galaxie. Je to Vikískova dcera a tak doufám, že nám příprava na výstavy půjde pěkně od tlapek. Prozatím se seznamuje se smečkou, ale táta chybí. Vikísek je na prázdninách, jelikož Arčínka hárá. Okolí pomalu pročuchává a zjišťuje, že jsou k mání i hračky. Nejvíc jí zaujal pískací balonek a plyšové kuřátko se zajíčkem.

 Dostala jsem krásné fotky našich "B" holčiček. Vyrostly v krásné papilloní slečny a Bania- Kleuška úspěšně sklízí i výstavní ocenění. Na klubové výstavě v Mladé Boleslavy vyhrála nad šampionkou, i když nebyla prodána k výstavám. Odnesla si nádherný posudek a známku V1 s titulem CAC.

Mám obrovskou radost z toho, že se sestřičky vídají a hlídají navzájem.

Krasavička Babia- Adélka.

Úžasný a úspěšný víkend strávil Viki v Bratislavě ve dnech 26.-28.10. na Mezinárodní výstavě s nominací na CRAFT. Jelikož už nemám dovolenou, musel Vikísek odjet do Bratislavy jen s Rostíkem a handlerkou. Po všechny tři dny ho předváděla Andrejka a klouček šlapal jako hodinky. Jsem na něj TAK pyšná a šťastná, že vše zvládl. Nominoval se na CRAFT a začala jsem přemýšlet, že bych ho tam i poslala s handlerem. Byla by to zas jedna prestižní výstava pro Vikouška.

Jako náplast na bolavou dušičku mi přišel ze Slovenska milý dopis. Měla jsem ohromnou radost.

Ve středu, na můj svátek, odjel i Goro ke svým páníčkům. Nejel však daleko , jen do Vsetína (tam už je i náš Dacius-Monty). Předpokládám, že se s ním budu vídat a rodinka si najde občas čas, zajet i k nám. Společné setkání dětí a rodičů. Už nyní se těším. Goro má lehce naplánovánou kariéru závodů. Věřím, že bude úspěšný, jako naše Dailinka se svojí paničkou. Přeji rodině a Goríškovi, aby se jim v životě vše vydařilo ke spokojenosti obou stran. Budu jim držet palečky. Hodně lásečky, miláčku!!!

A je to tady....mrňata odcházejí do nových domovů a u mě začíná uplakané období.

 Dnes, 13.10.2018, odjela do Vyškova, moje srdcovka a lásečka Lolinka, kterou jsem si chtěla nechat jen pro sebe. Potěchou a radostí je pro mne to, že nová majitelka chce jezdit po výstavách a věnovat se chovu. Moc oběma budu držet palce a pokud mi to zdraví a čas dovolí, i doprovázet obě na výstaviště.

 Žádný chovatel, tak ani já, sice nezaručí, že bude malá vyhrávat, ale věřím, že se líbit bude a pokud jí to bude aspoň trošku bavit, tak jako oba rodiče, bude i úspěšná.

 Proto oběma přeji, aby se naladily na stejnou notečku, vše zvládly na jedničku a pak začaly sklízet jen to nejlepší!!! Hlavně však to nejdůležitější- vzájenmou lásku a porozumnění i když by se nedařilo.

Sobota 6.10. se nesla v duchu cestovním. Celá smečka jela s námi na výstavu do Slovenského Dargova, kde se vystavoval náš Viki. Balení nebralo konce a my vyjížděli z domova o půl šesté ráno. Štěníci cestu zvládli perfektně. Jen dvakrát jsme stáli a nechali všechny proběhnout, aby v autě už pak jen v klidu spinkali. Cesta nám trvala necelých pět hodin. Ale tím, že byl nádherný, teplý den, to všichni snášeli velice dobře a bez problémů. Dargov nás uvítal sluncem a teplotou 20st, na místě jsme byli v 10:15h. Štěňata, Vikiho, Arinku i Elišku jsme nechali v ohrádce po celou dobu výstavy. Prcci si tak přivykali na ruch okolo nich. Vůbec jim nic nevadilo, ani když čivavky spustily neskutečný řev a štěkot. Jen se podívali, jestli náhodou není něco zajímavého v blízkosti a pak se zas věnovali své zábavě. Jsou to šikulky, které nic nerozhází. Po většinu času se zabavili sami a další čas, prospinkali. Domů jsme se vrátili až po půlnoci. To pro ně znamenalo, že můžou začít zlobit. Běhání a vrčení nebralo konce. Prostě tu nahromaděnou energii za celý den, museli nějak vypustit ven. A měli jsme o zábavu postaráno až do půl druhé ráno. Jsou to naše malá zlatíčka.

27.9. jsem vzala naše prcky k veterináři, na první očkování a čipování. U lékaře bylo hodně pacientů a tak jsme museli dlouho čekat. Když na nás přišla řada, štěníci byli ospalí, ale jak jsem je vzala do rukou, hned začali být zvědaví. Při injekci pochopili, že to bude asi bolet. Nakonec to zvládli na jedničku a pan doktor je chválil. Doma už vůbec nevěděli, že je něco bolelo. Dělali psí kusy...laughing video je důkaz...klikni na:

jen počkéééj!!!

12.9. byl nádherný, teplý, letní den a tak jsem vzala naše mrňata poprvé ven. Byli trošku vyděšení, ale jak zjistili, že je venku lépe jak doma, už nechtěli zpět do přepravky. Začali zkoumat travičku i hlínu. Vyzkoušeli, co se dá sníst a co ne. Škoda jen, že jsem musela do práce a tak jejich první výprava trvala jen půl hodinky. Napoprvé jim to stačilo a když jsem je donesla domů okamžitě usnuli. Byl to pro ně asi vysilující zážitek.

Úžasný víkend od 7.9. do 9.9. jsme trávili s Vikískem v Jižních Čechách u Jindřichova Hradce. Byl to Výstavní výcvikový pobyt a Psí škola handlingu. Zde jsme se učili oba, jak se správně chovat ve výstavním kruhu. Bylo nádherné počasí a tak nám nic nekazilo pobyt. Bylo skvělé, že jsme nebyli sami a jela s námi i papillonka se svojí paničkou Pavlínkou. Psů bylo dost a různých plemen. Za papíky jsme byly dvě vystavovatelky. Ubytovaní jsme měli v Pavlínčiném obytném voze (supr luxus) a postaven byl v OSADĚ SLUNEČNICE. Nádherné prostředí, rybník a čistota mne fascinovali. Přispěla k tomu i skvělá kuchyně. Připadala jsem si jako v ráji. Vše probíhalo na jedničku a všichni účastníci byli neskutečně milí. Poznala jsem nové kamarády a náš Viki též. Věřím, že se dobře bavil. Veškeré poznatky se budu v budoucnu snažit využít. Je toho hodně, co jsem nezvládla a tak musíme s Vikískem na sobě dost pracovat. Zjistila jsem, že vše vlastně kazím já a nedávala jsem možnost posuzovatelům ukázat Vikouše v té kráse, jakou v sobě má. Snad to napravím a Viki dosáhne na metu nejvyšší.

 Chtěla bych touto cestou moc poděkovat Pavlíně za to, že nás nechala u sebe ve svém pojízdném domě a za skvěle strávený víkend v bezvadné společnosti. Snad to nebylo naposledy, kdy se takto potkáme.

za fotky děkuji škole handlingu

Po delší době jsem vyjela s naším Vikískem na výstavu. Byla to Mezinárodní výstava v Bratislavě. Po oba víkendové dny 18.-19.8. bylo neskutečné horko. Teplota ve stínu přesahovala 37st. Viki si v sobotu vychodil známku V2 a titul r. CAC a v neděli V1 s tituly: CAC, CACIB, BOB a BIG II.

Pro potěšení a abych přišla na jiné myšlenky, když odešli naše "eFka", jsem fotila naše bělásky. Jsou nádherní. Mám z nich ohromnou radost...krásně papají a přibírají. Moc se těším, až otevřou očka a podívají se na tento svět.

GLORIA

GORO

Sobota 11.8. se nesla v pokračování loučení se štěňátky.  Pro Nikiho si přijela nová panička z Prahy. Nebylo sice tolik času na sdělování informací, jelikož jsme byly omezeny rychlíkem a zpětným návratem, ale doufám, že to podstatné jsem řekla a tak budeme i nadále ve spojení. Nikísek se choval vzorně a tak bude snad ve vlaku spinkat únavou. Řádil totiž od skorého rána a nebyl k utahání. Hodně štěstíčka, miláčku!!!

 A je to tu!! Loučení s naší malou bojovnicí Fantagiro. Dnes 10.8. odjela do Ostravy ke své nové paničce. Věřím, že se bude mít prostě NEJ! Jsou to úžasní lidé. A hlavně, celou dobu poslouchali, jak povídám...a mluvila jsem dlouho. Když já mám tolik věcí, které musím sdělit.

 HODNĚ ŠTĚSTÍČKA,FANYNKO!!!

Dnes jsem dostala fotky našeho loňského kloučka Etiena. Malý vyrostl v krasavce. Je krásný. Mám z něj velikou radost a obrovské díky patří majitelce za vzornou péči o  Etienka. Je to sice drobeček, ale myslím, že lumpárnu dělá jako velký kluk. Váží jen 1,5kg.

V noci z 3.8. na 4.8. se nad ránem narodili naší Elišce štěňátka. Konečně Elli prolomila sérii kloučků a na svět přivedla holčičku. Sice, když přišel první klouček, hned jsem věděla, že je to prostě Eliška.....Klouček přišel ve 2:20 s váhou 118g a na holčičku jsem musela chvíli čekat. Tu jsem s velkou radostí uvítala ve 3:55 a její váha 124g. Oba se mají čile k světu, jen máma trošku zlobí. Neměla mléčko a tak hned ráno jsme museli k panu doktorovi. Ten jí udělal sono, prohlédl a rozhodl, že nejlépe bude, když dostane injekci na stahování dělohy, podporu laktace, něco na posílení organizmu a něco i na kosti. Takže Eliška odjížděla s rozpíchaným zadečkem. I přes všechny tyto injekce však byla velmi statečná a hned se jala role vzorné mámy. Svoje děti bránila. Na pana doktora vrčela, až jsem se musela trošku smát. Doufám, že snad bude vše v pořádku a malí začnou sát mléko, jenž máma dodá.

 

Dnes 2.8. jsme zajeli se štěníky za panem doktorem na veterinu. Fany a Niki dostali první včeličku a svůj čip. Fénix to velice oplakal, ale po chviličce se utišil a už byl opět velkým a statečným kloučkem. Malá Fantagiro ani nehlesla. Dokonce i při čipování neplakala. Chovala se prostě jako dáma a bojovnice. Jméno Fantagiro nese poprávu.

 Měla jsem z obou velikou radost, když je pan doktor prohlédl a překontroloval zoubky, varlátka bez zbytečních řečí. Oba stáli vzorně a nechali si vše líbit. Jen výška stolu se jim moc nelíbila a tak po kontrole rychle spěchali do náruče.

 Vše je jak má být a v naprostém pořádku.

Naše mrňata se začínají učit vyhledávat mlsky. Učení jim jde skvěle a moc je to začíná bavit. Je úžasné dívat se, jak se snaží. Když jim to nějak nejde dokážou se i vztekat a vrčet, ale potom rychle znovu zapojí čumáček a dohledají vše.

Malí už řádí....nejvíc večer...laughing

večerní hry

6.7. Jsme vzali naše štěňata poprvé ven. Ze začátku se trošku báli, ale jak se rozkoukali, rozběhli se za mámou. Mám z nich velkou radost. Venku se unavili a doma pak spokojeně spinkali.

Naše mrňata poprvé ochutnala něco jiného, jak mámino mléko. Docela jim chutnalo.

Dnes 27.6. mi přišel vzor PP a přidělená čísla z ČMKU našeho vrhu "F". Mám velkou radost.

Dne 22.6. naši mrňousci poprvé otevřeli svá očka. Podívali se na tento svět. Mám radost, je nádherné se jim dívat do očí. Oni vás ještě pořádně nevidí, ale už je to předzvěst toho, že začnou běhat. Proto jsem ze soboty udělala den, kdy se všichni odčerví a štěníkům ostříhají drápky, aby se jim lépe začalo lítat. Vyměnila jsem v porodní bedýnce podložky a dala dečky. Mají tak tvrdší podklad a k běhání rozhodně lepší. Už se těším na den, kdy půjdou poprvé na obhlídku. Ale na to mám ještě týden čas. Samozřejmně, vše budu dokumentovat fotoaparátem.

Dnes mi přišel krásný e-mail s blahopřáním ke štěňátkům. Na konci přáníčka byly vloženy i nádherné fotky našeho kloučka-Dantese. Chci touto cestou MOC poděkovat majitelům, že se o Dantíka tak vzorně starají. Klouček je doopravdy nádherný, prostě se vydařil a věřím, že i malý Fénix bude vypadat stejně- nádherný v srsti s červenou barvou.

 

 A je to tady!!!

 Arinečka porodila Vikískovi holčičku a kloučka. Oba se mají k světu, krásně bumbají.

Snad bude i do budoucna vše v pořádku. Více info v sekci "vrh F".

 Sobota byla neskutečná. Viki a Elli jeli poprvé beze mne na výstavu do Zlína a Arinka se po obědě chystala k porodu. Holčička se narodila v 18:10 a klouček přišel na svět v 19:20h. Byl to fofr.

 

Včera 4.6. za námi přišel na návštěvu Gonzo, Bruno i s paničkou. Vikísek měl konečně možnost se dosytosti vylítat, neboť v posledních dnech se na vycházky chodí málo. Arinečka už nemůže a Eliška hárá. Proto se berou odděleně ven. Malý Bruníček se nestačil divit, co to kolem něj pořád létá za tryskomyš. Chvílemi se mu musela zatočit i hlava...laughing

Arinka už je též nachystaná k porodu

Viki už pomalu čeká na své potomky...začíná být hodně důležitý.laughing

Květnový víkend od 18.5.-21.5. jsme se jeli podívat do Maďarska. Ubytovaní jsme byli v Ružiné (SK) na přehradě a denně jsme dojížděli na výstavy do Szilvásvárádu (HU),  který byl vzdálen od hotelu 110 km.

 Počasí nám vyšlo na jedničku a i výstavní areál byl prostě nádherný. Úvod byl pompézní. Výstava se začala v sobotu přehlídkou lipicánů a jejich drezúrou. Koně tančili na živou hudbu a můj toto viděl poprvé na vlastní oči. Byl unešen nádherou koní a elegance tance. V sobotu zde byla celosvětová výstava stafordských teriérů a zástupci všech zemí měli nástup s vlajkami svých států, které zastupovali. I z ČR se účastnilo pár lidí. Byl to nádherný začátek třídenního výstavního klání.

 V nedělním obřadu pak byla nádherná ukázka vítězného družstva ve voltiži (cvičení na koni). S touto cvičební sestavou Maďarské družstvo mládeže vyhrálo.

Szilvásvárad nás prostě okouzlil. Dokonalé zázemí, výstavní kruhy s koberci, jenž tlumili chůzi po betonu, vynikající a levná kuchyně. Skvělá organizace.

Pokud i příští rok budeme jezdit po výstavách, tato bude určitě na našem seznamu.

Rozhodně se sem rádi vrátíme.

Čekáme štěňátka od Vikíska a Arinky!!!

Ve středu 9.5. jsem zajela s naší Arinkou na veterinu, abych si nechala u ní udělat sono. S velkou radostí už můžu napsat : ČEKÁME MIMINKA!!!

Jsem moc ráda a současně zvědavá, jací drobečkové přijdou ze spojení Vikíska a Arinky na svět.

Víkendovou sobotu 28.4. jsme zajeli všichni do Maďarské Pápy. Naší spolucestující byla p. Podracká se svou psí slečnou-Olinkou. Vyjížděli jsme z Horního Lidče před čtvrtou hodinou ranní a do Pápy jsme dorazili v osm. Cesta nám ubíhala skvěle a my ani jednou nezabloudili. Trefili jsme se napoprvé a nic nehledali.

 V Pápě nás uvítal nádherný stadion, skvěle připravený na nápor psích mazlíků a jejich páníčků. Pro vystavovatele byl postaven obrovský stan, pod kterým jsme složily naše věci. Zajišťoval nám příjemný stín a my se tak nemuseli pražit na ostrém sluníčku. Po obou stranách byly výstavní kruhy a stoly posuzovatelů. Z takového zajištění by si mohli vzít příklad i "naši" někteří pořadatelé. Okolo kruhu byl páskou vymezen prostor, kde chodili návštěvníci a nepohybovali se tak mezi klecemi a věcmi vystavovatelů. Za tímto prostorem pak bylo místo pro postavení velkých stanů.

 Byla jsem nadšená, jak vše bylo zorganizované. Nikdo se nikde nepletl, vše bylo řádně značené a hlavně přehledné. Nechyběl ani bazének na chlazení psíků. Voda byla k dispozici. Myslím, že na tuto výstavu se budu ráda vracet. Byl to nádherný sobotní -skoro letní (26st) den.

Dnes jsem našla na internetu Vikískové ohodnocení ze Slovenského DOG CUPu. Jsem nadšená. Umístil se na nádherném druhém místě.

Velikonoční pondělí (2.4.) jsme vyrazili všichni na Čachtický hrad (SK). Bylo nádherné, slunečné počasí a na Slovensku bylo i teplo. Teplota přesahovala krásných 15 stupňů. Pro nás to byla skvělá procházka a pro naše chlupatky výborné vybití energie v listí a trávě.

Tento nádherný hrad nás překvapil. Pořádalo se zde vystoupení divadla (Povídka o Čachtické paní) a historického šermu na horním nádvoří. Na dolním nádvoří si mohl každý dopřát něco dobrého. Ať už to byly speciality v podobě ovčího sýru, oštěpky, žinčice, či perfektně upravené masíčko přímo z grilu. Všem kdo neví kam se jet podívat, vřele doporučuji. My se sem určitě budeme vracet a né jen na velikonoce. Prostě bezva výlet a skvěle strávený sváteční den.

Bílá sobota se nesla v duchu oslav narozenin naší Elli, která měla v lednu 5 let a Vikiho, který oslavil dvouleté výročí 30.3. Dohromady jsem jim upekla narozeninový dortík a dostali spoustu mňaminek, balonků. To je ta nejúžasnější hračka pro oba. Jejich neustálé házení totiž vyžadují i když se vrátíme z dlouhé procházky. Oběma našim mazlíčkům přejeme hodně zdraví, štěstí na poli výstavním a ještě aspoň něco málo štěňátek, které by měli mít spolu.

Na Velký pátek (30.3.)nám začala hárat Arinka. Tím, že její krytí vychází na 13.dubna, zvažuji, jestli budeme vůbec krýt a mít štěníčky. Její potencionální porod by vycházel zrovna na dobu, kdy budeme na výstavě v Sobotce. Tuto klubovou výstavu bych si nerada nechala ujít a tak hodně uvažuji. Uvidím, jak se bude situace vyvíjet a jak bude háravku zvládat Viki.

Pomalu se blíží svátky jara a i u nás se připravujeme na velikonoce. Proto přeji všem, KRÁSNÉ SVÁTKY a bohatého šmigrusta!!!!

Dne 24.3. jsme vyjeli do Prahy na klubovku. Tato klubová výstava bývá prostě skvělá. Ani dnes tomu nebylo jinak. Úžasné ceny, jenž čekaly na své nové majitele a jejich chlupaté parťáky,neměly chybu.

 Na tuto výstavu jsem se rozhodla nahlásit Vikíska a Elišku do soutěže párů. Tito dva spolu šli naposledy, když měl Viki 4 měsíce. Neměla jsem ani čas, abych je spolu potrénovala v chůzi na výstavním vodítku. Eliška se nevystavovala skoro dva roky. Proto pro mne bylo obrovským překvapením, že VYHRÁLI!!

 Ještě větší radost jsem však měla, když náš odchovaneček - CARPE DIEM nastupoval do třídy mladých (jeho 1.výstava) a dostal skvělé ohodnocení a známku V1 s titulem CAJC!!! Jsem na malého tak pyšná a mám neskutečnou radost. Carpíšek šel odpoledne k bonitaci a vše suprově zvládl a odnesl si skvělý bonitační kod.

 Touto cestou bych chtěla ještě jednou pogratulovat majitelce a současně poděkovat za to, že se o malého tak suprově stará. Vřelé díky!!!

24.2. jsme jeli na Klubovou výstavu do Pezinku na Slovensko. Byl pěkný, slunný, mrazivý a větrný den. Teplota se pohybovala od -8st přes den. V Pezinku nás přivítala nazdobená hala a velice milí lidé. Mám prostě Slovensko moc ráda. Vždy máte nablízku kamarády, kteří vás mají rádi a vždy vám jsou k dispozici a pomůžou, když potřebujete.

Nemám slov nad supr nachystanou výstavou, jejími cenami od sponzorů a vůbec celou organizací. Veliké díky patří všem, kdo se podíleli na jejím bezchybném chodu!!! Musím pochválit i úžasný gulášek, který jsme dostali. Můj si jen rochnil.

 Jsme členy dva roky a za tuto dobu si nemůžu vůbec na nic postěžovat. Prostě SUPR organizace, zázemí a vše co k výstavě je třeba.

 Vikísek nastoupil do třídy vítězů a prostě zabodoval. Vyhrál titul CAC a to nebylo vše, co si z Pezinku odvezl. Následoval titul KLUBOVÝ ŠAMPION a titul TOP PAPILLON 2017!!! Zde obdržel titul TOTAL I.místo a v psech I.místo s počtem bodů 1080!!! Jsem z Vikiho moc nadšená. Domů jsme odjížděli s nádhernými poháry a cenami.

Třetí únorový víkend se nesl ve znamení úspěchů. Vikísek v Bratislavě na VICTORY SHOW (Šampion-šampionů) dodělal získáním titulu CAC, Slovenského šampiona krásy. Odnesl si i titul VICTORY JUNIOR WINNER!

 V neděli pokračoval dalšími tituly, jenž posbíral po CACovi a to: VÍTĚZ SLOVENSKA a titulem BOB!

Únorový víkend 10.2.-11.2. jsme všichni strávili na mezinárodce v Nitře. Zde jezdíme všichni moc rádi, jelikož nás vždy přivítá bezva zázemí a milí lidé. O známých už ani nemluvím. Na ty se těším ze všeho nejvíce. Bohužel tento víkend poznamenala velice tragická událost. Kamarádce, která přijela na oba dny s karavanem a s nádhernou fenečkou papillona narozenou 1.1.2017 (tu si koupila v Rusku) to byla ta nejhorší sobota. V kruhu sice byla skvěle ohodnocena známkou V2 (ze 6 papillonek), ale večer se stal pro ní tragický. Když šli s manželem a malou na večerní procházku, napadl je volně pobíhající thajský ridgeback. Stačila chvilka a malá papillonka střet mezi nimi nepřežila. Jedno hloupé skousnutí a je po nadějné, nádherné holčičce. Všem nám to po zjištění bylo líto a do kruhu v neděli jsme všichni nastupovali se slzami v očích. Nejhorší na této události je, že člověk, který nechal volně pobíhat svého velkého psa se ani neomluvil a svou arogancí ještě majitele urážel. Věřím, že Slovenská policie toto vyřeší a majitel ponese plnou zodpovědnost za svého psa a bude podle zákona potrestán.

 Proto prosím VŠECHNY majitele, ale i budoucí, kteří mají malé plemeno, aby byli na své psí miláčky opatrní a obezřetní. Nikdy,ani ve výstavním areálu nevíte, na jaké individua narazíte. Nic už totiž život vašim miláčkům nevrátí. Malí totiž nepřežije a když, tak s velkými bolestmi a doživotním traumatem.

Malé poslední fotka z výstaviště.

Dne 3.2.-4.2. jsme byli v Brně na Mezinárodní výstavě DUO CACIB. V těchto dvou dnech si Viki vychodil známky nejvyšší a tím splnil podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION!! Jsem na kloučka náležitě pyšná a věřím, že se nám bude dařit i nadále a my doděláme  Slovenského šampiona.

 Krásný pozdrav jsem obdržela z Brna od majitelky našeho prvorozeného Atreje. Přišly i nádherné fotky a já nevěděla, kterou si vybrat, ale tato u bazénu mne úplně okouzlila. Je vidět, že se má klouček prostě suprově. Druhá je s jeho kamarádkou. Ta se podobá naší Arince.

    ROK 2017

Večerní řádění jsem musela utnout a Arinku lehce přesunout do postele, aby se tak nebála střílení. Všichni zalezeme pod peřinku a Nový rok přivítáme až ráno. To se nám vrátí páníček ze služby....laughing

Silvestr nám začal krásným videem, které mi poslala p. Koňaříková, majitelka Daciuse-Montíka. A fotečky byly krásné.

Jako další dárek, který mi došel, byly fotky našich odchovanců.

První- Dantes:

A druhý - Eisíček:

Štěpán se u nás oslavil díváním na pohádky a lenošením. Holky přesto měly plno práce s hlídáním a věčně ,když se něco šustlo na schodech štěkaly. Jen Viki, jako správný chlap ležel v klídku na gauči a spal.

Dailinka si našla své oblíbené místečko.

Na BOŽÍ HOD k nám přijela moje dcerka s vnoučaty a Dailinka na hlídání. Děti si rozbalily dárečky a po obědě jsme si vyšli na krásnou procházku k Panně Marii, nad Lideč. Pochodovalo se nám skvěle a i pejsci se bezvadně prolítali.

Štědrovečerní večeři jsme prožili v klidu a pohodě. Naši psíci s námi  povečeřeli, i když Viki si musel odskočit pod stromeček pro hračku,možná, aby mu lépe chutnalo.

Pod stromečkem na každého čekalo překvapení a nějaká mlska. Večer se nám náramně povedl.

Krásné nedělní odpoledne 19.11. jsem strávila v Bratislavě. Tuto návštěvu jsem dlouho plánovala, ale nějak mi nevycházel čas. Narodila se zde, v chovatelské stanici Caprina Dowina, krásná holčička po našem Vikískovi. Malá už řádí a je povahově po tatínkovi. I vzhledově je celá on. Byla jsem z malé opravdu nadšená a i Viki měl oči jen pro ní. Stále si s ní hrál, hlídal a olizoval. Myslím, že dobře poznal, že je to jeho potomek.

V úterý 7.11. jsme odjížděli do Hřenska. Byla to naše malá dovolená. Ubytování bylo krásné a okolí prostě luxusní. České Švýcarsko je nádherné i v listopadu. Škoda jen, že nám přeprchávalo. Odtud jsme pak vyjížděli do Lipska k Německým sousedům. Zde se konala Světová výstava psů a já měla přihlášeného Vikíska. Výstavní areál mne uchvátil.

Ve středu jsem tam jela s p.Donhofovou, která vystavovala své papillony a já jela jen jako doprovod a Viki, aby se seznámil s výstavištěm. Rostík zůstal s holkama v Česku a udělal si s nimi tůru po okolí. Organizace byla úchvatná, nikde fronty, parkoviště byla prostorná a my v klidu zaparkovali. Byla to předzvěst toho, že v pátek bude vše na jedničku. A to taky bylo. Když bylo po výstavě,v sobotu jsme se jeli podívat po městě. Prohlídku města jsme ukončili výborným obědem v hotelu Labe.

Věřím, že se do této lokality ještě někdy podíváme. Moc se nám tam líbilo i když počasí nebylo zas až tak skvělé.

V neděli 5.11. jsme jeli do Prahy na výstavu. Při té příležitosti jsme přiblížili i našeho Eisíčka nová majitelce z Mostu. Sraz jsme měli před výstavištěm a malý se mohl aspoň proběhnout, než pokračoval v další cestě do nového domova.

Každý večer, než jdeme spát, musí proběhnout ten správný rituál. Kluci (VIKI a jeho syn Eiss) se začnou prohánět a nahánět. Malý řádí jak torpédo a Vikísek mu pomalu nestíhá. Video -klikni na Eiss-rychlík.

Eiss -rychlík

Sobota 28.10. byla pro mne dnem loučícím a plačícím. Do nových domovů odešli moji dva kloučci Edmontek a Etienek. Sice jsem se na jejich odchod připravovala, ale jak zajeli za dům, už mi tekly po tvářích slzičky. Věřím, že miláčkům bude moc dobře, jejich skvělý majitelé byli senzační a měli se mnou trpělivost. Kdo mne zná, ví, jak jsem upovídaná a tak předání trvalo hodně dlouho.

Rodina malého Etienka, který odcestoval jako první do Olomouce.

Hned za jejich odjezdem se u našich dveří objevili druzí majitelé malého Edmontíka. Ti měli hodně dalekou cestu, přesto vydrželi poslouchat mé informace až pomalu do tmy. Edík cestoval do Karlových Varů.

Dne 25.10. byla všechna naše psí drobotina rezervována a k novým majitelům odjedou o víkendu. Hodně štěstíčka, kloučci naši!

Arinka oslavila své 4. narozeniny!! Hodně štěstíčka, miláčku a hlavně zdraví.

Dne 16.10. jsme s naším vrhem "E" odjela za veterinářem k povinnému očkování, čipování a prohlídce. Panu doktorovi se kloučci velice líbili. Trošku sice plakali, ale za chvilku mi v náručí utichli.

Pomalu s našimi kloučky začínám hrát hry. Jde sice jen o náhodnou zábavu, ale už i tak pomalu přichází na to, že když zapojí čumáček, něco dobrého najdou. Věřím, že je hlavolamy začnou bavit a nebudou se nudit.

V 5 týdnech jsem vzala naše drobky ven a ona přišla za námi milá návštěva v podobě černé, sousedovic kočičky a úžasného kamaráda Gonzy od Kačenky Fojtů.

Přišla mi nádherná fotka našeho Dantese. Je to klouček moc hezoučký a nebude zas tak malinký. Už váží 3kg.

Naše mrňata postupně prohlédla na svět. První uviděl Eisík, druhý den Edmont a další den jen na půl Eisíček. Tomu to trvalo trošku dýl než otevřel i druhé očko, ale oplachovala jsem mu ho a tak uviděl svět o tři dny později. Vše je už jak má být.

Dne 10.9. měla svoji premieru naše malá Dailinka na poli výstavním. Na Krajské výstavě v Lounech si vychodila nádherné prvenství se známkou VN1 a skvělým posudkem od p. Hořáka. Touto cestou majitelům moc děkuji za vzornou péči a prezentaci. Jen tak dál, holky-šikulky!!! Budeme i v budoucnu držet palce!

Po čtyřech dnech snad můžu říci, že malý Etien už snad bude nabírat jen sílu. Moc nepřibíral a tak jsem ho začala 2x za den krmit. Váha jde pomaloučku nahoru a snad budeme mít vyhráno a malý brzy dožene bratry.

Naše Eliška v úterý 29.8. porodila krásná, sobolí štěňátka. Jsou to ogaři a šli rychle za ssebou. Více v sekci "vrh E".

Dostala jsem krásné fotky našeho klouča Daciuse Montyho. Klouček se nám přebarvuje, ale i tak je to mazlík a moooc krásný! Díky moc za vzornou péči a lásku Dáši Koňaříkové!!!

Před chvílí jsem se dozvěděla, že naše Bania-Klea vyhrála na výstavě V1, Vítěz třídy (Krajská výstava psů v Praze-Džbánu) a v párech obsadila úžasné druhé místo se svým parťákem Herrym. Majitelce touto cestou ještě jednou děkuji za vzornou péči a prezentaci!!!

V sobotu (26.8.) jsem se zajela podívat na setkání papíků do Podhradní Lhoty. Sešlo se zde 27 pejsků i se štěníkama. Bylo to nádherné odpoledne se supr babincem.

Dnes, 14.8. už s klidným svědomím můžu říci, že naše Eliška a Vikísek, budou rodiči. Jejich spojení bylo 1.7. pozdě večer a ráno 2.7. jsme překryli. Přírůstky čekáme od 28.8. Moc se těším, jací mrňouskové se narodí a mám radost, že se Eliška pomalu zakulacuje. Věřím, že budou aspoň dvě štěňátka.

Nastal čas dovolených a tak i my se zapojili do tohoto frmolu. Majitelé naší Dailinky odlétali do Itálie a my jsme se stali na týden opatrovníky. Po domluvě jsme u Daili začali pomalu trénovat chůzi na výstavním vodítku a postoj na stole. Malá se totiž zúčastní své první výstavy v Lounech a proto honem trénujeme, aby to vše zvládla.

Dne 22.7. jsem byla s Vikískem objednána na vyšetření patelly k MVDr Nešporovi do Brna-Líšně. Vyšetření dopadlo na jedničku a tak má náš klouček v PP napsáno LP - 0/0! Jsem moc šťastná.

V sobotu (15.7.) jsme se jeli podívat na "Bleší trh" do Ostravy na Černou louku. Chtěli jsme prodat pár věcí, ale nenapadlo nás, že zas přivezeme domů jiné. K mému úžasu jsem zde našla i agiliťácký tunel za super cenu. Pouhých 75Kč!!! Neváhala jsem a hned ho koupila. Měla jsem z něj velkou radost, ale ještě větší mají naši pejsci. Hned jak jsem odstranila nášivky a našité pásky s hadrama, vyloupl se suprový tunel. Všichni tři se včíl o něj perou...každý by chtěl být uvnitř. Probíhají z chodby do obyváku a nahánějí se pořád dokola. Jsem moc ráda, že se mi podařil tak dobrý kup. Pro focení se musel trošku stočit.

Tak a už nám došlo i přeregistrování našeho kloučka mezi dospělé a krycí psy.

Dnes, 4.7. jsem si vyzvedla na poště doporučený dopis. A jak se ukázalo, došlo Vikískovo potvrzení o získání Junior šampiona SK!!!

V sobotu po výstavě, proběhla i bonitace. Náš Viki byl nahlášený i zde.

Panu posuzovateli se líbil, choval se vzorně, nechal se zvážit i přeměřit a zde je výsledek:

Víkend od 16.6.-18.6. jsme strávili na Oboře Kinských v Kněžičkách u Chlumce nad Cidlinou. Konala se zde, jako každoročně- letní Klubová výstava a následný den- DEN Papillona. Přihlášeno bylo 56 papillonů a phalénů.

 O tomto víkendu jsem se střetávala jen s příjemnými lidmi. Byl to nádherný víkend. Radost mi udělala především naše Bania-Klea. Ta si v kruhu vychodila nádhernou známku V1 a titul CAJC!! Jsem na holčičku náležitě pyšná a šťastná, že se jí majitelka s péčí a láskou věnuje. Nikolko, moc děkuji a jen tak dál!!!

Následný Den papillona byl pojat jako námořnický. Všichni přítomní, při zápisu, měli přinést nějakou maličkost, jako cenu, pro odměňování, hlavně dětí. Naskládalo se tolik předmětů a dárků, že i stůl byl malý a tak si každý zúčastněný odnesl plno dárečků.

Největší radost, měly né jen děti, ale i dospělí. Byl to den naplněný smíchem. Myslím, že i naši chlupatí miláčci si ho užívali v pohodě. Některým nechyběl i námořnický oblek s doplňky.

 Byl to prostě supr víkend!!!

Veškeré fotky z obou dnů najdete na tomto odkazu:

KLUBOVÁ VÝSTAVA

DEN PAPILLONA

Další loučící neděle, kterou jsem se rozloučila s naší, malou, tangáčkou Dailinkou byla 11.6. Celý sobotní večer i nedělní ráno jsem se duševně připravovala na odchod posledního štěňátka. Říkala jsem si, že mi nesmí téct slzy,ale sotva se za Dailinkou zavřely dveře od auta, nevydržela jsem to. Věřím však, že malá raubířka se bude v novém domově mít bezvadně. Měla by začít dělat agility. Jen co trošku povyroste a zesílí. Přeji naší malé holčičce jen samou radost a psí štěstíčko.

Neděle 4.6. pro nás byla dnem loučícím. Do nových domovů odjeli naši oba kloučci. Dantes odjel do Jablonce nad Nisou a Dacius Monty na Vsetín. Doufám, že Montíka budu vídat častěji než jen 1x za rok.

Dantes a jeho rodina:

Dacius Monty a jeho nová panička:

22.5. se nám rezervoval malý krasaveček Dantes. Zamluvila si ho rodina z Jablonce nad Nisou. Věřím, že toto bude ta NEJ rodina pro našeho skvělého kloučka. Klube se z něj nádherný a pohodářský psík.


V neděli, 21.5.,nám do nového domova odjel Cinnamon. Jeho cesta mířila do Karviné. Nová majitelka byla nadšená a tak věřím, že jí brzy i se Sinýškem potkáme ve výstavním kruhu. Hodně štěstíčka, broučínku!!

Z vrhu "D" je prozatím rezervován jen černo-bílý klouček. Dantes a Daila si začnou též hledat nové páníčky.

Tak takto řádí naši mladí a neklidní. Jsou k nezastavení.

hry s Vikouškem

Naše štěňátka z vrhu "D" už vidí!!! Oči otevírali od 18.-19.4.

Takto se dívá malá DAILA. Zbytek v sekci: vrh "D"

Nastal velikonoční čas a tak i náš klouček přeje cerečkám bohatého šmigrusta!!!

Krásné svátky jara vám všem!!!

Malý Cinnamon už si hraje na velkého šéfa. Viki prostě musí poslouchat. Jen máma ho postaví do latě a tak jí vzorně napodobuje.

Úterý 4.4. byl pro nás a naší Arinečku dnem svátečním. Na svět nám naše holčička přivedla 2 kloučky a jednu slečinku. Více v sekci "vrh D"

Tak náš malý VIKI už má jeden rok a je z něj veliký ogar!! Dostal svůj 1. dort a pamlsky s balonkama. Na ty se těšil nejvíc. Hodně zdravíčka a štěstíčka, lásečko naše!

Náš druhý klouček je stále volný!

 V dospělosti bude jeho váha okolo 2,2-2,5kg. Začínám ho učit povelům a Sinýška to moc baví. Hlavně lehni, to mu jde skvěle!

Dnešní, krásnou neděli (26.3.) nám odešel do nového domova náš nádherný chlapeček CARPE DIEM. Jeho nový domov je v Praze. Fotky dodám, v tom shonu jsem zapomněla fotit a moc mě to mrzí. Majitelé však přislíbili nápravu a fotečky celé rodiny pošlou.

Fotečka už dorazila.

Náš odchov "B" se zúčastnil poprvé výstavy a hned byly holky úspěšné. Odnesly si krásné posudky a známku VN1. Moc díky za přípravu a předvedení.

zde video:

Bania a Babbia

A už jsme velcí kluci. Dnes, 13.3. jsme byli u pana doktora, ten nás prohlédl, poslechl a hned i naočkoval. Říkal, že jsme velcí a tak dostaneme i větší včeličku za levé ouško. Dost nás to bolelo a tak jsme oba plakali, ale panička i maminka nás rychle utěšila. Ode dneška se prý neztratíme, máme svou občanku v podobě čipu.  Panička už začala mluvit o tom, že se nám poohlídne po nové rodině, ke které bychom mohli odejít 27.3.

Pro všechny dívky a ženy.

Tak jsem se konečně rozhodla a dám na vědomí, že jsou naši kloučci k mání. Prozatím jsou ještě malincí, ale i tak si zaslouží nové páníčky, co je budou hlavně milovat. Oznámení o rodičích a vrhu mi udělala skvěle moc milá holčina ze Žiliny. Sice žije v Praze, ale srdcem a mluvou je to ta nejlepší osůbka co znám ze Slovenska. Díky moc, Janinko!!!

 Více o štěňátkách v sekci "vrh C".

Neděle 26.2. se nesla v duchu moc milé návštěvy. Přijela se na nás podívat rodina našeho psího tatínka Fíčka. Děti byly nadšeny z kloučků a plně se věnovaly mazlení.Elli a Fí jen sledovali, jestli to dělají dobře.

18.2. jsem se konečně rozhoupala a natočila tréning našeho Vikíska. Učila jsem ho pouze chvíli a tak cviky ještě nejsou dopilované, ale budeme na tom i nadále pracovat a zlepšovat se. Vikiho to moc baví.

Viki se učí

Středu 15.2. jsem pojala jako velký úklid. Našim malým miminkům jsem změnila spaní. Uklidila jsem porodní bedýnku a tu jsem nahradila boudičkou - iglů. Tak mají malí cvrčci možnost většího rozběhu. Můžou už volně "běhat" a kdykoliv si zalézt do svého pelíšku.

Sobota (4.2.) byla pro nás hodně vzrušující. Jela jsem do Brna na Mezinárodní výstavu s Vikískem a páníček zůstal doma, aby pohlídal holky a mrńata. Když jsme se vrátili, radostně mi oznámil, že naši kloučkové vidí. Mám velikou radost, začínají se už pomalu stavět na nožky. Jsou to úžasní klučíci.


V pátek 3.2. jsme jeli na poslední chvíli krýt za osvědčeným a spolehlivým D-MONARCHOU BLACK Babočkou admirál. Bohužel, asi nám nebylo z hůry dáno, aby naší Arinku nakryl Diorek. Je mi to moc líto, ale v pátek už šlo o hodiny. Pro Arinku už by bylo pozdě krýt až v pozdních,večerních hodinách. Proto jsem se v poslední chvíli domluvila s chovateli Blečka a jela krýt k nim. Všichni jsme zvědaví, jestli to vůbec výjde. Oba psi byli spojeni 9minut.

Dnes, 1.2. nastala u nás sněhová kalamita, silnice jsou těžce sjízdné. Dokonce i dálnice je neprůjezdná a tak zvažuji, jestli se vydáme s naší Arinkou na tak dlouhou cestu za Diorkem. Hodně přemýšlím, jestli za takové situace by bylo vhodné cestovat.

25.1. po zjištění, že má své touhy naše sluníčko Arinečka, jsem po uvážení a rozhovoru s naší poradkyní chovu, došla k závěru, že Arinka pojede za svým frajerem do Mostu.

 Budu doufat, že se Diorek (DIOR KENNETH Brilliant Bohemia) své práce zhostí na jedničku a naše Arinečka mu přivede na svět potomky.


Dnes jsem se snažila naše kloučky trošku nafotit. Nevěřili byste, že je to nadlidský úkol. Malí totiž chvíli nejsou v klidu. Více fotek ve FOTOGALERII-vrh C.

Dnes, 24.1. po třech dnech zápasu o žití našeho Cinnamona můžu říci, že snad je z nejhoršího venku a už bude jen dál krásně pít a přibývat na váze. Dal mi klouček zabrat,ale jsem šťastná, že jsme to zvládli.

Hurá!! Konečně jsme se dočkali. Vrh "C" je tady! Naše Eliška se dne 21.1. stala podruhé maminkou. Přivedla na svět dva krásné kloučky. Snad budou oba zdraví a v pohodě. Více v sekci vrh C.

9.1. přišly do mých zpráv tyto krásné fotečky naší odchovankyně Baninky - Klei. Tak jako sestřička Adélka roste malá do krásy. Z obou jsou nádherná stvoření. Moc děkuji majitelům za jejich lásku a péči, kterou jim věnují. Holky- dííííky moc!!!!!

Dnes 3.1. jsem obdržela krásné fotky naší odchovankyně Babbii-Adélky. Fenečka roste do krásy,ale trošku marodí. Dostala angínu a tak musí být v teple a neběhat ve sněhu. Budeme držet palce, aby se holčička brzy uzdravila a mohla i se svou rodinou na procházky a řádění venku.

Nový rok 2017 jsme všichni přivítali v posteli s chřipkou. Věřím, že naši mazlíčci budou od této choroby chráněni, jelikož to není nic příjemného pro nás, lidi, natož pro čtyřnohé kamarády. Jen Eliška malinko pokuckává a mám trošku obavy, aby se to nerozjelo. Bříško se jí pomaloučku začíná zvedat a vypadá to, že bude aspoň jeden potomek.

rok 2016

 K štědrovečernímu jídlu jsme zasedli letos dřív. Večeře byla už o půl třetí a pak nastalo velké rozbalování dárečků. Všichni chlupatci letos dostali bundičky, hračky a hlavně hromadu pamlsků. Nejvíce se jim však líbila smradlavá,kousací šlacha. Nepomáhá ani osvěžovač vzduchu. Voní to u nás jako na pitevně.


Všem příznivcům, obdivovatelům a hlavně kamarádům a známým  přejeme Krásné svátky vánoční!!

Dne 16.12. jsem jela do Zlína. Po cestě bylo naší Elišce špatně (snáší auto dobře) a tak usuzuji, že náš pobyt ve Žďáru nad Sázavou přinese očekávanou radost.

Ve čtvrtek, 24.11. jsem jela s naší Eliškou za frajerem do Žďáru nad Sázavou. Fí (Clint Brilliant Bohemia),už se nemohl naší Elli dočkat. Sotva jsem se se svou psí smečkou ubytovala, už kolem nás tančil a prosil o svou holčičku, která byla v největší touze. Jeho panička, Lenička Doláková mi uvařila kávu a než stačila trochu vychladnout, už byli oba svázaní. Byl to prostě fofr, ale současně krásný pohled, jak oba spolu naplňují své touhy. Věřím, že z jejich milostných her vzejde i úžasné potomstvo.

V době, kdy Elli odpočívala a nabírala sílu, jsem se jela podívat do Žďáru a na Zelenou horu. Ta mě ohromila nádherným výhledem na celé město a krásnou naučnou stezkou, kterou jsme si prošli společně s Blekem, Fíčkem, Vikískem a Lenkou. Byl to nádherný den, i když pošmourný. V odpoledních hodinách si nás pak Lenka vzala s sebou na tréning. Viki poznal nové kamarády a učil se chodit na klikr. Prý mu to docela šlo, jen já byla trošku opožděná. Byly to krásné tři dny ve skvělé společnosti a s vynikající hostitelkou. Moc díky, Leni!!!

V sobotu 5.11. jsem vyjela s naším Vikim do Studeněves na Seminář Přípravy na výstavy, Handling. Bylo sice pošmourno, ale den to byl skvělý. Sešla se bezva skupinka lidí a pejsků. Paní Kamila Vojtíšková nám všem velice pomohla a naučila základy vystavování. Pro mne to bylo velice poučné a věřím, že i Vikimu to bude ku pomoci. Snad zvládneme vystavování bez ztráty bodů.

Dnes, 31.10. mi došel ze Slovenska nádherný dopis a v něm ocenění Elišky a Vikiho!!! Mám velkou radost.

Arinčin narozeninový den(15.10.) jsme oslavili s malým zpožděním, ale věřím, že to vůbec nevadilo. Tak krásné narozeniny, ARINKO!!!

Sobotní návštěva slovenského Dargova (15.10.) se vydařila na jedničku. Byl krásný, slunný den a dokonce i vzduch se trošku ohřál. Moji svěřenci na výstavě docela zazářili a tak na zpáteční cestě jsme se nechali spolu vyfotit u památníku.

V sobotu 8.10. nám odjely naše holčičky do nových domovů. Věřím, že se budou mít skvěle a já vybrala prostě ty NEJ páníčky. Hodně štěstí, zlatíčka moje!!!

Dnes (7.10.) jsem dostala skvělou zprávu od chovatelky D-MONARCHA BLECKA Babočky admirála, že je na vyšetření pap-PRA 1 N/N !!! Což znamená, že naši všichni ( i ATREI ) odchovanci jsou po rodičích ČISTÍ!!!

 Moc tímto děkuji paní Šlahůnkové a jejímu manželovi, že na mou žádost, nechala Blečka vyšetřit a zároveň jim MOOOC gratuluji ke skvělému výsledku!!!

Když prší a štěňátka nemůžou ven, rozhodla jsem se pro velké vážení naší omladiny. Náš Vikísek má krásnou váhu. V 6měsících se zastavila na čísle 1893gr. Malá Babbia ho pomalu dohání, její váha je pro dnešní den (5.10.) 1512gr a Banince se zastavila na čísle 1396gr. Myslela jsem, že mezi holkama bude větší váhový rozdíl, ale Babulka je hodně nasrstěná a tak působí dojmem, že je tlustá.

 Další dnešní aktivita spočívala v tom, že jsem holčičky začala seznamovat s psími hlavolamy. Jsou obě hodně nadšené a slíbily, že se budou vzdělávat po večerech i v nových rodinách. Knížku už si vzaly na pomoc. Vzorem jim je naše Arinka,jejich maminka, která má i svůj příběh v knížce otisknutý.

Dnešní, slunný den (29.9.) jsme se na čtyři dny odstěhovali k mojí dceři na výpomoc s koňmi. Při té příležitosti jsem hned nechala naočkovat a načipovat naše malé, psí slečny. K mému překvapení ani jedna neplakala a nekňučela. Chovaly se vzorně a pan doktor je moc chválil a velice se mu líbily. Byly to prostě "PAPILLONI".

Tak v dnešní, ufoukaný den(20.9.) dostaly naše malé parádnice poprvé na svůj krček obojek. Moc se jim to nelíbilo a pořád se ho snažily dostat z krku dolů. Věčné škrábání nebralo konce. Ale nakonec to vzdaly a začaly běhat.

V neděli nás navštívila moc milá návštěva. Naše prťata se skvěle bavila a věřím, že i všichni okolo.

Dne 9. září jsme vzali naše "bobulky" poprvé ven. Byl nádherný, slunný a horký den. Teplota se vyšplhala ve stínu na 30 stupňů, ale našim mrňatům to nevadilo. Dívaly se nedůvěřivě na trávu, jenž byla pomalu větší jak ony. Chvíli postávaly, ale pak se osmělily a začaly běhat. Viki jim byl vzorem.

Dnes jsme začali s příkrmem holčiček. Moc jim chutnalo a celé odpoledne v klidu prospinkaly.

Naše mrňata už přišla na to, jak rychle opustit chráněné území a začít zkoumat i jiné okolí. Jsou to prostě "holky útěkářky"

Tak a už začala výuka holčiček k lumpárnám. Viki je ten nejlepší učitel. Video na tomto odkaze : hraní na zemi

                                    i já chci

Dnes, 24.8. jsem nechala pořádně seznámit našeho Vikiho i Elišku s novými členy naší smečky. Viki to vzal pořádně do svých pacek a po minutě očuchávání už chtěl, aby si s ním Babbia i Baninka hrála. Měl radost, že za ním pořád "utíkají"a nevěděl, jak se k nim co nejvíc přiblížit.

I Eliška měla radost, že poznala nové členy.

Tak nám nastal ten nejpěknější čas, kdy otevřela očka naše mrňata. Už to není jen ten maličký uzlíček, ale začínají boje o mámino mlíčko a zkoumání pelíšku. Lezení z kouta do kouta. Jsou krásné, když se dívají okolo sebe. Už jen zpevnit nožky a může se vyběhnout i mimo pelíšek.

Dnes,13.8. nezvládla svou životní roli naše srdíčková holčička, Baucis. V 8:35h odešla její dušička za duhový most. Toto jsou ty nejhorší chvíle chovatele a nikdo, kdo to nezažil, vám neuvěří.

Je mi to moc líto,srdíčko,sbohem....

PROČ???

Bohužel, člověk nemůže být chvíli šťastný. Po tak krásné zprávě se to zase rychle obrátilo. Naše malá Bauciska přestala sát a šla rapidně s váhou dolů. Začala jsem jí přikrmovat, ale mám o holčičku veliký strach. Nejhorší je bezmocnost a vědomí,že hraje svou životní roli a jestli se nepodaří, odejde z jeviště dřív, než jí mohl někdo provézt krásným, psím životem.

Dnes 11.8. přišla skvělá zpráva z Diagnostické laboratoře Bratislava ohledně mých  papillonů. Nechala jsem je testovat na dědičné onemocnění očí Pap-PRA1 a výsledek je, že jsou všichni tři ČISTÍ neboli: N/N !!! Mám velikou radost!!!

Dne 7.8. jsme se konečně dočkali. Naše sluníčko Arinka porodila svá první štěňátka! Narodily se celkem tři slečny.

Více v sekci: štěňata vrh "B"

Tak jak se blíží termín porodu naší Arinečky, roste nám i rapidně bříško, její váha se zastavila na čísle 3979gr.

3.8. už máme 57 den a vypadá takto:

Dnes 27.7. probíhalo vážení našich papillonků. Viki ( 4měsíce) navážil 1638g, Eliška (3,5 let) 2472g no a naše těhulka Arinka ( 2roky a 9měsíců) předčila moje očekávání. Váha se zastavila na čísle 3641g, málem mi vypadly oči z důlků. Takže můžu říci, že štěňátka rostou dobře a těšíme se na jejich příchod.

Dne 26.7. nás navštívila Jasinka, první dcera naší kříženky Sisinky. Je jí hodně podobná, ať vizáží, tak povahou. Je to prostě zlatíčko-černé.

Už jsou slyšet srdíčka štěňátek!!

V tento čas už můžu říci, že ze spojení D-Monarchy Black Babočky admirál a naší Arinečky Spolov očekáváme příchod jejich potomků. Věříme, že budou zdravé,jelikož rodiče jsou vyšetřeny na PRA a LP s výsledkem neg. a 0/0. Porod budeme očekávat od 4.8-12.8.

Nedělní (17.7.) odpoledne jsem strávila v bezvadné společnosti ve Studénce. Jela jsem ke kamarádce a ta měla pro mne milé překvápko, čekaly tam na mě další děvčata ze Slovenska. Malý Viki se okamžitě zařadil do smečky a celé odpoledne řádil s ostatními papillony. Nejvíc ho však zaujal králíček v kleci.

Vikiho největší kamarád na návštěvě

Dne 8.7. k nám přijela návštěva z Brna. Byli to majitelé sestřičky našeho Vikíska. Vanilce se zezačátku vůbec Viki nelíbil, ale po chvilce oťukávání si vzpomněla a pak obě štěňata byla k nezastavení. To byla ta pravá hra na honěnou.

Ve sváteční den 6.7. byla pro našeho Vikiho skvělá socializace na Oblastní výstavě v Kelči. Malý šel jak se říká "z ruk do ruk" a vůbec mu nevadili ostatní psi, či lidé. Byl to nádherně strávený den mezi milými lidmi a skvělími pejsky.

V horké dny jenž nastaly je dobrá i koupel ve škopku. Jenže proč se tam vleze jen jeden? Mámo pomóc!!!

Tak došlo i na malého. Konečně přišel do styku s větším psím kamarádem. Vůbec ho to však nerozhodilo a rychle se skamarádili. Moc se mu líbil a Gonzo byl velice jemný a ohleduplný k Vikiho velikosti. Byla to skvělá socializace.

Viki už získává na jistotě....je to správný chlap a ničeho se nebojí. Dokonce už i naší Arinku spacifikoval a nenechal se odstrčit od misky a masa. Nejvíc se mu ale líbí cachtání ve vodě. Je to káčer, co si pouští bublinky ve vodě.

V sobotu 11.6. jsme si z Nitry dovezli nový přírůstek. Malý Viki ( Vegas Mária Sirrah) se začlenil velice rychle. Jen naše Arinka ho moc nemusí. Stále je to pro ní vetřelec, který jí odlákává páníčky. Věřím však, že si ho brzy oblíbí. Je to malý rarášek.

Po výstavě ve Zlíně jsem odjížděla s holkama do Strakonic na seznamovací,malou dovolenou. Zde jsem strávila nádherné 4 dny ve skvělé společnosti a prostředí.

 Hlavní herečkou byla naše Arinka a Arnoštek. Měl to být jejich láskyplnný víkend. Bohužel se Arnoštkovi naše holčička nelíbila, i když Arinečka se moc snažila předvézt se v tom nejlepším světle. Natřásala se a sváděla Arnyho na plné obrátky, ale klouček se rozhodl, že zůstane věrný svým psím slečnám,které má doma. Proto jsem s těžkým srdcem odjížděla za jiným milovníkem.

Bylo to těžké rozhodování, který adept by byl vhodný. Musel být malý a hlavně drzí, aby na poslední chvíli zvládl krytí. Rozhodnutí padlo na vyzkoušeného Blečka. Ten už nakryl naší Elišku a tak jsem věděla, že je to klouček, co to zvládne. Ve večerních hodinách jsme dorazily a tento papillonek nás nezklamal. Jednou si Arinku obhlédl a zjistil, jestli mu ještě voní,což potvrdil 36 minutami svázání. Doufám, že jsme nepřijely pozdě a bude z tohoto spojení aspoń jeden potomek.

 

 

V sobotu 28.5. jsem se jela podívat na štěňátka do Chs Camilla Altair. Narodily se zde nádherné dvě holčičky. Přijela se podívat a socializovat starší štěndy i chovatelka ze Slovenska. Bylo to krásně strávené odpoledne mezi milými lidmi a nádhernými štěňátky. Nevěděla jsem, kterého dřív pomuchlovat. Jedno se mi vrylo do srdíčka.

a toto jsou dvě holčičky

Dne 9.5. nám přišla velká obálka a v ní krásné potvrzení, že naše Hanelle-Eliška je ČESKÝ ŠAMPION!!!

Po májovém víkendu stráveném na Slovensku (6.-8.5) jsme si dovezli domů krásné zážitky a jeden velice milý titul, který získala naše Arinečka.

 Slovensko nás okouzlilo svou vstřícností a milými lidmi. Na veliké procházky nám moc času nezbylo a o to víc si cením nafocených záběrů. Ubytovaní jsme byli u vodní přehrady Ružiná, v hotelu Divín s výhledem na zříceninu stejnojmeného hradu.

 

V sobotní ránu, když jsme jeli do Lučence, jsme projížděli Halíčem a nemohla jsem odolat a rychle vyfotila i zdejší nádherně opravený zámek.

 V městském parku, kde se konalo dvoudenní výstavní klání, mne upoutala nádherná labuť.

 Byl to příjemný víkend.

 

V pátek 22.4. nám došel velice milý dopis. Měla jsem obrovskou radost, neboť v něm bylo potvrzení, že naše Arinka se stala ČESKOU ŠAMPIONKOU! Jsme velice na naší holčičku pyšní a věříme, že i její potomci budou pokračovat ve výstavní kariéře, kterou Arinka ukončí zabřeznutím. Netrpělivě očekáváme, kdy nastanou její touhy po partnerovi.

Na NVP v Ostravě (10.4.) jsme se potkali i s naší svěřenkyní Dorotkou. Dorotka byla v sobotu zbonitována s nulovým kodem a je tak zařazena do chovu. Jedinou jedničku, co dostala, bylo za úzký hrudník. Moc tímto gratulujeme majitelům! Je vidět, že se má holčička v novém domově skvěle. Jediné co ještě musí, je trošku přibrat. Ale i to se napraví. Dorotka je nádherná fenečka. Ještě jednou majitelům moc děkuji za lásku a péči, co jí věnují. Na Dorotce je vidět, že se má dobře.

Nadešly svátky jara a my jsme se rozhodli, že na VELKÝ PÁTEK (25.3.) si uděláme výlet na hrad Beckov (SK). Počasí nám přálo a výlet se nám vydařil. Naše psí slečny se náramně bavily a my měli suprově strávený sváteční den.

a hrad Beckov v celé své majestátnosti

O víkendové neděli 14.2. jsme se zajeli podívat za maminkou naší Elišky do CHS Camilla Altair. Chovatelka nám přichystala bohaté občerstvení, za což jí moc děkujeme. Naše holky velice rychle zdomácněly a řádily s ostatními psími kamarády.

Fatimka vypadá stále suprově, i když je po štěńátkách trošku v negližé.laughing

Naše malá svěřenkyně Dorotka už je u nových majitelů!!!

 Mám velkou radost, i když mi je tošku smutno a nejsem sama (Arince i Elli se stýská),že naší malou psí smečku opustila dne 2.2. Dorotečka. Odešla k novým majitelům a věřím, že jí budou stejnou měrou jako my, milovat a hýčkat.

 Rodina, která si jí odvezla, už má zkušenosti s papillonkama a tak ví, jak s malou zacházet, jak jí učit a věřím, že i její nový psí parťák bude pro ní skvělým kamarádem.

 Hodně štěstí SRDÍČKO!!!

Dne 29.1. před třemi roky přišlo na svět naše úžasné stvořeníčko - Eliška. K tomuto dni jsme naší Elli uspořádali malou, rodinnou oslavu. Posunuli jsme jí na víkend a sobotu jsme strávili s našimi psíky v klidu, pohodě a procházkách. Odpoledne došlo i na dortík se svíčky a pro nás- páníčky na šampíčko.

 Naší Elišce přejeme ještě aspoń dalších 20 let zdraví, úspěchů na výstavním poli, hodně zvládnutých hlavolamů a mnoho rozkousaných míčků.

Před Hanáckou Národní Výstavou v Brně, jsem měla domluvenou návštěvu u MVDr Nešpora na vyšetření patel u naší svěřenkyně Dorotky. Toto vyšetření dopadlo pro Dorotku velice dobře, s výsledkem 0/0 !!! Holčička je zdravá a tím jen potvrzuje, že bude dobrá i k chovu. Na své první výstavě se chovala velice dobře. Je to šikovná, mladá psí slečna.

Naše CHS dostala svolení k prodeji nádherné papilloní slečny Dorotky, nar.7.11.2014,s PP. Toto stvořeníčko je kouzelné, i když trošičku vystrašené. V naší CHS se jí dostává péče a lásky, kterou si zaslouží. V dvojité míře. Je to pravý papillonek, jde jí to skvěle a každým dnem jí přibývá sebedůvěra. Věřím, že to bude skvělá společnice i raubířka vhodná k lidem, kteří jí budou hlavně milovat.

PP

     rok 2015

Tak jako v každé rodině, i u nás se slavil Štědrý večer. Náš stůl nebyl sice bohatý, ale o to víc byl pohodový. Celou štědrovečerní večeři zůstaly naše psí holčičky u stolu a povečeřely s námi. Místo kapříka však měly kuřecí řízeček.

 


Vánoční svátky s námi strávila i nádherná papillonka Dorotka. Věřím, že se jí u nás líbí a naše  slečinky jí přijaly skvěle.

Dne 20.10.2015 jsem obdržela nádherný e-mail od nových majitelů našeho malého Atreika - Matýska - a v něm bylo skvělé video jak se malý učí. Majitelům moc děkuji za vzornou péči a lásku se kterou Atreika připravují. Odkaz na video:

Atrýsek tanečník - začátky učení

Dne 15.10. jsme oslavili narozeniny naší Arinky a jejího bratříčka Artíka.

Nastal podzimní čas a my netrpělivě očekáváme, kdy bude mít své touhy naše sluníčko Arinečka

Dne 13.9.2015 jsem se rozloučil se svou maminkou, tetou,páníčkem a chovatelkou. Našel jsem "svou novou skvělou rodinu"

A už jsem se zalíbil....jsem rezervován do Brna

Atrei Arinelle na PRODEJ!

k odběru budu po 12.9.2015 a víc o mě v sekci : štěňata vrh "A"


 

 Tak a je ze mne velký kluk!! Už mám čip a jsem prvně očkovaný!! Zvládl jsem to jen s malým pláčem, ale maminka a panička mě hned utěšily

 Manekýn

 Atrei útěkář

 

 A už je to tady!!!! Eliška má potomka!!!

 

Dne 9.7.2015 se naší Elišce ve 20:35 narodilo štěňátko pejska a dostalo jméno Atrej

Jeho porodní váha byla 114g, krásně baští a Elli je vzorná máma.

 

 

dne 10.5.2015 se naše Eliška zamilovala do D-Monarchy Blacka Babočky admirála a doufáme, že z jejich lásky vzejde i nějaké potomstvo)