Jako poslední odcházel do nového domova Eisíček. Tím, že majitelka bydlela v Mostu, přiblížila jsem malého ku Praze, kde byl nahlášený Viki na výstavu. Přijeli si pro něj na výstaviště. Mrzí mne, že nebyl dostatek času na povídání a předávání informací. Jediný důvod, proč jsem s tímto souhlasila byl ten, že dívčina je jak se říká z branže. Její maminka je chovatelkou malých psíků, takže věděla už od malička, jak se k pejskům chovat a jak s nimi zacházet.

 Nyní se blíží doba, kdy by měli být kloučci bonitovaní. Snad se s nimi střetnu a udělám si pár foteček na památku. Jsem hodně zvědavá, jak vypadají a jak se jim daří.

 Eiss podle fotek však je tím správným zbojníkem. Věčně na procházkách a výletech, které mu prospívají. Je nádherný a je vidět, že je s láskou opečovávaný.

Eisíčkova barva mne fascinuje. Jednou bych chtěla takovouto fenečku do chovu. Snad se mi narodí.

 Moc děkuji za vzornou péči a už se těším na setkání s Vámi oběma!

 Dnes 11.11.2018, jsem dostala od paničky zprávu. Eiss byl na své první výstavě. Nastupoval do třídy mladých a hned i zabojoval. Od paní posuzovatelky dostal známku V1 a titul CAJC!!! Jsem na oba moc pyšná!! Mám obrovskou radost. Malý se líbil a to je hlavní.  Jen trošku potrénovat chůzi a bude to skvělé! Ještě jednou moc děkuji za prezentaci a velká GRATULACE!!!

Malý Eisík se zúčastnil Klubové výstavy v Praze na hotelu Svornost. Klouček je tak nádherný, podobný velice Vikískovi. Úplně mne fascinoval jak jsou si podobní.

Nastupoval do třídy otevřené a od posuzovatele dostal nádherný popis, známku V1 a titul CAC. Jsem na Vás oba moc pyšná a udělali jste mi velikou radost!!! Ještě jednou Vám GRATULUJI!!!

S těžkým a zlomeným srdcem, musím napsat tu nejhorší zprávu. Dne 27.7.2019 odešel další psík z mojí Chs za duhový most. Nevím proč, ale je to během tří týdnů další, překrásný klouček, který už nikdy nenaplní mé tužby po krycím psu.

 Během procházky ho napadl německý ovčák, jenž se vysmekl z obojku. Toto byla zpráva, jenž jsem dostala od majitelky.

Myslím, že kdyby se podalo magnesium a cukr, tak, jak to kladu všem novým majitelům na srdce, nemusel by umřít. Umíral 2 dny na šok. První a jediná pomoc v takových chvílích je, CO NEJRYCHLEJI vpravit do tlamičky rozpuštěné magnézko + cukr. Magnesium uvolní křeče, které z šoku nastanou a cukr zastaví glikemický šok.

 Je to prostě první pomoc při jakémkoliv úrazu. Pak teprve se řeší krvácení, zlomeniny a pod.

Bohužel toto se Eisíčkovi nedostalo. Jsem z toho nešťastná.

Měla jsem s ním v úmyslu krýt naší Arinku. Bohužel, ani ta už do dalšího chovu nezasáhne. Její vrh "H" je jejím posledním. S Eisíčkem odešla i představa o jejich budoucích, nádherných štěňátkách.

 R.I.P. zlatíčko...

Jeho poslední fotka před tragickým koncem...