Svého prvního psa, německého ovčáka, jsem měla ve svých 18 letech. Byl to Rakouský šampion a přivedl mě do světa psí lásky. Nikdy jsem však nechovala feny. Pouze psy.

 První fenečku-kříženku jsem dostala od kamarádky a jako u většiny chovatelů pejsků, vše s chovem začalo úplnou náhodou.

U nás to nebylo jinak.

 Moje Sisinka vynikala velkýma ušima a všichni známí nám říkali, že to není pes, ale netopýr.

A tak jsem začala pátrat, jestli je nějaké plemeno s velkýma ušima. Najednou jsem objevila " PAPILLONA " vše jsem se snažila o tomto plemenu pozjišťovat a úplně jsem se do jeho referencí zamilovala. Začala jsem uvažovat o koupi a než jsem se rozhoupala, předběhly mne mé děti a k narozeninám ( v roce 2013 ) mi koupily naší první fenečku papillona Hanelle- Elišku.

Začali první krůčky na výstavním molu a seznamování se s prostředím.

Na tyto chvíle vzpomínám nejraději. Poznala jsem hodně zajímavých a skvělých lidí. Ráda se mezi ně vracím a těším se na setkání s nimi.

Už nejde ani tak o výstavu, jako o toto setkání a povídání o pejskách, štěňátkách a hlavně veškerém dění okolo našich chlupatých miláčků. Jsou to zkušenosti a poznatky druhých, které vás obohacují. Výstava a tituly se řadí až na druhé místo, aspoň u mě. Je skvělé, když vyhrajete a váš pejsek si jde pro titul, ale příště vyhraje zas někdo, koho jste porazili a v tom je to zajímavé a vzrušující. Je to ten správný adrenalin.

Hovory s přáteli to však natolik konpenzují, že máte radost i z jejich vítězství a přejete to každému.

Těšíte se z radosti druhých a věříte, že i oni mají radost z vašeho úspěchu.

A tak už jsme mezi našimi přáteli víc jak čtyři roky a věřím, že se budeme i v budoucnu setkávat a těšit se na naše chlupatky od známých a přátel. Budou přibývat nový kamarádi a tak se bude chov papillonka rozšiřovat a dostávat do podvědomí víc lidem. Budou už říkat: " Jůůů, hele....PAPILLON!!!" .... a né čivava...

Je to prostě to NEJ plemeno vhodné pro všechny.

Těším se na VÁS moji přátelé!!!

Sejdeme se určitě na nějaké psí akci pořádané buď klubem, nebo některou jinou organizací a pozvěte své kamarády, aby se přidali k nám. Věřte, i pejskaři se umí bavit a né jen o psech.

Po čtyřech letech se konal v Kněžičkách DEN PAPILLONA v tématu NÁMOŘNICKÉM.

Všichni zúčastnění přišli v kostýmech námořníků či pirátů. Byl to den plný smíchu, milých setkání, ale hlavně povídání. Hostem nejvzácnějším byla paní Hana Holá s manželem a její povídání o úplném začátku chovu papillonů v tehdejším Československu. Jejich těžký dovoz do republiky i začátky chovu. Jsem moc ráda, že jsem mohla z jejich úst slyšet tolik zajímavých věcí. Těším se na další milé setkání s touto krásnou bytostí, bez níž by nebyl v ČR žádný papillon.

Dalším velice úspěšným dnem papillona byl v roce 2019 v Nepřívěci. Konal se v dobových kostýmech a dokonce jsme mohli i se svými psíky do zámku. Tam jsme se fotili a celá prohlídka i s ochozem neměla chybu. Byl to opět ten nejkrásněji strávený čas. Víc fotek na odkazu:

DEN_PAPILLONA_NEPŘÍVĚC_9.6.2019

_DSC0253.JPG

_DSC0237.JPG