ROK 2016

K štědrovečernímu jídlu jsme zasedli letos dřív. Večeře byla už o půl třetí a pak nastalo velké rozbalování dárečků. Všichni chlupatci letos dostali bundičky, hračky a hlavně hromadu pamlsků. Nejvíce se jim však líbila smradlavá,kousací šlacha. Nepomáhá ani osvěžovač vzduchu. Voní to u nás jako na pitevně.


Všem příznivcům, obdivovatelům a hlavně kamarádům a známým  přejeme Krásné svátky vánoční!!

Dne 16.12. jsem jela do Zlína. Po cestě bylo naší Elišce špatně (snáší auto dobře) a tak usuzuji, že náš pobyt ve Žďáru nad Sázavou přinese očekávanou radost.

Ve čtvrtek, 24.11. jsem jela s naší Eliškou za frajerem do Žďáru nad Sázavou. Fí (Clint Brilliant Bohemia),už se nemohl naší Elli dočkat. Sotva jsem se se svou psí smečkou ubytovala, už kolem nás tančil a prosil o svou holčičku, která byla v největší touze. Jeho panička, Lenička Doláková mi uvařila kávu a než stačila trochu vychladnout, už byli oba svázaní. Byl to prostě fofr, ale současně krásný pohled, jak oba spolu naplňují své touhy. Věřím, že z jejich milostných her vzejde i úžasné potomstvo.

V době, kdy Elli odpočívala a nabírala sílu, jsem se jela podívat do Žďáru a na Zelenou horu. Ta mě ohromila nádherným výhledem na celé město a krásnou naučnou stezkou, kterou jsme si prošli společně s Blekem, Fíčkem, Vikískem a Lenkou. Byl to nádherný den, i když pošmourný. V odpoledních hodinách si nás pak Lenka vzala s sebou na tréning. Viki poznal nové kamarády a učil se chodit na klikr. Prý mu to docela šlo, jen já byla trošku opožděná. Byly to krásné tři dny ve skvělé společnosti a s vynikající hostitelkou. Moc díky, Leni!!!

V sobotu 5.11. jsem vyjela s naším Vikim do Studeněves na Seminář Přípravy na výstavy, Handling. Bylo sice pošmourno, ale den to byl skvělý. Sešla se bezva skupinka lidí a pejsků. Paní Kamila Vojtíšková nám všem velice pomohla a naučila základy vystavování. Pro mne to bylo velice poučné a věřím, že i Vikimu to bude ku pomoci. Snad zvládneme vystavování bez ztráty bodů.

Dnes, 31.10. mi došel ze Slovenska nádherný dopis a v něm ocenění Elišky a Vikiho!!! Mám velkou radost.

Arinčin narozeninový den(15.10.) jsme oslavili s malým zpožděním, ale věřím, že to vůbec nevadilo. Tak krásné narozeniny, ARINKO!!!

Sobotní návštěva slovenského Dargova (15.10.) se vydařila na jedničku. Byl krásný, slunný den a dokonce i vzduch se trošku ohřál. Moji svěřenci na výstavě docela zazářili a tak na zpáteční cestě jsme se nechali spolu vyfotit u památníku.

V sobotu 8.10. nám odjely naše holčičky do nových domovů. Věřím, že se budou mít skvěle a já vybrala prostě ty NEJ páníčky. Hodně štěstí, zlatíčka moje!!!

Dnes (7.10.) jsem dostala skvělou zprávu od chovatelky D-MONARCHA BLECKA Babočky admirála, že je na vyšetření pap-PRA 1 N/N !!! Což znamená, že naši všichni ( i ATREI ) odchovanci jsou po rodičích ČISTÍ!!!

 Moc tímto děkuji paní Šlahůnkové a jejímu manželovi, že na mou žádost, nechala Blečka vyšetřit a zároveň jim MOOOC gratuluji ke skvělému výsledku!!!

Když prší a štěňátka nemůžou ven, rozhodla jsem se pro velké vážení naší omladiny. Náš Vikísek má krásnou váhu. V 6měsících se zastavila na čísle 1893gr. Malá Babbia ho pomalu dohání, její váha je pro dnešní den (5.10.) 1512gr a Banince se zastavila na čísle 1396gr. Myslela jsem, že mezi holkama bude větší váhový rozdíl, ale Babulka je hodně nasrstěná a tak působí dojmem, že je tlustá.

 Další dnešní aktivita spočívala v tom, že jsem holčičky začala seznamovat s psími hlavolamy. Jsou obě hodně nadšené a slíbily, že se budou vzdělávat po večerech i v nových rodinách. Knížku už si vzaly na pomoc. Vzorem jim je naše Arinka,jejich maminka, která má i svůj příběh v knížce otisknutý.

Dnešní, slunný den (29.9.) jsme se na čtyři dny odstěhovali k mojí dceři na výpomoc s koňmi. Při té příležitosti jsem hned nechala naočkovat a načipovat naše malé, psí slečny. K mému překvapení ani jedna neplakala a nekňučela. Chovaly se vzorně a pan doktor je moc chválil a velice se mu líbily. Byly to prostě "PAPILLONI".

Tak v dnešní, ufoukaný den(20.9.) dostaly naše malé parádnice poprvé na svůj krček obojek. Moc se jim to nelíbilo a pořád se ho snažily dostat z krku dolů. Věčné škrábání nebralo konce. Ale nakonec to vzdaly a začaly běhat.

V neděli nás navštívila moc milá návštěva. Naše prťata se skvěle bavila a věřím, že i všichni okolo.

Dne 9. září jsme vzali naše "bobulky" poprvé ven. Byl nádherný, slunný a horký den. Teplota se vyšplhala ve stínu na 30 stupňů, ale našim mrňatům to nevadilo. Dívaly se nedůvěřivě na trávu, jenž byla pomalu větší jak ony. Chvíli postávaly, ale pak se osmělily a začaly běhat. Viki jim byl vzorem.

Dnes jsme začali s příkrmem holčiček. Moc jim chutnalo a celé odpoledne v klidu prospinkaly.

Naše mrňata už přišla na to, jak rychle opustit chráněné území a začít zkoumat i jiné okolí. Jsou to prostě "holky útěkářky"

Tak a už začala výuka holčiček k lumpárnám. Viki je ten nejlepší učitel. Video na tomto odkaze : hraní na zemi

                                    i já chci

Dnes, 24.8. jsem nechala pořádně seznámit našeho Vikiho i Elišku s novými členy naší smečky. Viki to vzal pořádně do svých pacek a po minutě očuchávání už chtěl, aby si s ním Babbia i Baninka hrála. Měl radost, že za ním pořád "utíkají"a nevěděl, jak se k nim co nejvíc přiblížit.

I Eliška měla radost, že poznala nové členy.

Tak nám nastal ten nejpěknější čas, kdy otevřela očka naše mrňata. Už to není jen ten maličký uzlíček, ale začínají boje o mámino mlíčko a zkoumání pelíšku. Lezení z kouta do kouta. Jsou krásné, když se dívají okolo sebe. Už jen zpevnit nožky a může se vyběhnout i mimo pelíšek.

Dnes,13.8. nezvládla svou životní roli naše srdíčková holčička, Baucis. V 8:35h odešla její dušička za duhový most. Toto jsou ty nejhorší chvíle chovatele a nikdo, kdo to nezažil, vám neuvěří.

Je mi to moc líto,srdíčko,sbohem....

PROČ???

Bohužel, člověk nemůže být chvíli šťastný. Po tak krásné zprávě se to zase rychle obrátilo. Naše malá Bauciska přestala sát a šla rapidně s váhou dolů. Začala jsem jí přikrmovat, ale mám o holčičku veliký strach. Nejhorší je bezmocnost a vědomí,že hraje svou životní roli a jestli se nepodaří, odejde z jeviště dřív, než jí mohl někdo provézt krásným, psím životem.

Dnes 11.8. přišla skvělá zpráva z Diagnostické laboratoře Bratislava ohledně mých  papillonů. Nechala jsem je testovat na dědičné onemocnění očí Pap-PRA1 a výsledek je, že jsou všichni tři ČISTÍ neboli: N/N !!! Mám velikou radost!!!

Dne 7.8. jsme se konečně dočkali. Naše sluníčko Arinka porodila svá první štěňátka! Narodily se celkem tři slečny.

Více v sekci: štěňata vrh "B"

Tak jak se blíží termín porodu naší Arinečky, roste nám i rapidně bříško, její váha se zastavila na čísle 3979gr.

3.8. už máme 57 den a vypadá takto:

Dnes 27.7. probíhalo vážení našich papillonků. Viki ( 4měsíce) navážil 1638g, Eliška (3,5 let) 2472g no a naše těhulka Arinka ( 2roky a 9měsíců) předčila moje očekávání. Váha se zastavila na čísle 3641g, málem mi vypadly oči z důlků. Takže můžu říci, že štěňátka rostou dobře a těšíme se na jejich příchod.

Dne 26.7. nás navštívila Jasinka, první dcera naší kříženky Sisinky. Je jí hodně podobná, ať vizáží, tak povahou. Je to prostě zlatíčko-černé.

Už jsou slyšet srdíčka štěňátek!!

V tento čas už můžu říci, že ze spojení D-Monarchy Black Babočky admirál a naší Arinečky Spolov očekáváme příchod jejich potomků. Věříme, že budou zdravé,jelikož rodiče jsou vyšetřeny na PRA a LP s výsledkem neg. a 0/0. Porod budeme očekávat od 4.8-12.8.

Nedělní (17.7.) odpoledne jsem strávila v bezvadné společnosti ve Studénce. Jela jsem ke kamarádce a ta měla pro mne milé překvápko, čekaly tam na mě další děvčata ze Slovenska. Malý Viki se okamžitě zařadil do smečky a celé odpoledne řádil s ostatními papillony. Nejvíc ho však zaujal králíček v kleci.

Vikiho největší kamarád na návštěvě

Dne 8.7. k nám přijela návštěva z Brna. Byli to majitelé sestřičky našeho Vikíska. Vanilce se zezačátku vůbec Viki nelíbil, ale po chvilce oťukávání si vzpomněla a pak obě štěňata byla k nezastavení. To byla ta pravá hra na honěnou.

Ve sváteční den 6.7. byla pro našeho Vikiho skvělá socializace na Oblastní výstavě v Kelči. Malý šel jak se říká "z ruk do ruk" a vůbec mu nevadili ostatní psi, či lidé. Byl to nádherně strávený den mezi milými lidmi a skvělími pejsky.

V horké dny jenž nastaly je dobrá i koupel ve škopku. Jenže proč se tam vleze jen jeden? Mámo pomóc!!!

Tak došlo i na malého. Konečně přišel do styku s větším psím kamarádem. Vůbec ho to však nerozhodilo a rychle se skamarádili. Moc se mu líbil a Gonzo byl velice jemný a ohleduplný k Vikiho velikosti. Byla to skvělá socializace.

Viki už získává na jistotě....je to správný chlap a ničeho se nebojí. Dokonce už i naší Arinku spacifikoval a nenechal se odstrčit od misky a masa. Nejvíc se mu ale líbí cachtání ve vodě. Je to káčer, co si pouští bublinky ve vodě.

V sobotu 11.6. jsme si z Nitry dovezli nový přírůstek. Malý Viki ( Vegas Mária Sirrah) se začlenil velice rychle. Jen naše Arinka ho moc nemusí. Stále je to pro ní vetřelec, který jí odlákává páníčky. Věřím však, že si ho brzy oblíbí. Je to malý rarášek.

Po výstavě ve Zlíně jsem odjížděla s holkama do Strakonic na seznamovací,malou dovolenou. Zde jsem strávila nádherné 4 dny ve skvělé společnosti a prostředí.

 Hlavní herečkou byla naše Arinka a Arnoštek. Měl to být jejich láskyplnný víkend. Bohužel se Arnoštkovi naše holčička nelíbila, i když Arinečka se moc snažila předvézt se v tom nejlepším světle. Natřásala se a sváděla Arnyho na plné obrátky, ale klouček se rozhodl, že zůstane věrný svým psím slečnám,které má doma. Proto jsem s těžkým srdcem odjížděla za jiným milovníkem.

Bylo to těžké rozhodování, který adept by byl vhodný. Musel být malý a hlavně drzí, aby na poslední chvíli zvládl krytí. Rozhodnutí padlo na vyzkoušeného Blečka. Ten už nakryl naší Elišku a tak jsem věděla, že je to klouček, co to zvládne. Ve večerních hodinách jsme dorazily a tento papillonek nás nezklamal. Jednou si Arinku obhlédl a zjistil, jestli mu ještě voní,což potvrdil 36 minutami svázání. Doufám, že jsme nepřijely pozdě a bude z tohoto spojení aspoń jeden potomek.

 

 

V sobotu 28.5. jsem se jela podívat na štěňátka do Chs Camilla Altair. Narodily se zde nádherné dvě holčičky. Přijela se podívat a socializovat starší štěndy i chovatelka ze Slovenska. Bylo to krásně strávené odpoledne mezi milými lidmi a nádhernými štěňátky. Nevěděla jsem, kterého dřív pomuchlovat. Jedno se mi vrylo do srdíčka.

a toto jsou dvě holčičky

Dne 9.5. nám přišla velká obálka a v ní krásné potvrzení, že naše Hanelle-Eliška je ČESKÝ ŠAMPION!!!

Po májovém víkendu stráveném na Slovensku (6.-8.5) jsme si dovezli domů krásné zážitky a jeden velice milý titul, který získala naše Arinečka.

 Slovensko nás okouzlilo svou vstřícností a milými lidmi. Na veliké procházky nám moc času nezbylo a o to víc si cením nafocených záběrů. Ubytovaní jsme byli u vodní přehrady Ružiná, v hotelu Divín s výhledem na zříceninu stejnojmeného hradu.

 

V sobotní ránu, když jsme jeli do Lučence, jsme projížděli Halíčem a nemohla jsem odolat a rychle vyfotila i zdejší nádherně opravený zámek.

 V městském parku, kde se konalo dvoudenní výstavní klání, mne upoutala nádherná labuť.

 Byl to příjemný víkend.

 

V pátek 22.4. nám došel velice milý dopis. Měla jsem obrovskou radost, neboť v něm bylo potvrzení, že naše Arinka se stala ČESKOU ŠAMPIONKOU! Jsme velice na naší holčičku pyšní a věříme, že i její potomci budou pokračovat ve výstavní kariéře, kterou Arinka ukončí zabřeznutím. Netrpělivě očekáváme, kdy nastanou její touhy po partnerovi.

Na NVP v Ostravě (10.4.) jsme se potkali i s naší svěřenkyní Dorotkou. Dorotka byla v sobotu zbonitována s nulovým kodem a je tak zařazena do chovu. Jedinou jedničku, co dostala, bylo za úzký hrudník. Moc tímto gratulujeme majitelům! Je vidět, že se má holčička v novém domově skvěle. Jediné co ještě musí, je trošku přibrat. Ale i to se napraví. Dorotka je nádherná fenečka. Ještě jednou majitelům moc děkuji za lásku a péči, co jí věnují. Na Dorotce je vidět, že se má dobře.

Nadešly svátky jara a my jsme se rozhodli, že na VELKÝ PÁTEK (25.3.) si uděláme výlet na hrad Beckov (SK). Počasí nám přálo a výlet se nám vydařil. Naše psí slečny se náramně bavily a my měli suprově strávený sváteční den.

a hrad Beckov v celé své majestátnosti

O víkendové neděli 14.2. jsme se zajeli podívat za maminkou naší Elišky do CHS Camilla Altair. Chovatelka nám přichystala bohaté občerstvení, za což jí moc děkujeme. Naše holky velice rychle zdomácněly a řádily s ostatními psími kamarády.

Fatimka vypadá stále suprově, i když je po štěńátkách trošku v negližé.laughing

Naše malá svěřenkyně Dorotka už je u nových majitelů!!!

 Mám velkou radost, i když mi je tošku smutno a nejsem sama (Arince i Elli se stýská),že naší malou psí smečku opustila dne 2.2. Dorotečka. Odešla k novým majitelům a věřím, že jí budou stejnou měrou jako my, milovat a hýčkat.

 Rodina, která si jí odvezla, už má zkušenosti s papillonkama a tak ví, jak s malou zacházet, jak jí učit a věřím, že i její nový psí parťák bude pro ní skvělým kamarádem.

 Hodně štěstí SRDÍČKO!!!

Dne 29.1. před třemi roky přišlo na svět naše úžasné stvořeníčko - Eliška. K tomuto dni jsme naší Elli uspořádali malou, rodinnou oslavu. Posunuli jsme jí na víkend a sobotu jsme strávili s našimi psíky v klidu, pohodě a procházkách. Odpoledne došlo i na dortík se svíčky a pro nás- páníčky na šampíčko.

 Naší Elišce přejeme ještě aspoń dalších 20 let zdraví, úspěchů na výstavním poli, hodně zvládnutých hlavolamů a mnoho rozkousaných míčků.

Před Hanáckou Národní Výstavou v Brně, jsem měla domluvenou návštěvu u MVDr Nešpora na vyšetření patel u naší svěřenkyně Dorotky. Toto vyšetření dopadlo pro Dorotku velice dobře, s výsledkem 0/0 !!! Holčička je zdravá a tím jen potvrzuje, že bude dobrá i k chovu. Na své první výstavě se chovala velice dobře. Je to šikovná, mladá psí slečna.

Naše CHS dostala svolení k prodeji nádherné papilloní slečny Dorotky, nar.7.11.2014,s PP. Toto stvořeníčko je kouzelné, i když trošičku vystrašené. V naší CHS se jí dostává péče a lásky, kterou si zaslouží. V dvojité míře. Je to pravý papillonek, jde jí to skvěle a každým dnem jí přibývá sebedůvěra. Věřím, že to bude skvělá společnice i raubířka vhodná k lidem, kteří jí budou hlavně milovat.

PP