ROK 2017

Večerní řádění jsem musela utnout a Arinku lehce přesunout do postele, aby se tak nebála střílení. Všichni zalezeme pod peřinku a Nový rok přivítáme až ráno. To se nám vrátí páníček ze služby....laughing

Silvestr nám začal krásným videem, které mi poslala p. Koňaříková, majitelka Daciuse-Montíka. A fotečky byly krásné.

Jako další dárek, který mi došel, byly fotky našich odchovanců.

První- Dantes:

A druhý - Eisíček:

Štěpán se u nás oslavil díváním na pohádky a lenošením. Holky přesto měly plno práce s hlídáním a věčně ,když se něco šustlo na schodech štěkaly. Jen Viki, jako správný chlap ležel v klídku na gauči a spal.

Dailinka si našla své oblíbené místečko.

Na BOŽÍ HOD k nám přijela moje dcerka s vnoučaty a Dailinka na hlídání. Děti si rozbalily dárečky a po obědě jsme si vyšli na krásnou procházku k Panně Marii, nad Lideč. Pochodovalo se nám skvěle a i pejsci se bezvadně prolítali.

Štědrovečerní večeři jsme prožili v klidu a pohodě. Naši psíci s námi  povečeřeli, i když Viki si musel odskočit pod stromeček pro hračku,možná, aby mu lépe chutnalo.

Pod stromečkem na každého čekalo překvapení a nějaká mlska. Večer se nám náramně povedl.

Krásné nedělní odpoledne 19.11. jsem strávila v Bratislavě. Tuto návštěvu jsem dlouho plánovala, ale nějak mi nevycházel čas. Narodila se zde, v chovatelské stanici Caprina Dowina, krásná holčička po našem Vikískovi. Malá už řádí a je povahově po tatínkovi. I vzhledově je celá on. Byla jsem z malé opravdu nadšená a i Viki měl oči jen pro ní. Stále si s ní hrál, hlídal a olizoval. Myslím, že dobře poznal, že je to jeho potomek.

V úterý 7.11. jsme odjížděli do Hřenska. Byla to naše malá dovolená. Ubytování bylo krásné a okolí prostě luxusní. České Švýcarsko je nádherné i v listopadu. Škoda jen, že nám přeprchávalo. Odtud jsme pak vyjížděli do Lipska k Německým sousedům. Zde se konala Světová výstava psů a já měla přihlášeného Vikíska. Výstavní areál mne uchvátil.

Ve středu jsem tam jela s p.Donhofovou, která vystavovala své papillony a já jela jen jako doprovod a Viki, aby se seznámil s výstavištěm. Rostík zůstal s holkama v Česku a udělal si s nimi tůru po okolí. Organizace byla úchvatná, nikde fronty, parkoviště byla prostorná a my v klidu zaparkovali. Byla to předzvěst toho, že v pátek bude vše na jedničku. A to taky bylo. Když bylo po výstavě,v sobotu jsme se jeli podívat po městě. Prohlídku města jsme ukončili výborným obědem v hotelu Labe.

Věřím, že se do této lokality ještě někdy podíváme. Moc se nám tam líbilo i když počasí nebylo zas až tak skvělé.

V neděli 5.11. jsme jeli do Prahy na výstavu. Při té příležitosti jsme přiblížili i našeho Eisíčka nová majitelce z Mostu. Sraz jsme měli před výstavištěm a malý se mohl aspoň proběhnout, než pokračoval v další cestě do nového domova.

Každý večer, než jdeme spát, musí proběhnout ten správný rituál. Kluci (VIKI a jeho syn Eiss) se začnou prohánět a nahánět. Malý řádí jak torpédo a Vikísek mu pomalu nestíhá. Video -klikni na Eiss-rychlík.

Eiss -rychlík

Sobota 28.10. byla pro mne dnem loučícím a plačícím. Do nových domovů odešli moji dva kloučci Edmontek a Etienek. Sice jsem se na jejich odchod připravovala, ale jak zajeli za dům, už mi tekly po tvářích slzičky. Věřím, že miláčkům bude moc dobře, jejich skvělý majitelé byli senzační a měli se mnou trpělivost. Kdo mne zná, ví, jak jsem upovídaná a tak předání trvalo hodně dlouho.

Rodina malého Etienka, který odcestoval jako první do Olomouce.

Hned za jejich odjezdem se u našich dveří objevili druzí majitelé malého Edmontíka. Ti měli hodně dalekou cestu, přesto vydrželi poslouchat mé informace až pomalu do tmy. Edík cestoval do Karlových Varů.

Dne 25.10. byla všechna naše psí drobotina rezervována a k novým majitelům odjedou o víkendu. Hodně štěstíčka, kloučci naši!

Arinka oslavila své 4. narozeniny!! Hodně štěstíčka, miláčku a hlavně zdraví.

Dne 16.10. jsme s naším vrhem "E" odjela za veterinářem k povinnému očkování, čipování a prohlídce. Panu doktorovi se kloučci velice líbili. Trošku sice plakali, ale za chvilku mi v náručí utichli.

Pomalu s našimi kloučky začínám hrát hry. Jde sice jen o náhodnou zábavu, ale už i tak pomalu přichází na to, že když zapojí čumáček, něco dobrého najdou. Věřím, že je hlavolamy začnou bavit a nebudou se nudit.

V 5 týdnech jsem vzala naše drobky ven a ona přišla za námi milá návštěva v podobě černé, sousedovic kočičky a úžasného kamaráda Gonzy od Kačenky Fojtů.

Přišla mi nádherná fotka našeho Dantese. Je to klouček moc hezoučký a nebude zas tak malinký. Už váží 3kg.

Naše mrňata postupně prohlédla na svět. První uviděl Eisík, druhý den Edmont a další den jen na půl Eisíček. Tomu to trvalo trošku dýl než otevřel i druhé očko, ale oplachovala jsem mu ho a tak uviděl svět o tři dny později. Vše je už jak má být.

Dne 10.9. měla svoji premieru naše malá Dailinka na poli výstavním. Na Krajské výstavě v Lounech si vychodila nádherné prvenství se známkou VN1 a skvělým posudkem od p. Hořáka. Touto cestou majitelům moc děkuji za vzornou péči a prezentaci. Jen tak dál, holky-šikulky!!! Budeme i v budoucnu držet palce!

Po čtyřech dnech snad můžu říci, že malý Etien už snad bude nabírat jen sílu. Moc nepřibíral a tak jsem ho začala 2x za den krmit. Váha jde pomaloučku nahoru a snad budeme mít vyhráno a malý brzy dožene bratry.

Naše Eliška v úterý 29.8. porodila krásná, sobolí štěňátka. Jsou to ogaři a šli rychle za ssebou. Více v sekci "vrh E".

Dostala jsem krásné fotky našeho klouča Daciuse Montyho. Klouček se nám přebarvuje, ale i tak je to mazlík a moooc krásný! Díky moc za vzornou péči a lásku Dáši Koňaříkové!!!

Před chvílí jsem se dozvěděla, že naše Bania-Klea vyhrála na výstavě V1, Vítěz třídy (Krajská výstava psů v Praze-Džbánu) a v párech obsadila úžasné druhé místo se svým parťákem Herrym. Majitelce touto cestou ještě jednou děkuji za vzornou péči a prezentaci!!!

V sobotu (26.8.) jsem se zajela podívat na setkání papíků do Podhradní Lhoty. Sešlo se zde 27 pejsků i se štěníkama. Bylo to nádherné odpoledne se supr babincem.

Dnes, 14.8. už s klidným svědomím můžu říci, že naše Eliška a Vikísek, budou rodiči. Jejich spojení bylo 1.7. pozdě večer a ráno 2.7. jsme překryli. Přírůstky čekáme od 28.8. Moc se těším, jací mrňouskové se narodí a mám radost, že se Eliška pomalu zakulacuje. Věřím, že budou aspoň dvě štěňátka.

Nastal čas dovolených a tak i my se zapojili do tohoto frmolu. Majitelé naší Dailinky odlétali do Itálie a my jsme se stali na týden opatrovníky. Po domluvě jsme u Daili začali pomalu trénovat chůzi na výstavním vodítku a postoj na stole. Malá se totiž zúčastní své první výstavy v Lounech a proto honem trénujeme, aby to vše zvládla.

Dne 22.7. jsem byla s Vikískem objednána na vyšetření patelly k MVDr Nešporovi do Brna-Líšně. Vyšetření dopadlo na jedničku a tak má náš klouček v PP napsáno LP - 0/0! Jsem moc šťastná.

V sobotu (15.7.) jsme se jeli podívat na "Bleší trh" do Ostravy na Černou louku. Chtěli jsme prodat pár věcí, ale nenapadlo nás, že zas přivezeme domů jiné. K mému úžasu jsem zde našla i agiliťácký tunel za super cenu. Pouhých 75Kč!!! Neváhala jsem a hned ho koupila. Měla jsem z něj velkou radost, ale ještě větší mají naši pejsci. Hned jak jsem odstranila nášivky a našité pásky s hadrama, vyloupl se suprový tunel. Všichni tři se včíl o něj perou...každý by chtěl být uvnitř. Probíhají z chodby do obyváku a nahánějí se pořád dokola. Jsem moc ráda, že se mi podařil tak dobrý kup. Pro focení se musel trošku stočit.

Tak a už nám došlo i přeregistrování našeho kloučka mezi dospělé a krycí psy.

Dnes, 4.7. jsem si vyzvedla na poště doporučený dopis. A jak se ukázalo, došlo Vikískovo potvrzení o získání Junior šampiona SK!!!

V sobotu po výstavě, proběhla i bonitace. Náš Viki byl nahlášený i zde.

Panu posuzovateli se líbil, choval se vzorně, nechal se zvážit i přeměřit a zde je výsledek:

Víkend od 16.6.-18.6. jsme strávili na Oboře Kinských v Kněžičkách u Chlumce nad Cidlinou. Konala se zde, jako každoročně- letní Klubová výstava a následný den- DEN Papillona. Přihlášeno bylo 56 papillonů a phalénů.

 O tomto víkendu jsem se střetávala jen s příjemnými lidmi. Byl to nádherný víkend. Radost mi udělala především naše Bania-Klea. Ta si v kruhu vychodila nádhernou známku V1 a titul CAJC!! Jsem na holčičku náležitě pyšná a šťastná, že se jí majitelka s péčí a láskou věnuje. Nikolko, moc děkuji a jen tak dál!!!

Následný Den papillona byl pojat jako námořnický. Všichni přítomní, při zápisu, měli přinést nějakou maličkost, jako cenu, pro odměňování, hlavně dětí. Naskládalo se tolik předmětů a dárků, že i stůl byl malý a tak si každý zúčastněný odnesl plno dárečků.

Největší radost, měly né jen děti, ale i dospělí. Byl to den naplněný smíchem. Myslím, že i naši chlupatí miláčci si ho užívali v pohodě. Některým nechyběl i námořnický oblek s doplňky.

 Byl to prostě supr víkend!!!

Veškeré fotky z obou dnů najdete na tomto odkazu:

KLUBOVÁ VÝSTAVA

DEN PAPILLONA

Další loučící neděle, kterou jsem se rozloučila s naší, malou, tangáčkou Dailinkou byla 11.6. Celý sobotní večer i nedělní ráno jsem se duševně připravovala na odchod posledního štěňátka. Říkala jsem si, že mi nesmí téct slzy,ale sotva se za Dailinkou zavřely dveře od auta, nevydržela jsem to. Věřím však, že malá raubířka se bude v novém domově mít bezvadně. Měla by začít dělat agility. Jen co trošku povyroste a zesílí. Přeji naší malé holčičce jen samou radost a psí štěstíčko.

Neděle 4.6. pro nás byla dnem loučícím. Do nových domovů odjeli naši oba kloučci. Dantes odjel do Jablonce nad Nisou a Dacius Monty na Vsetín. Doufám, že Montíka budu vídat častěji než jen 1x za rok.

Dantes a jeho rodina:

Dacius Monty a jeho nová panička:

22.5. se nám rezervoval malý krasaveček Dantes. Zamluvila si ho rodina z Jablonce nad Nisou. Věřím, že toto bude ta NEJ rodina pro našeho skvělého kloučka. Klube se z něj nádherný a pohodářský psík.


V neděli, 21.5.,nám do nového domova odjel Cinnamon. Jeho cesta mířila do Karviné. Nová majitelka byla nadšená a tak věřím, že jí brzy i se Sinýškem potkáme ve výstavním kruhu. Hodně štěstíčka, broučínku!!

Z vrhu "D" je prozatím rezervován jen černo-bílý klouček. Dantes a Daila si začnou též hledat nové páníčky.

Tak takto řádí naši mladí a neklidní. Jsou k nezastavení.

hry s Vikouškem

Naše štěňátka z vrhu "D" už vidí!!! Oči otevírali od 18.-19.4.

Takto se dívá malá DAILA. Zbytek v sekci: vrh "D"

Nastal velikonoční čas a tak i náš klouček přeje cerečkám bohatého šmigrusta!!!

Krásné svátky jara vám všem!!!

Malý Cinnamon už si hraje na velkého šéfa. Viki prostě musí poslouchat. Jen máma ho postaví do latě a tak jí vzorně napodobuje.

Úterý 4.4. byl pro nás a naší Arinečku dnem svátečním. Na svět nám naše holčička přivedla 2 kloučky a jednu slečinku. Více v sekci "vrh D"

Tak náš malý VIKI už má jeden rok a je z něj veliký ogar!! Dostal svůj 1. dort a pamlsky s balonkama. Na ty se těšil nejvíc. Hodně zdravíčka a štěstíčka, lásečko naše!

Náš druhý klouček je stále volný!

 V dospělosti bude jeho váha okolo 2,2-2,5kg. Začínám ho učit povelům a Sinýška to moc baví. Hlavně lehni, to mu jde skvěle!

Dnešní, krásnou neděli (26.3.) nám odešel do nového domova náš nádherný chlapeček CARPE DIEM. Jeho nový domov je v Praze. Fotky dodám, v tom shonu jsem zapomněla fotit a moc mě to mrzí. Majitelé však přislíbili nápravu a fotečky celé rodiny pošlou.

Fotečka už dorazila.

Náš odchov "B" se zúčastnil poprvé výstavy a hned byly holky úspěšné. Odnesly si krásné posudky a známku VN1. Moc díky za přípravu a předvedení.

zde video:

Bania a Babbia

A už jsme velcí kluci. Dnes, 13.3. jsme byli u pana doktora, ten nás prohlédl, poslechl a hned i naočkoval. Říkal, že jsme velcí a tak dostaneme i větší včeličku za levé ouško. Dost nás to bolelo a tak jsme oba plakali, ale panička i maminka nás rychle utěšila. Ode dneška se prý neztratíme, máme svou občanku v podobě čipu.  Panička už začala mluvit o tom, že se nám poohlídne po nové rodině, ke které bychom mohli odejít 27.3.

Pro všechny dívky a ženy.

Tak jsem se konečně rozhodla a dám na vědomí, že jsou naši kloučci k mání. Prozatím jsou ještě malincí, ale i tak si zaslouží nové páníčky, co je budou hlavně milovat. Oznámení o rodičích a vrhu mi udělala skvěle moc milá holčina ze Žiliny. Sice žije v Praze, ale srdcem a mluvou je to ta nejlepší osůbka co znám ze Slovenska. Díky moc, Janinko!!!

 Více o štěňátkách v sekci "vrh C".

Neděle 26.2. se nesla v duchu moc milé návštěvy. Přijela se na nás podívat rodina našeho psího tatínka Fíčka. Děti byly nadšeny z kloučků a plně se věnovaly mazlení.Elli a Fí jen sledovali, jestli to dělají dobře.

18.2. jsem se konečně rozhoupala a natočila tréning našeho Vikíska. Učila jsem ho pouze chvíli a tak cviky ještě nejsou dopilované, ale budeme na tom i nadále pracovat a zlepšovat se. Vikiho to moc baví.

Viki se učí

Středu 15.2. jsem pojala jako velký úklid. Našim malým miminkům jsem změnila spaní. Uklidila jsem porodní bedýnku a tu jsem nahradila boudičkou - iglů. Tak mají malí cvrčci možnost většího rozběhu. Můžou už volně "běhat" a kdykoliv si zalézt do svého pelíšku.

Sobota (4.2.) byla pro nás hodně vzrušující. Jela jsem do Brna na Mezinárodní výstavu s Vikískem a páníček zůstal doma, aby pohlídal holky a mrńata. Když jsme se vrátili, radostně mi oznámil, že naši kloučkové vidí. Mám velikou radost, začínají se už pomalu stavět na nožky. Jsou to úžasní klučíci.


V pátek 3.2. jsme jeli na poslední chvíli krýt za osvědčeným a spolehlivým D-MONARCHOU BLACK Babočkou admirál. Bohužel, asi nám nebylo z hůry dáno, aby naší Arinku nakryl Diorek. Je mi to moc líto, ale v pátek už šlo o hodiny. Pro Arinku už by bylo pozdě krýt až v pozdních,večerních hodinách. Proto jsem se v poslední chvíli domluvila s chovateli Blečka a jela krýt k nim. Všichni jsme zvědaví, jestli to vůbec výjde. Oba psi byli spojeni 9minut.

Dnes, 1.2. nastala u nás sněhová kalamita, silnice jsou těžce sjízdné. Dokonce i dálnice je neprůjezdná a tak zvažuji, jestli se vydáme s naší Arinkou na tak dlouhou cestu za Diorkem. Hodně přemýšlím, jestli za takové situace by bylo vhodné cestovat.

25.1. po zjištění, že má své touhy naše sluníčko Arinečka, jsem po uvážení a rozhovoru s naší poradkyní chovu, došla k závěru, že Arinka pojede za svým frajerem do Mostu.

 Budu doufat, že se Diorek (DIOR KENNETH Brilliant Bohemia) své práce zhostí na jedničku a naše Arinečka mu přivede na svět potomky.


Dnes jsem se snažila naše kloučky trošku nafotit. Nevěřili byste, že je to nadlidský úkol. Malí totiž chvíli nejsou v klidu. Více fotek ve FOTOGALERII-vrh C.

Dnes, 24.1. po třech dnech zápasu o žití našeho Cinnamona můžu říci, že snad je z nejhoršího venku a už bude jen dál krásně pít a přibývat na váze. Dal mi klouček zabrat,ale jsem šťastná, že jsme to zvládli.

Hurá!! Konečně jsme se dočkali. Vrh "C" je tady! Naše Eliška se dne 21.1. stala podruhé maminkou. Přivedla na svět dva krásné kloučky. Snad budou oba zdraví a v pohodě. Více v sekci vrh C.

9.1. přišly do mých zpráv tyto krásné fotečky naší odchovankyně Baninky - Klei. Tak jako sestřička Adélka roste malá do krásy. Z obou jsou nádherná stvoření. Moc děkuji majitelům za jejich lásku a péči, kterou jim věnují. Holky- dííííky moc!!!!!

Dnes 3.1. jsem obdržela krásné fotky naší odchovankyně Babbii-Adélky. Fenečka roste do krásy,ale trošku marodí. Dostala angínu a tak musí být v teple a neběhat ve sněhu. Budeme držet palce, aby se holčička brzy uzdravila a mohla i se svou rodinou na procházky a řádění venku.