ROK 2018

Pomalu se blíží konec roku a tak bych všem, kteří na mé stránky chodí pravidelně, ale i těm, co nahlédnou jen jednou, popřála v příštím roku 2019 HODNĚ ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ, LÁSKY A POHODU!

 Na Štěpána k nám přijela moooc milá návštěva. Moje dcera Anna s vnoučaty. Rosťa byl sice v práci, ale i tak to byl velice příjemně strávený den. V odpoledních hodinách jsme se všichni vydali na živý Betlém, jenž v naší obci pořádal Valašský soubor. Dětem se to moc líbilo a za zvuku cimbálu si moji vnoučci zazpívali vánoční koledy. Byl to nádherný 26.prosinec.

Nastal opět čas vánoční a i u nás se chystal příchod Ježíška. Naši chlupatci to dobře vycítili a chodili se neustále dívat, jestli pod stromečkem jsou již dárečky. Po řízku utíkali okamžitě ke stromečku, kde si vybrali každý co chtěl. Pamlsky jsem jim pak hned rozdala, aby i do budoucna věděli, že Štědrý den je hlavně pro ně, naše chlupaté děti.

Druhý, adventní víkend jsme trávili mezi bezva lidmi, na výstavě v Nitře (8.-9.12.)

 Vikísek měl odpočinkový kruh, jelikož šel ve třídě čestné a tak nám o žádné tituly nešlo. Účelem bylo co nejlépe předvést malou Galaxii a dovést jí vpořádku domů.

 Toto se mi podařilo a byla jsem moc spokojená s posudkem i reakcí obou posuzovatelek.V sobotu nás měla p. Vojteková Iveta a v neděli p. Vítková Viera. Oběma dámám se malá velice líbila už tím, že šlapala jako hodinky, vůbec se nebála a v klidu ukázala zoubky. Pak následně posuzovatelku za odměnu olízala. Tím prokázala, že se nebojí a má zdravé sebevědomí. Jsem na Galinku moc pyšná, že to zvládla vše v tak krátké době. V neděli, po výstavě večer, jsem jí odevzdala chovatelce. Ta byla nadšená. Věřím, že i nadále se bude suprově vystavovat a půjde tak ve šlépějích svého otce. Hodně štěstí na výstavním molu, zlatíčko!!!

První adventní víkend jsme byli na cestách. V sobotu na výstavě v Brně a v neděli v Maďarské metropili- Budapešti. Oba dny se nesli ve znamení vítězství. Viki si odnesl výborné ohodnocení,ale velkou radost mi udělala i Glorinka a můj odchov- Dantes. Ten se na klubové výstavě i úspěšně zbonitoval s krásným bonitačním kódem. Měla jsem ohromnou radost, že jsem je zas všechny viděla. Je totiž moc hezoučký. Vyloupl se v nádherného motýla a i poradkyni chovu se velice líbil. Hodně ho chválila. Škoda jen, že moc nezvládl na stole ukázat p. Mudrovi zoubky. To ho dost poškodilo. Nebýt to klubovka, byl by klouček-nezbedníček diskvalifikovaný. Ale nakonec přeci jen zoubky ukázal a tak dostal známku V3. I tak jsem na něj pyšná. Na oba, majitelka to vše zvládla bravurně. Patří jí obrovské DÍKY!!!

Dnes 11.11., jsem obdržela úžasnou zprávu. Eiss byl na své první výstavě a hned vyhrál!! Od p. Verstovšek Suzane si na Klubové výstavě Exotiku odnesl známku V1 a k tomu i titul CAJC!!! Jsem na oba moc pyšná!!! Zvládli jste to suprově, jen tak dál! Už se těším na setkání v Brně.

V pátek, 9.11., k nám domů, přijela na výcvik malá Galaxie. Je to Vikískova dcera a tak doufám, že nám příprava na výstavy půjde pěkně od tlapek. Prozatím se seznamuje se smečkou, ale táta chybí. Vikísek je na prázdninách, jelikož Arčínka hárá. Okolí pomalu pročuchává a zjišťuje, že jsou k mání i hračky. Nejvíc jí zaujal pískací balonek a plyšové kuřátko se zajíčkem.

 Dostala jsem krásné fotky našich "B" holčiček. Vyrostly v krásné papilloní slečny a Bania- Kleuška úspěšně sklízí i výstavní ocenění. Na klubové výstavě v Mladé Boleslavy vyhrála nad šampionkou, i když nebyla prodána k výstavám. Odnesla si nádherný posudek a známku V1 s titulem CAC.

Mám obrovskou radost z toho, že se sestřičky vídají a hlídají navzájem.

Krasavička Babia- Adélka.

Úžasný a úspěšný víkend strávil Viki v Bratislavě ve dnech 26.-28.10. na Mezinárodní výstavě s nominací na CRAFT. Jelikož už nemám dovolenou, musel Vikísek odjet do Bratislavy jen s Rostíkem a handlerkou. Po všechny tři dny ho předváděla Andrejka a klouček šlapal jako hodinky. Jsem na něj TAK pyšná a šťastná, že vše zvládl. Nominoval se na CRAFT a začala jsem přemýšlet, že bych ho tam i poslala s handlerem. Byla by to zas jedna prestižní výstava pro Vikouška.

Jako náplast na bolavou dušičku mi přišel ze Slovenska milý dopis. Měla jsem ohromnou radost.

Ve středu, na můj svátek, odjel i Goro ke svým páníčkům. Nejel však daleko , jen do Vsetína (tam už je i náš Dacius-Monty). Předpokládám, že se s ním budu vídat a rodinka si najde občas čas, zajet i k nám. Společné setkání dětí a rodičů. Už nyní se těším. Goro má lehce naplánovánou kariéru závodů. Věřím, že bude úspěšný, jako naše Dailinka se svojí paničkou. Přeji rodině a Goríškovi, aby se jim v životě vše vydařilo ke spokojenosti obou stran. Budu jim držet palečky. Hodně lásečky, miláčku!!!

A je to tady....mrňata odcházejí do nových domovů a u mě začíná uplakané období.

 Dnes, 13.10.2018, odjela do Vyškova, moje srdcovka a lásečka Lolinka, kterou jsem si chtěla nechat jen pro sebe. Potěchou a radostí je pro mne to, že nová majitelka chce jezdit po výstavách a věnovat se chovu. Moc oběma budu držet palce a pokud mi to zdraví a čas dovolí, i doprovázet obě na výstaviště.

 Žádný chovatel, tak ani já, sice nezaručí, že bude malá vyhrávat, ale věřím, že se líbit bude a pokud jí to bude aspoň trošku bavit, tak jako oba rodiče, bude i úspěšná.

 Proto oběma přeji, aby se naladily na stejnou notečku, vše zvládly na jedničku a pak začaly sklízet jen to nejlepší!!! Hlavně však to nejdůležitější- vzájenmou lásku a porozumnění i když by se nedařilo.

Sobota 6.10. se nesla v duchu cestovním. Celá smečka jela s námi na výstavu do Slovenského Dargova, kde se vystavoval náš Viki. Balení nebralo konce a my vyjížděli z domova o půl šesté ráno. Štěníci cestu zvládli perfektně. Jen dvakrát jsme stáli a nechali všechny proběhnout, aby v autě už pak jen v klidu spinkali. Cesta nám trvala necelých pět hodin. Ale tím, že byl nádherný, teplý den, to všichni snášeli velice dobře a bez problémů. Dargov nás uvítal sluncem a teplotou 20st, na místě jsme byli v 10:15h. Štěňata, Vikiho, Arinku i Elišku jsme nechali v ohrádce po celou dobu výstavy. Prcci si tak přivykali na ruch okolo nich. Vůbec jim nic nevadilo, ani když čivavky spustily neskutečný řev a štěkot. Jen se podívali, jestli náhodou není něco zajímavého v blízkosti a pak se zas věnovali své zábavě. Jsou to šikulky, které nic nerozhází. Po většinu času se zabavili sami a další čas, prospinkali. Domů jsme se vrátili až po půlnoci. To pro ně znamenalo, že můžou začít zlobit. Běhání a vrčení nebralo konce. Prostě tu nahromaděnou energii za celý den, museli nějak vypustit ven. A měli jsme o zábavu postaráno až do půl druhé ráno. Jsou to naše malá zlatíčka.

27.9. jsem vzala naše prcky k veterináři, na první očkování a čipování. U lékaře bylo hodně pacientů a tak jsme museli dlouho čekat. Když na nás přišla řada, štěníci byli ospalí, ale jak jsem je vzala do rukou, hned začali být zvědaví. Při injekci pochopili, že to bude asi bolet. Nakonec to zvládli na jedničku a pan doktor je chválil. Doma už vůbec nevěděli, že je něco bolelo. Dělali psí kusy...laughing video je důkaz...klikni na:

jen počkéééj!!!

12.9. byl nádherný, teplý, letní den a tak jsem vzala naše mrňata poprvé ven. Byli trošku vyděšení, ale jak zjistili, že je venku lépe jak doma, už nechtěli zpět do přepravky. Začali zkoumat travičku i hlínu. Vyzkoušeli, co se dá sníst a co ne. Škoda jen, že jsem musela do práce a tak jejich první výprava trvala jen půl hodinky. Napoprvé jim to stačilo a když jsem je donesla domů okamžitě usnuli. Byl to pro ně asi vysilující zážitek.

Úžasný víkend od 7.9. do 9.9. jsme trávili s Vikískem v Jižních Čechách u Jindřichova Hradce. Byl to Výstavní výcvikový pobyt a Psí škola handlingu. Zde jsme se učili oba, jak se správně chovat ve výstavním kruhu. Bylo nádherné počasí a tak nám nic nekazilo pobyt. Bylo skvělé, že jsme nebyli sami a jela s námi i papillonka se svojí paničkou Pavlínkou. Psů bylo dost a různých plemen. Za papíky jsme byly dvě vystavovatelky. Ubytovaní jsme měli v Pavlínčiném obytném voze (supr luxus) a postaven byl v OSADĚ SLUNEČNICE. Nádherné prostředí, rybník a čistota mne fascinovali. Přispěla k tomu i skvělá kuchyně. Připadala jsem si jako v ráji. Vše probíhalo na jedničku a všichni účastníci byli neskutečně milí. Poznala jsem nové kamarády a náš Viki též. Věřím, že se dobře bavil. Veškeré poznatky se budu v budoucnu snažit využít. Je toho hodně, co jsem nezvládla a tak musíme s Vikískem na sobě dost pracovat. Zjistila jsem, že vše vlastně kazím já a nedávala jsem možnost posuzovatelům ukázat Vikouše v té kráse, jakou v sobě má. Snad to napravím a Viki dosáhne na metu nejvyšší.

 Chtěla bych touto cestou moc poděkovat Pavlíně za to, že nás nechala u sebe ve svém pojízdném domě a za skvěle strávený víkend v bezvadné společnosti. Snad to nebylo naposledy, kdy se takto potkáme.

za fotky děkuji škole handlingu

Po delší době jsem vyjela s naším Vikískem na výstavu. Byla to Mezinárodní výstava v Bratislavě. Po oba víkendové dny 18.-19.8. bylo neskutečné horko. Teplota ve stínu přesahovala 37st. Viki si v sobotu vychodil známku V2 a titul r. CAC a v neděli V1 s tituly: CAC, CACIB, BOB a BIG II.

Pro potěšení a abych přišla na jiné myšlenky, když odešli naše "eFka", jsem fotila naše bělásky. Jsou nádherní. Mám z nich ohromnou radost...krásně papají a přibírají. Moc se těším, až otevřou očka a podívají se na tento svět.

GLORIA

GORO

Sobota 11.8. se nesla v pokračování loučení se štěňátky.  Pro Nikiho si přijela nová panička z Prahy. Nebylo sice tolik času na sdělování informací, jelikož jsme byly omezeny rychlíkem a zpětným návratem, ale doufám, že to podstatné jsem řekla a tak budeme i nadále ve spojení. Nikísek se choval vzorně a tak bude snad ve vlaku spinkat únavou. Řádil totiž od skorého rána a nebyl k utahání. Hodně štěstíčka, miláčku!!!

 A je to tu!! Loučení s naší malou bojovnicí Fantagiro. Dnes 10.8. odjela do Ostravy ke své nové paničce. Věřím, že se bude mít prostě NEJ! Jsou to úžasní lidé. A hlavně, celou dobu poslouchali, jak povídám...a mluvila jsem dlouho. Když já mám tolik věcí, které musím sdělit.

 HODNĚ ŠTĚSTÍČKA,FANYNKO!!!

Dnes jsem dostala fotky našeho loňského kloučka Etiena. Malý vyrostl v krasavce. Je krásný. Mám z něj velikou radost a obrovské díky patří majitelce za vzornou péči o  Etienka. Je to sice drobeček, ale myslím, že lumpárnu dělá jako velký kluk. Váží jen 1,5kg.

V noci z 3.8. na 4.8. se nad ránem narodili naší Elišce štěňátka. Konečně Elli prolomila sérii kloučků a na svět přivedla holčičku. Sice, když přišel první klouček, hned jsem věděla, že je to prostě Eliška.....Klouček přišel ve 2:20 s váhou 118g a na holčičku jsem musela chvíli čekat. Tu jsem s velkou radostí uvítala ve 3:55 a její váha 124g. Oba se mají čile k světu, jen máma trošku zlobí. Neměla mléčko a tak hned ráno jsme museli k panu doktorovi. Ten jí udělal sono, prohlédl a rozhodl, že nejlépe bude, když dostane injekci na stahování dělohy, podporu laktace, něco na posílení organizmu a něco i na kosti. Takže Eliška odjížděla s rozpíchaným zadečkem. I přes všechny tyto injekce však byla velmi statečná a hned se jala role vzorné mámy. Svoje děti bránila. Na pana doktora vrčela, až jsem se musela trošku smát. Doufám, že snad bude vše v pořádku a malí začnou sát mléko, jenž máma dodá.

 

Dnes 2.8. jsme zajeli se štěníky za panem doktorem na veterinu. Fany a Niki dostali první včeličku a svůj čip. Fénix to velice oplakal, ale po chviličce se utišil a už byl opět velkým a statečným kloučkem. Malá Fantagiro ani nehlesla. Dokonce i při čipování neplakala. Chovala se prostě jako dáma a bojovnice. Jméno Fantagiro nese poprávu.

 Měla jsem z obou velikou radost, když je pan doktor prohlédl a překontroloval zoubky, varlátka bez zbytečních řečí. Oba stáli vzorně a nechali si vše líbit. Jen výška stolu se jim moc nelíbila a tak po kontrole rychle spěchali do náruče.

 Vše je jak má být a v naprostém pořádku.

Naše mrňata se začínají učit vyhledávat mlsky. Učení jim jde skvěle a moc je to začíná bavit. Je úžasné dívat se, jak se snaží. Když jim to nějak nejde dokážou se i vztekat a vrčet, ale potom rychle znovu zapojí čumáček a dohledají vše.

Malí už řádí....nejvíc večer...laughing

večerní hry

6.7. Jsme vzali naše štěňata poprvé ven. Ze začátku se trošku báli, ale jak se rozkoukali, rozběhli se za mámou. Mám z nich velkou radost. Venku se unavili a doma pak spokojeně spinkali.

Naše mrňata poprvé ochutnala něco jiného, jak mámino mléko. Docela jim chutnalo.

Dnes 27.6. mi přišel vzor PP a přidělená čísla z ČMKU našeho vrhu "F". Mám velkou radost.

Dne 22.6. naši mrňousci poprvé otevřeli svá očka. Podívali se na tento svět. Mám radost, je nádherné se jim dívat do očí. Oni vás ještě pořádně nevidí, ale už je to předzvěst toho, že začnou běhat. Proto jsem ze soboty udělala den, kdy se všichni odčerví a štěníkům ostříhají drápky, aby se jim lépe začalo lítat. Vyměnila jsem v porodní bedýnce podložky a dala dečky. Mají tak tvrdší podklad a k běhání rozhodně lepší. Už se těším na den, kdy půjdou poprvé na obhlídku. Ale na to mám ještě týden čas. Samozřejmně, vše budu dokumentovat fotoaparátem.

Dnes mi přišel krásný e-mail s blahopřáním ke štěňátkům. Na konci přáníčka byly vloženy i nádherné fotky našeho kloučka-Dantese. Chci touto cestou MOC poděkovat majitelům, že se o Dantíka tak vzorně starají. Klouček je doopravdy nádherný, prostě se vydařil a věřím, že i malý Fénix bude vypadat stejně- nádherný v srsti s červenou barvou.

 

 A je to tady!!!

 Arinečka porodila Vikískovi holčičku a kloučka. Oba se mají k světu, krásně bumbají.

Snad bude i do budoucna vše v pořádku. Více info v sekci "vrh F".

 Sobota byla neskutečná. Viki a Elli jeli poprvé beze mne na výstavu do Zlína a Arinka se po obědě chystala k porodu. Holčička se narodila v 18:10 a klouček přišel na svět v 19:20h. Byl to fofr.

 

Včera 4.6. za námi přišel na návštěvu Gonzo, Bruno i s paničkou. Vikísek měl konečně možnost se dosytosti vylítat, neboť v posledních dnech se na vycházky chodí málo. Arinečka už nemůže a Eliška hárá. Proto se berou odděleně ven. Malý Bruníček se nestačil divit, co to kolem něj pořád létá za tryskomyš. Chvílemi se mu musela zatočit i hlava...laughing

Arinka už je též nachystaná k porodu

Viki už pomalu čeká na své potomky...začíná být hodně důležitý.laughing

Květnový víkend od 18.5.-21.5. jsme se jeli podívat do Maďarska. Ubytovaní jsme byli v Ružiné (SK) na přehradě a denně jsme dojížděli na výstavy do Szilvásvárádu (HU),  který byl vzdálen od hotelu 110 km.

 Počasí nám vyšlo na jedničku a i výstavní areál byl prostě nádherný. Úvod byl pompézní. Výstava se začala v sobotu přehlídkou lipicánů a jejich drezúrou. Koně tančili na živou hudbu a můj toto viděl poprvé na vlastní oči. Byl unešen nádherou koní a elegance tance. V sobotu zde byla celosvětová výstava stafordských teriérů a zástupci všech zemí měli nástup s vlajkami svých států, které zastupovali. I z ČR se účastnilo pár lidí. Byl to nádherný začátek třídenního výstavního klání.

 V nedělním obřadu pak byla nádherná ukázka vítězného družstva ve voltiži (cvičení na koni). S touto cvičební sestavou Maďarské družstvo mládeže vyhrálo.

Szilvásvárad nás prostě okouzlil. Dokonalé zázemí, výstavní kruhy s koberci, jenž tlumili chůzi po betonu, vynikající a levná kuchyně. Skvělá organizace.

Pokud i příští rok budeme jezdit po výstavách, tato bude určitě na našem seznamu.

Rozhodně se sem rádi vrátíme.

Čekáme štěňátka od Vikíska a Arinky!!!

Ve středu 9.5. jsem zajela s naší Arinkou na veterinu, abych si nechala u ní udělat sono. S velkou radostí už můžu napsat : ČEKÁME MIMINKA!!!

Jsem moc ráda a současně zvědavá, jací drobečkové přijdou ze spojení Vikíska a Arinky na svět.

Víkendovou sobotu 28.4. jsme zajeli všichni do Maďarské Pápy. Naší spolucestující byla p. Podracká se svou psí slečnou-Olinkou. Vyjížděli jsme z Horního Lidče před čtvrtou hodinou ranní a do Pápy jsme dorazili v osm. Cesta nám ubíhala skvěle a my ani jednou nezabloudili. Trefili jsme se napoprvé a nic nehledali.

 V Pápě nás uvítal nádherný stadion, skvěle připravený na nápor psích mazlíků a jejich páníčků. Pro vystavovatele byl postaven obrovský stan, pod kterým jsme složily naše věci. Zajišťoval nám příjemný stín a my se tak nemuseli pražit na ostrém sluníčku. Po obou stranách byly výstavní kruhy a stoly posuzovatelů. Z takového zajištění by si mohli vzít příklad i "naši" někteří pořadatelé. Okolo kruhu byl páskou vymezen prostor, kde chodili návštěvníci a nepohybovali se tak mezi klecemi a věcmi vystavovatelů. Za tímto prostorem pak bylo místo pro postavení velkých stanů.

 Byla jsem nadšená, jak vše bylo zorganizované. Nikdo se nikde nepletl, vše bylo řádně značené a hlavně přehledné. Nechyběl ani bazének na chlazení psíků. Voda byla k dispozici. Myslím, že na tuto výstavu se budu ráda vracet. Byl to nádherný sobotní -skoro letní (26st) den.

Dnes jsem našla na internetu Vikískové ohodnocení ze Slovenského DOG CUPu. Jsem nadšená. Umístil se na nádherném druhém místě.

Velikonoční pondělí (2.4.) jsme vyrazili všichni na Čachtický hrad (SK). Bylo nádherné, slunečné počasí a na Slovensku bylo i teplo. Teplota přesahovala krásných 15 stupňů. Pro nás to byla skvělá procházka a pro naše chlupatky výborné vybití energie v listí a trávě.

Tento nádherný hrad nás překvapil. Pořádalo se zde vystoupení divadla (Povídka o Čachtické paní) a historického šermu na horním nádvoří. Na dolním nádvoří si mohl každý dopřát něco dobrého. Ať už to byly speciality v podobě ovčího sýru, oštěpky, žinčice, či perfektně upravené masíčko přímo z grilu. Všem kdo neví kam se jet podívat, vřele doporučuji. My se sem určitě budeme vracet a né jen na velikonoce. Prostě bezva výlet a skvěle strávený sváteční den.

Bílá sobota se nesla v duchu oslav narozenin naší Elli, která měla v lednu 5 let a Vikiho, který oslavil dvouleté výročí 30.3. Dohromady jsem jim upekla narozeninový dortík a dostali spoustu mňaminek, balonků. To je ta nejúžasnější hračka pro oba. Jejich neustálé házení totiž vyžadují i když se vrátíme z dlouhé procházky. Oběma našim mazlíčkům přejeme hodně zdraví, štěstí na poli výstavním a ještě aspoň něco málo štěňátek, které by měli mít spolu.

Na Velký pátek (30.3.)nám začala hárat Arinka. Tím, že její krytí vychází na 13.dubna, zvažuji, jestli budeme vůbec krýt a mít štěníčky. Její potencionální porod by vycházel zrovna na dobu, kdy budeme na výstavě v Sobotce. Tuto klubovou výstavu bych si nerada nechala ujít a tak hodně uvažuji. Uvidím, jak se bude situace vyvíjet a jak bude háravku zvládat Viki.

Pomalu se blíží svátky jara a i u nás se připravujeme na velikonoce. Proto přeji všem, KRÁSNÉ SVÁTKY a bohatého šmigrusta!!!!

Dne 24.3. jsme vyjeli do Prahy na klubovku. Tato klubová výstava bývá prostě skvělá. Ani dnes tomu nebylo jinak. Úžasné ceny, jenž čekaly na své nové majitele a jejich chlupaté parťáky,neměly chybu.

 Na tuto výstavu jsem se rozhodla nahlásit Vikíska a Elišku do soutěže párů. Tito dva spolu šli naposledy, když měl Viki 4 měsíce. Neměla jsem ani čas, abych je spolu potrénovala v chůzi na výstavním vodítku. Eliška se nevystavovala skoro dva roky. Proto pro mne bylo obrovským překvapením, že VYHRÁLI!!

 Ještě větší radost jsem však měla, když náš odchovaneček - CARPE DIEM nastupoval do třídy mladých (jeho 1.výstava) a dostal skvělé ohodnocení a známku V1 s titulem CAJC!!! Jsem na malého tak pyšná a mám neskutečnou radost. Carpíšek šel odpoledne k bonitaci a vše suprově zvládl a odnesl si skvělý bonitační kod.

 Touto cestou bych chtěla ještě jednou pogratulovat majitelce a současně poděkovat za to, že se o malého tak suprově stará. Vřelé díky!!!

24.2. jsme jeli na Klubovou výstavu do Pezinku na Slovensko. Byl pěkný, slunný, mrazivý a větrný den. Teplota se pohybovala od -8st přes den. V Pezinku nás přivítala nazdobená hala a velice milí lidé. Mám prostě Slovensko moc ráda. Vždy máte nablízku kamarády, kteří vás mají rádi a vždy vám jsou k dispozici a pomůžou, když potřebujete.

Nemám slov nad supr nachystanou výstavou, jejími cenami od sponzorů a vůbec celou organizací. Veliké díky patří všem, kdo se podíleli na jejím bezchybném chodu!!! Musím pochválit i úžasný gulášek, který jsme dostali. Můj si jen rochnil.

 Jsme členy dva roky a za tuto dobu si nemůžu vůbec na nic postěžovat. Prostě SUPR organizace, zázemí a vše co k výstavě je třeba.

 Vikísek nastoupil do třídy vítězů a prostě zabodoval. Vyhrál titul CAC a to nebylo vše, co si z Pezinku odvezl. Následoval titul KLUBOVÝ ŠAMPION a titul TOP PAPILLON 2017!!! Zde obdržel titul TOTAL I.místo a v psech I.místo s počtem bodů 1080!!! Jsem z Vikiho moc nadšená. Domů jsme odjížděli s nádhernými poháry a cenami.

Třetí únorový víkend se nesl ve znamení úspěchů. Vikísek v Bratislavě na VICTORY SHOW (Šampion-šampionů) dodělal získáním titulu CAC, Slovenského šampiona krásy. Odnesl si i titul VICTORY JUNIOR WINNER!

 V neděli pokračoval dalšími tituly, jenž posbíral po CACovi a to: VÍTĚZ SLOVENSKA a titulem BOB!

Únorový víkend 10.2.-11.2. jsme všichni strávili na mezinárodce v Nitře. Zde jezdíme všichni moc rádi, jelikož nás vždy přivítá bezva zázemí a milí lidé. O známých už ani nemluvím. Na ty se těším ze všeho nejvíce. Bohužel tento víkend poznamenala velice tragická událost. Kamarádce, která přijela na oba dny s karavanem a s nádhernou fenečkou papillona narozenou 1.1.2017 (tu si koupila v Rusku) to byla ta nejhorší sobota. V kruhu sice byla skvěle ohodnocena známkou V2 (ze 6 papillonek), ale večer se stal pro ní tragický. Když šli s manželem a malou na večerní procházku, napadl je volně pobíhající thajský ridgeback. Stačila chvilka a malá papillonka střet mezi nimi nepřežila. Jedno hloupé skousnutí a je po nadějné, nádherné holčičce. Všem nám to po zjištění bylo líto a do kruhu v neděli jsme všichni nastupovali se slzami v očích. Nejhorší na této události je, že člověk, který nechal volně pobíhat svého velkého psa se ani neomluvil a svou arogancí ještě majitele urážel. Věřím, že Slovenská policie toto vyřeší a majitel ponese plnou zodpovědnost za svého psa a bude podle zákona potrestán.

 Proto prosím VŠECHNY majitele, ale i budoucí, kteří mají malé plemeno, aby byli na své psí miláčky opatrní a obezřetní. Nikdy,ani ve výstavním areálu nevíte, na jaké individua narazíte. Nic už totiž život vašim miláčkům nevrátí. Malí totiž nepřežije a když, tak s velkými bolestmi a doživotním traumatem.

Malé poslední fotka z výstaviště.

Dne 3.2.-4.2. jsme byli v Brně na Mezinárodní výstavě DUO CACIB. V těchto dvou dnech si Viki vychodil známky nejvyšší a tím splnil podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION!! Jsem na kloučka náležitě pyšná a věřím, že se nám bude dařit i nadále a my doděláme  Slovenského šampiona.

 Krásný pozdrav jsem obdržela z Brna od majitelky našeho prvorozeného Atreje. Přišly i nádherné fotky a já nevěděla, kterou si vybrat, ale tato u bazénu mne úplně okouzlila. Je vidět, že se má klouček prostě suprově. Druhá je s jeho kamarádkou. Ta se podobá naší Arince.

Vzhledem k tomu, že se mi e-mail plní hloupými dotazy pouze na cenu štěňat, přikládám odkaz, kde si to v klidu můžou zájemci přečíst, jelikož na takové e-maily už nebudu dál odpovídat. Děkuji za pochopení.

hodnota psa

 Našla jsem velice pěkný článek od známé chovatelky a tak bych se s Vámi o něj chtěla podělit. Myslím si, že je velice hezky napsaný a bude srozumitelný všem.

štěně a pohyb

 Jelikož se mne dost lidí ptá, co dělají a jak se mají moji malí odchovanečci, vložila jsem vždy ke každému štěněti, jeho vlastní stránku s informacemi a fotkami, jenž mám. Snažila jsem se vepsat příběh, který mi vždy sdělí majitelé, či ho vidím na FB. Budu se i nadále snažit tyto stránky doplňovat a věřím, že i majitelé sami mi budou posílat více informací o svých miláčcích. Předem jim moc děkuji za ochotu se mnou spolupracovat.

Stránka je vždy na konci vrhu pod jménem jedince. Stačí jen kliknout na jméno a otevře se jeho stránka. Např: otevřu si NAŠE ODCHOVY, kliknu na vrh "B", sjedu až dolů, uvidím fotku s názvem Babbia , kliknu na jméno a otevře se stránka s příběhem.

                ROK 2018

Pomalu se blíží konec roku a tak bych všem, kteří na mé stránky chodí pravidelně, ale i těm, co nahlédnou jen jednou, popřála v příštím roku 2019 HODNĚ ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ, LÁSKY A POHODU!

 Na Štěpána k nám přijela moooc milá návštěva. Moje dcera Anna s vnoučaty. Rosťa byl sice v práci, ale i tak to byl velice příjemně strávený den. V odpoledních hodinách jsme se všichni vydali na živý Betlém, jenž v naší obci pořádal Valašský soubor. Dětem se to moc líbilo a za zvuku cimbálu si moji vnoučci zazpívali vánoční koledy. Byl to nádherný 26.prosinec.

Nastal opět čas vánoční a i u nás se chystal příchod Ježíška. Naši chlupatci to dobře vycítili a chodili se neustále dívat, jestli pod stromečkem jsou již dárečky. Po řízku utíkali okamžitě ke stromečku, kde si vybrali každý co chtěl. Pamlsky jsem jim pak hned rozdala, aby i do budoucna věděli, že Štědrý den je hlavně pro ně, naše chlupaté děti.

Druhý, adventní víkend jsme trávili mezi bezva lidmi, na výstavě v Nitře (8.-9.12.)

 Vikísek měl odpočinkový kruh, jelikož šel ve třídě čestné a tak nám o žádné tituly nešlo. Účelem bylo co nejlépe předvést malou Galaxii a dovést jí vpořádku domů.

 Toto se mi podařilo a byla jsem moc spokojená s posudkem i reakcí obou posuzovatelek.V sobotu nás měla p. Vojteková Iveta a v neděli p. Vítková Viera. Oběma dámám se malá velice líbila už tím, že šlapala jako hodinky, vůbec se nebála a v klidu ukázala zoubky. Pak následně posuzovatelku za odměnu olízala. Tím prokázala, že se nebojí a má zdravé sebevědomí. Jsem na Galinku moc pyšná, že to zvládla vše v tak krátké době. V neděli, po výstavě večer, jsem jí odevzdala chovatelce. Ta byla nadšená. Věřím, že i nadále se bude suprově vystavovat a půjde tak ve šlépějích svého otce. Hodně štěstí na výstavním molu, zlatíčko!!!

První adventní víkend jsme byli na cestách. V sobotu na výstavě v Brně a v neděli v Maďarské metropili- Budapešti. Oba dny se nesli ve znamení vítězství. Viki si odnesl výborné ohodnocení,ale velkou radost mi udělala i Glorinka a můj odchov- Dantes. Ten se na klubové výstavě i úspěšně zbonitoval s krásným bonitačním kódem. Měla jsem ohromnou radost, že jsem je zas všechny viděla. Je totiž moc hezoučký. Vyloupl se v nádherného motýla a i poradkyni chovu se velice líbil. Hodně ho chválila. Škoda jen, že moc nezvládl na stole ukázat p. Mudrovi zoubky. To ho dost poškodilo. Nebýt to klubovka, byl by klouček-nezbedníček diskvalifikovaný. Ale nakonec přeci jen zoubky ukázal a tak dostal známku V3. I tak jsem na něj pyšná. Na oba, majitelka to vše zvládla bravurně. Patří jí obrovské DÍKY!!!

Dnes 11.11., jsem obdržela úžasnou zprávu. Eiss byl na své první výstavě a hned vyhrál!! Od p. Verstovšek Suzane si na Klubové výstavě Exotiku odnesl známku V1 a k tomu i titul CAJC!!! Jsem na oba moc pyšná!!! Zvládli jste to suprově, jen tak dál! Už se těším na setkání v Brně.

V pátek, 9.11., k nám domů, přijela na výcvik malá Galaxie. Je to Vikískova dcera a tak doufám, že nám příprava na výstavy půjde pěkně od tlapek. Prozatím se seznamuje se smečkou, ale táta chybí. Vikísek je na prázdninách, jelikož Arčínka hárá. Okolí pomalu pročuchává a zjišťuje, že jsou k mání i hračky. Nejvíc jí zaujal pískací balonek a plyšové kuřátko se zajíčkem.

 Dostala jsem krásné fotky našich "B" holčiček. Vyrostly v krásné papilloní slečny a Bania- Kleuška úspěšně sklízí i výstavní ocenění. Na klubové výstavě v Mladé Boleslavy vyhrála nad šampionkou, i když nebyla prodána k výstavám. Odnesla si nádherný posudek a známku V1 s titulem CAC.

Mám obrovskou radost z toho, že se sestřičky vídají a hlídají navzájem.

Krasavička Babia- Adélka.

Úžasný a úspěšný víkend strávil Viki v Bratislavě ve dnech 26.-28.10. na Mezinárodní výstavě s nominací na CRAFT. Jelikož už nemám dovolenou, musel Vikísek odjet do Bratislavy jen s Rostíkem a handlerkou. Po všechny tři dny ho předváděla Andrejka a klouček šlapal jako hodinky. Jsem na něj TAK pyšná a šťastná, že vše zvládl. Nominoval se na CRAFT a začala jsem přemýšlet, že bych ho tam i poslala s handlerem. Byla by to zas jedna prestižní výstava pro Vikouška.

Jako náplast na bolavou dušičku mi přišel ze Slovenska milý dopis. Měla jsem ohromnou radost.

Ve středu, na můj svátek, odjel i Goro ke svým páníčkům. Nejel však daleko , jen do Vsetína (tam už je i náš Dacius-Monty). Předpokládám, že se s ním budu vídat a rodinka si najde občas čas, zajet i k nám. Společné setkání dětí a rodičů. Už nyní se těším. Goro má lehce naplánovánou kariéru závodů. Věřím, že bude úspěšný, jako naše Dailinka se svojí paničkou. Přeji rodině a Goríškovi, aby se jim v životě vše vydařilo ke spokojenosti obou stran. Budu jim držet palečky. Hodně lásečky, miláčku!!!

A je to tady....mrňata odcházejí do nových domovů a u mě začíná uplakané období.

 Dnes, 13.10.2018, odjela do Vyškova, moje srdcovka a lásečka Lolinka, kterou jsem si chtěla nechat jen pro sebe. Potěchou a radostí je pro mne to, že nová majitelka chce jezdit po výstavách a věnovat se chovu. Moc oběma budu držet palce a pokud mi to zdraví a čas dovolí, i doprovázet obě na výstaviště.

 Žádný chovatel, tak ani já, sice nezaručí, že bude malá vyhrávat, ale věřím, že se líbit bude a pokud jí to bude aspoň trošku bavit, tak jako oba rodiče, bude i úspěšná.

 Proto oběma přeji, aby se naladily na stejnou notečku, vše zvládly na jedničku a pak začaly sklízet jen to nejlepší!!! Hlavně však to nejdůležitější- vzájenmou lásku a porozumnění i když by se nedařilo.

Sobota 6.10. se nesla v duchu cestovním. Celá smečka jela s námi na výstavu do Slovenského Dargova, kde se vystavoval náš Viki. Balení nebralo konce a my vyjížděli z domova o půl šesté ráno. Štěníci cestu zvládli perfektně. Jen dvakrát jsme stáli a nechali všechny proběhnout, aby v autě už pak jen v klidu spinkali. Cesta nám trvala necelých pět hodin. Ale tím, že byl nádherný, teplý den, to všichni snášeli velice dobře a bez problémů. Dargov nás uvítal sluncem a teplotou 20st, na místě jsme byli v 10:15h. Štěňata, Vikiho, Arinku i Elišku jsme nechali v ohrádce po celou dobu výstavy. Prcci si tak přivykali na ruch okolo nich. Vůbec jim nic nevadilo, ani když čivavky spustily neskutečný řev a štěkot. Jen se podívali, jestli náhodou není něco zajímavého v blízkosti a pak se zas věnovali své zábavě. Jsou to šikulky, které nic nerozhází. Po většinu času se zabavili sami a další čas, prospinkali. Domů jsme se vrátili až po půlnoci. To pro ně znamenalo, že můžou začít zlobit. Běhání a vrčení nebralo konce. Prostě tu nahromaděnou energii za celý den, museli nějak vypustit ven. A měli jsme o zábavu postaráno až do půl druhé ráno. Jsou to naše malá zlatíčka.

27.9. jsem vzala naše prcky k veterináři, na první očkování a čipování. U lékaře bylo hodně pacientů a tak jsme museli dlouho čekat. Když na nás přišla řada, štěníci byli ospalí, ale jak jsem je vzala do rukou, hned začali být zvědaví. Při injekci pochopili, že to bude asi bolet. Nakonec to zvládli na jedničku a pan doktor je chválil. Doma už vůbec nevěděli, že je něco bolelo. Dělali psí kusy...laughing video je důkaz...klikni na:

jen počkéééj!!!

12.9. byl nádherný, teplý, letní den a tak jsem vzala naše mrňata poprvé ven. Byli trošku vyděšení, ale jak zjistili, že je venku lépe jak doma, už nechtěli zpět do přepravky. Začali zkoumat travičku i hlínu. Vyzkoušeli, co se dá sníst a co ne. Škoda jen, že jsem musela do práce a tak jejich první výprava trvala jen půl hodinky. Napoprvé jim to stačilo a když jsem je donesla domů okamžitě usnuli. Byl to pro ně asi vysilující zážitek.

Úžasný víkend od 7.9. do 9.9. jsme trávili s Vikískem v Jižních Čechách u Jindřichova Hradce. Byl to Výstavní výcvikový pobyt a Psí škola handlingu. Zde jsme se učili oba, jak se správně chovat ve výstavním kruhu. Bylo nádherné počasí a tak nám nic nekazilo pobyt. Bylo skvělé, že jsme nebyli sami a jela s námi i papillonka se svojí paničkou Pavlínkou. Psů bylo dost a různých plemen. Za papíky jsme byly dvě vystavovatelky. Ubytovaní jsme měli v Pavlínčiném obytném voze (supr luxus) a postaven byl v OSADĚ SLUNEČNICE. Nádherné prostředí, rybník a čistota mne fascinovali. Přispěla k tomu i skvělá kuchyně. Připadala jsem si jako v ráji. Vše probíhalo na jedničku a všichni účastníci byli neskutečně milí. Poznala jsem nové kamarády a náš Viki též. Věřím, že se dobře bavil. Veškeré poznatky se budu v budoucnu snažit využít. Je toho hodně, co jsem nezvládla a tak musíme s Vikískem na sobě dost pracovat. Zjistila jsem, že vše vlastně kazím já a nedávala jsem možnost posuzovatelům ukázat Vikouše v té kráse, jakou v sobě má. Snad to napravím a Viki dosáhne na metu nejvyšší.

 Chtěla bych touto cestou moc poděkovat Pavlíně za to, že nás nechala u sebe ve svém pojízdném domě a za skvěle strávený víkend v bezvadné společnosti. Snad to nebylo naposledy, kdy se takto potkáme.

za fotky děkuji škole handlingu

Po delší době jsem vyjela s naším Vikískem na výstavu. Byla to Mezinárodní výstava v Bratislavě. Po oba víkendové dny 18.-19.8. bylo neskutečné horko. Teplota ve stínu přesahovala 37st. Viki si v sobotu vychodil známku V2 a titul r. CAC a v neděli V1 s tituly: CAC, CACIB, BOB a BIG II.

Pro potěšení a abych přišla na jiné myšlenky, když odešli naše "eFka", jsem fotila naše bělásky. Jsou nádherní. Mám z nich ohromnou radost...krásně papají a přibírají. Moc se těším, až otevřou očka a podívají se na tento svět.

GLORIA

GORO

Sobota 11.8. se nesla v pokračování loučení se štěňátky.  Pro Nikiho si přijela nová panička z Prahy. Nebylo sice tolik času na sdělování informací, jelikož jsme byly omezeny rychlíkem a zpětným návratem, ale doufám, že to podstatné jsem řekla a tak budeme i nadále ve spojení. Nikísek se choval vzorně a tak bude snad ve vlaku spinkat únavou. Řádil totiž od skorého rána a nebyl k utahání. Hodně štěstíčka, miláčku!!!

 A je to tu!! Loučení s naší malou bojovnicí Fantagiro. Dnes 10.8. odjela do Ostravy ke své nové paničce. Věřím, že se bude mít prostě NEJ! Jsou to úžasní lidé. A hlavně, celou dobu poslouchali, jak povídám...a mluvila jsem dlouho. Když já mám tolik věcí, které musím sdělit.

 HODNĚ ŠTĚSTÍČKA,FANYNKO!!!

Dnes jsem dostala fotky našeho loňského kloučka Etiena. Malý vyrostl v krasavce. Je krásný. Mám z něj velikou radost a obrovské díky patří majitelce za vzornou péči o  Etienka. Je to sice drobeček, ale myslím, že lumpárnu dělá jako velký kluk. Váží jen 1,5kg.

V noci z 3.8. na 4.8. se nad ránem narodili naší Elišce štěňátka. Konečně Elli prolomila sérii kloučků a na svět přivedla holčičku. Sice, když přišel první klouček, hned jsem věděla, že je to prostě Eliška.....Klouček přišel ve 2:20 s váhou 118g a na holčičku jsem musela chvíli čekat. Tu jsem s velkou radostí uvítala ve 3:55 a její váha 124g. Oba se mají čile k světu, jen máma trošku zlobí. Neměla mléčko a tak hned ráno jsme museli k panu doktorovi. Ten jí udělal sono, prohlédl a rozhodl, že nejlépe bude, když dostane injekci na stahování dělohy, podporu laktace, něco na posílení organizmu a něco i na kosti. Takže Eliška odjížděla s rozpíchaným zadečkem. I přes všechny tyto injekce však byla velmi statečná a hned se jala role vzorné mámy. Svoje děti bránila. Na pana doktora vrčela, až jsem se musela trošku smát. Doufám, že snad bude vše v pořádku a malí začnou sát mléko, jenž máma dodá.

 

Dnes 2.8. jsme zajeli se štěníky za panem doktorem na veterinu. Fany a Niki dostali první včeličku a svůj čip. Fénix to velice oplakal, ale po chviličce se utišil a už byl opět velkým a statečným kloučkem. Malá Fantagiro ani nehlesla. Dokonce i při čipování neplakala. Chovala se prostě jako dáma a bojovnice. Jméno Fantagiro nese poprávu.

 Měla jsem z obou velikou radost, když je pan doktor prohlédl a překontroloval zoubky, varlátka bez zbytečních řečí. Oba stáli vzorně a nechali si vše líbit. Jen výška stolu se jim moc nelíbila a tak po kontrole rychle spěchali do náruče.

 Vše je jak má být a v naprostém pořádku.

Naše mrňata se začínají učit vyhledávat mlsky. Učení jim jde skvěle a moc je to začíná bavit. Je úžasné dívat se, jak se snaží. Když jim to nějak nejde dokážou se i vztekat a vrčet, ale potom rychle znovu zapojí čumáček a dohledají vše.

Malí už řádí....nejvíc večer...laughing

večerní hry

6.7. Jsme vzali naše štěňata poprvé ven. Ze začátku se trošku báli, ale jak se rozkoukali, rozběhli se za mámou. Mám z nich velkou radost. Venku se unavili a doma pak spokojeně spinkali.

Naše mrňata poprvé ochutnala něco jiného, jak mámino mléko. Docela jim chutnalo.

Dnes 27.6. mi přišel vzor PP a přidělená čísla z ČMKU našeho vrhu "F". Mám velkou radost.

Dne 22.6. naši mrňousci poprvé otevřeli svá očka. Podívali se na tento svět. Mám radost, je nádherné se jim dívat do očí. Oni vás ještě pořádně nevidí, ale už je to předzvěst toho, že začnou běhat. Proto jsem ze soboty udělala den, kdy se všichni odčerví a štěníkům ostříhají drápky, aby se jim lépe začalo lítat. Vyměnila jsem v porodní bedýnce podložky a dala dečky. Mají tak tvrdší podklad a k běhání rozhodně lepší. Už se těším na den, kdy půjdou poprvé na obhlídku. Ale na to mám ještě týden čas. Samozřejmně, vše budu dokumentovat fotoaparátem.

Dnes mi přišel krásný e-mail s blahopřáním ke štěňátkům. Na konci přáníčka byly vloženy i nádherné fotky našeho kloučka-Dantese. Chci touto cestou MOC poděkovat majitelům, že se o Dantíka tak vzorně starají. Klouček je doopravdy nádherný, prostě se vydařil a věřím, že i malý Fénix bude vypadat stejně- nádherný v srsti s červenou barvou.

 

 A je to tady!!!

 Arinečka porodila Vikískovi holčičku a kloučka. Oba se mají k světu, krásně bumbají.

Snad bude i do budoucna vše v pořádku. Více info v sekci "vrh F".

 Sobota byla neskutečná. Viki a Elli jeli poprvé beze mne na výstavu do Zlína a Arinka se po obědě chystala k porodu. Holčička se narodila v 18:10 a klouček přišel na svět v 19:20h. Byl to fofr.

 

Včera 4.6. za námi přišel na návštěvu Gonzo, Bruno i s paničkou. Vikísek měl konečně možnost se dosytosti vylítat, neboť v posledních dnech se na vycházky chodí málo. Arinečka už nemůže a Eliška hárá. Proto se berou odděleně ven. Malý Bruníček se nestačil divit, co to kolem něj pořád létá za tryskomyš. Chvílemi se mu musela zatočit i hlava...laughing

Arinka už je též nachystaná k porodu

Viki už pomalu čeká na své potomky...začíná být hodně důležitý.laughing

Květnový víkend od 18.5.-21.5. jsme se jeli podívat do Maďarska. Ubytovaní jsme byli v Ružiné (SK) na přehradě a denně jsme dojížděli na výstavy do Szilvásvárádu (HU),  který byl vzdálen od hotelu 110 km.

 Počasí nám vyšlo na jedničku a i výstavní areál byl prostě nádherný. Úvod byl pompézní. Výstava se začala v sobotu přehlídkou lipicánů a jejich drezúrou. Koně tančili na živou hudbu a můj toto viděl poprvé na vlastní oči. Byl unešen nádherou koní a elegance tance. V sobotu zde byla celosvětová výstava stafordských teriérů a zástupci všech zemí měli nástup s vlajkami svých států, které zastupovali. I z ČR se účastnilo pár lidí. Byl to nádherný začátek třídenního výstavního klání.

 V nedělním obřadu pak byla nádherná ukázka vítězného družstva ve voltiži (cvičení na koni). S touto cvičební sestavou Maďarské družstvo mládeže vyhrálo.

Szilvásvárad nás prostě okouzlil. Dokonalé zázemí, výstavní kruhy s koberci, jenž tlumili chůzi po betonu, vynikající a levná kuchyně. Skvělá organizace.

Pokud i příští rok budeme jezdit po výstavách, tato bude určitě na našem seznamu.

Rozhodně se sem rádi vrátíme.

Čekáme štěňátka od Vikíska a Arinky!!!

Ve středu 9.5. jsem zajela s naší Arinkou na veterinu, abych si nechala u ní udělat sono. S velkou radostí už můžu napsat : ČEKÁME MIMINKA!!!

Jsem moc ráda a současně zvědavá, jací drobečkové přijdou ze spojení Vikíska a Arinky na svět.

Víkendovou sobotu 28.4. jsme zajeli všichni do Maďarské Pápy. Naší spolucestující byla p. Podracká se svou psí slečnou-Olinkou. Vyjížděli jsme z Horního Lidče před čtvrtou hodinou ranní a do Pápy jsme dorazili v osm. Cesta nám ubíhala skvěle a my ani jednou nezabloudili. Trefili jsme se napoprvé a nic nehledali.

 V Pápě nás uvítal nádherný stadion, skvěle připravený na nápor psích mazlíků a jejich páníčků. Pro vystavovatele byl postaven obrovský stan, pod kterým jsme složily naše věci. Zajišťoval nám příjemný stín a my se tak nemuseli pražit na ostrém sluníčku. Po obou stranách byly výstavní kruhy a stoly posuzovatelů. Z takového zajištění by si mohli vzít příklad i "naši" někteří pořadatelé. Okolo kruhu byl páskou vymezen prostor, kde chodili návštěvníci a nepohybovali se tak mezi klecemi a věcmi vystavovatelů. Za tímto prostorem pak bylo místo pro postavení velkých stanů.

 Byla jsem nadšená, jak vše bylo zorganizované. Nikdo se nikde nepletl, vše bylo řádně značené a hlavně přehledné. Nechyběl ani bazének na chlazení psíků. Voda byla k dispozici. Myslím, že na tuto výstavu se budu ráda vracet. Byl to nádherný sobotní -skoro letní (26st) den.

Dnes jsem našla na internetu Vikískové ohodnocení ze Slovenského DOG CUPu. Jsem nadšená. Umístil se na nádherném druhém místě.

Velikonoční pondělí (2.4.) jsme vyrazili všichni na Čachtický hrad (SK). Bylo nádherné, slunečné počasí a na Slovensku bylo i teplo. Teplota přesahovala krásných 15 stupňů. Pro nás to byla skvělá procházka a pro naše chlupatky výborné vybití energie v listí a trávě.

Tento nádherný hrad nás překvapil. Pořádalo se zde vystoupení divadla (Povídka o Čachtické paní) a historického šermu na horním nádvoří. Na dolním nádvoří si mohl každý dopřát něco dobrého. Ať už to byly speciality v podobě ovčího sýru, oštěpky, žinčice, či perfektně upravené masíčko přímo z grilu. Všem kdo neví kam se jet podívat, vřele doporučuji. My se sem určitě budeme vracet a né jen na velikonoce. Prostě bezva výlet a skvěle strávený sváteční den.

Bílá sobota se nesla v duchu oslav narozenin naší Elli, která měla v lednu 5 let a Vikiho, který oslavil dvouleté výročí 30.3. Dohromady jsem jim upekla narozeninový dortík a dostali spoustu mňaminek, balonků. To je ta nejúžasnější hračka pro oba. Jejich neustálé házení totiž vyžadují i když se vrátíme z dlouhé procházky. Oběma našim mazlíčkům přejeme hodně zdraví, štěstí na poli výstavním a ještě aspoň něco málo štěňátek, které by měli mít spolu.

Na Velký pátek (30.3.)nám začala hárat Arinka. Tím, že její krytí vychází na 13.dubna, zvažuji, jestli budeme vůbec krýt a mít štěníčky. Její potencionální porod by vycházel zrovna na dobu, kdy budeme na výstavě v Sobotce. Tuto klubovou výstavu bych si nerada nechala ujít a tak hodně uvažuji. Uvidím, jak se bude situace vyvíjet a jak bude háravku zvládat Viki.

Pomalu se blíží svátky jara a i u nás se připravujeme na velikonoce. Proto přeji všem, KRÁSNÉ SVÁTKY a bohatého šmigrusta!!!!

Dne 24.3. jsme vyjeli do Prahy na klubovku. Tato klubová výstava bývá prostě skvělá. Ani dnes tomu nebylo jinak. Úžasné ceny, jenž čekaly na své nové majitele a jejich chlupaté parťáky,neměly chybu.

 Na tuto výstavu jsem se rozhodla nahlásit Vikíska a Elišku do soutěže párů. Tito dva spolu šli naposledy, když měl Viki 4 měsíce. Neměla jsem ani čas, abych je spolu potrénovala v chůzi na výstavním vodítku. Eliška se nevystavovala skoro dva roky. Proto pro mne bylo obrovským překvapením, že VYHRÁLI!!

 Ještě větší radost jsem však měla, když náš odchovaneček - CARPE DIEM nastupoval do třídy mladých (jeho 1.výstava) a dostal skvělé ohodnocení a známku V1 s titulem CAJC!!! Jsem na malého tak pyšná a mám neskutečnou radost. Carpíšek šel odpoledne k bonitaci a vše suprově zvládl a odnesl si skvělý bonitační kod.

 Touto cestou bych chtěla ještě jednou pogratulovat majitelce a současně poděkovat za to, že se o malého tak suprově stará. Vřelé díky!!!

24.2. jsme jeli na Klubovou výstavu do Pezinku na Slovensko. Byl pěkný, slunný, mrazivý a větrný den. Teplota se pohybovala od -8st přes den. V Pezinku nás přivítala nazdobená hala a velice milí lidé. Mám prostě Slovensko moc ráda. Vždy máte nablízku kamarády, kteří vás mají rádi a vždy vám jsou k dispozici a pomůžou, když potřebujete.

Nemám slov nad supr nachystanou výstavou, jejími cenami od sponzorů a vůbec celou organizací. Veliké díky patří všem, kdo se podíleli na jejím bezchybném chodu!!! Musím pochválit i úžasný gulášek, který jsme dostali. Můj si jen rochnil.

 Jsme členy dva roky a za tuto dobu si nemůžu vůbec na nic postěžovat. Prostě SUPR organizace, zázemí a vše co k výstavě je třeba.

 Vikísek nastoupil do třídy vítězů a prostě zabodoval. Vyhrál titul CAC a to nebylo vše, co si z Pezinku odvezl. Následoval titul KLUBOVÝ ŠAMPION a titul TOP PAPILLON 2017!!! Zde obdržel titul TOTAL I.místo a v psech I.místo s počtem bodů 1080!!! Jsem z Vikiho moc nadšená. Domů jsme odjížděli s nádhernými poháry a cenami.

Třetí únorový víkend se nesl ve znamení úspěchů. Vikísek v Bratislavě na VICTORY SHOW (Šampion-šampionů) dodělal získáním titulu CAC, Slovenského šampiona krásy. Odnesl si i titul VICTORY JUNIOR WINNER!

 V neděli pokračoval dalšími tituly, jenž posbíral po CACovi a to: VÍTĚZ SLOVENSKA a titulem BOB!

Únorový víkend 10.2.-11.2. jsme všichni strávili na mezinárodce v Nitře. Zde jezdíme všichni moc rádi, jelikož nás vždy přivítá bezva zázemí a milí lidé. O známých už ani nemluvím. Na ty se těším ze všeho nejvíce. Bohužel tento víkend poznamenala velice tragická událost. Kamarádce, která přijela na oba dny s karavanem a s nádhernou fenečkou papillona narozenou 1.1.2017 (tu si koupila v Rusku) to byla ta nejhorší sobota. V kruhu sice byla skvěle ohodnocena známkou V2 (ze 6 papillonek), ale večer se stal pro ní tragický. Když šli s manželem a malou na večerní procházku, napadl je volně pobíhající thajský ridgeback. Stačila chvilka a malá papillonka střet mezi nimi nepřežila. Jedno hloupé skousnutí a je po nadějné, nádherné holčičce. Všem nám to po zjištění bylo líto a do kruhu v neděli jsme všichni nastupovali se slzami v očích. Nejhorší na této události je, že člověk, který nechal volně pobíhat svého velkého psa se ani neomluvil a svou arogancí ještě majitele urážel. Věřím, že Slovenská policie toto vyřeší a majitel ponese plnou zodpovědnost za svého psa a bude podle zákona potrestán.

 Proto prosím VŠECHNY majitele, ale i budoucí, kteří mají malé plemeno, aby byli na své psí miláčky opatrní a obezřetní. Nikdy,ani ve výstavním areálu nevíte, na jaké individua narazíte. Nic už totiž život vašim miláčkům nevrátí. Malí totiž nepřežije a když, tak s velkými bolestmi a doživotním traumatem.

Malé poslední fotka z výstaviště.

Dne 3.2.-4.2. jsme byli v Brně na Mezinárodní výstavě DUO CACIB. V těchto dvou dnech si Viki vychodil známky nejvyšší a tím splnil podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION!! Jsem na kloučka náležitě pyšná a věřím, že se nám bude dařit i nadále a my doděláme  Slovenského šampiona.

 Krásný pozdrav jsem obdržela z Brna od majitelky našeho prvorozeného Atreje. Přišly i nádherné fotky a já nevěděla, kterou si vybrat, ale tato u bazénu mne úplně okouzlila. Je vidět, že se má klouček prostě suprově. Druhá je s jeho kamarádkou. Ta se podobá naší Arince.

Vzhledem k tomu, že se mi e-mail plní hloupými dotazy pouze na cenu štěňat, přikládám odkaz, kde si to v klidu můžou zájemci přečíst, jelikož na takové e-maily už nebudu dál odpovídat. Děkuji za pochopení.

hodnota psa

 Našla jsem velice pěkný článek od známé chovatelky a tak bych se s Vámi o něj chtěla podělit. Myslím si, že je velice hezky napsaný a bude srozumitelný všem.

štěně a pohyb

 Jelikož se mne dost lidí ptá, co dělají a jak se mají moji malí odchovanečci, vložila jsem vždy ke každému štěněti, jeho vlastní stránku s informacemi a fotkami, jenž mám. Snažila jsem se vepsat příběh, který mi vždy sdělí majitelé, či ho vidím na FB. Budu se i nadále snažit tyto stránky doplňovat a věřím, že i majitelé sami mi budou posílat více informací o svých miláčcích. Předem jim moc děkuji za ochotu se mnou spolupracovat.

Stránka je vždy na konci vrhu pod jménem jedince. Stačí jen kliknout na jméno a otevře se jeho stránka. Např: otevřu si NAŠE ODCHOVY, kliknu na vrh "B", sjedu až dolů, uvidím fotku s názvem Babbia , kliknu na jméno a otevře se stránka s příběhem.

                ROK 2018

Pomalu se blíží konec roku a tak bych všem, kteří na mé stránky chodí pravidelně, ale i těm, co nahlédnou jen jednou, popřála v příštím roku 2019 HODNĚ ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ, LÁSKY A POHODU!

 Na Štěpána k nám přijela moooc milá návštěva. Moje dcera Anna s vnoučaty. Rosťa byl sice v práci, ale i tak to byl velice příjemně strávený den. V odpoledních hodinách jsme se všichni vydali na živý Betlém, jenž v naší obci pořádal Valašský soubor. Dětem se to moc líbilo a za zvuku cimbálu si moji vnoučci zazpívali vánoční koledy. Byl to nádherný 26.prosinec.

Nastal opět čas vánoční a i u nás se chystal příchod Ježíška. Naši chlupatci to dobře vycítili a chodili se neustále dívat, jestli pod stromečkem jsou již dárečky. Po řízku utíkali okamžitě ke stromečku, kde si vybrali každý co chtěl. Pamlsky jsem jim pak hned rozdala, aby i do budoucna věděli, že Štědrý den je hlavně pro ně, naše chlupaté děti.

Druhý, adventní víkend jsme trávili mezi bezva lidmi, na výstavě v Nitře (8.-9.12.)

 Vikísek měl odpočinkový kruh, jelikož šel ve třídě čestné a tak nám o žádné tituly nešlo. Účelem bylo co nejlépe předvést malou Galaxii a dovést jí vpořádku domů.

 Toto se mi podařilo a byla jsem moc spokojená s posudkem i reakcí obou posuzovatelek.V sobotu nás měla p. Vojteková Iveta a v neděli p. Vítková Viera. Oběma dámám se malá velice líbila už tím, že šlapala jako hodinky, vůbec se nebála a v klidu ukázala zoubky. Pak následně posuzovatelku za odměnu olízala. Tím prokázala, že se nebojí a má zdravé sebevědomí. Jsem na Galinku moc pyšná, že to zvládla vše v tak krátké době. V neděli, po výstavě večer, jsem jí odevzdala chovatelce. Ta byla nadšená. Věřím, že i nadále se bude suprově vystavovat a půjde tak ve šlépějích svého otce. Hodně štěstí na výstavním molu, zlatíčko!!!

První adventní víkend jsme byli na cestách. V sobotu na výstavě v Brně a v neděli v Maďarské metropili- Budapešti. Oba dny se nesli ve znamení vítězství. Viki si odnesl výborné ohodnocení,ale velkou radost mi udělala i Glorinka a můj odchov- Dantes. Ten se na klubové výstavě i úspěšně zbonitoval s krásným bonitačním kódem. Měla jsem ohromnou radost, že jsem je zas všechny viděla. Je totiž moc hezoučký. Vyloupl se v nádherného motýla a i poradkyni chovu se velice líbil. Hodně ho chválila. Škoda jen, že moc nezvládl na stole ukázat p. Mudrovi zoubky. To ho dost poškodilo. Nebýt to klubovka, byl by klouček-nezbedníček diskvalifikovaný. Ale nakonec přeci jen zoubky ukázal a tak dostal známku V3. I tak jsem na něj pyšná. Na oba, majitelka to vše zvládla bravurně. Patří jí obrovské DÍKY!!!

Dnes 11.11., jsem obdržela úžasnou zprávu. Eiss byl na své první výstavě a hned vyhrál!! Od p. Verstovšek Suzane si na Klubové výstavě Exotiku odnesl známku V1 a k tomu i titul CAJC!!! Jsem na oba moc pyšná!!! Zvládli jste to suprově, jen tak dál! Už se těším na setkání v Brně.

V pátek, 9.11., k nám domů, přijela na výcvik malá Galaxie. Je to Vikískova dcera a tak doufám, že nám příprava na výstavy půjde pěkně od tlapek. Prozatím se seznamuje se smečkou, ale táta chybí. Vikísek je na prázdninách, jelikož Arčínka hárá. Okolí pomalu pročuchává a zjišťuje, že jsou k mání i hračky. Nejvíc jí zaujal pískací balonek a plyšové kuřátko se zajíčkem.

 Dostala jsem krásné fotky našich "B" holčiček. Vyrostly v krásné papilloní slečny a Bania- Kleuška úspěšně sklízí i výstavní ocenění. Na klubové výstavě v Mladé Boleslavy vyhrála nad šampionkou, i když nebyla prodána k výstavám. Odnesla si nádherný posudek a známku V1 s titulem CAC.

Mám obrovskou radost z toho, že se sestřičky vídají a hlídají navzájem.

Krasavička Babia- Adélka.

Úžasný a úspěšný víkend strávil Viki v Bratislavě ve dnech 26.-28.10. na Mezinárodní výstavě s nominací na CRAFT. Jelikož už nemám dovolenou, musel Vikísek odjet do Bratislavy jen s Rostíkem a handlerkou. Po všechny tři dny ho předváděla Andrejka a klouček šlapal jako hodinky. Jsem na něj TAK pyšná a šťastná, že vše zvládl. Nominoval se na CRAFT a začala jsem přemýšlet, že bych ho tam i poslala s handlerem. Byla by to zas jedna prestižní výstava pro Vikouška.

Jako náplast na bolavou dušičku mi přišel ze Slovenska milý dopis. Měla jsem ohromnou radost.

Ve středu, na můj svátek, odjel i Goro ke svým páníčkům. Nejel však daleko , jen do Vsetína (tam už je i náš Dacius-Monty). Předpokládám, že se s ním budu vídat a rodinka si najde občas čas, zajet i k nám. Společné setkání dětí a rodičů. Už nyní se těším. Goro má lehce naplánovánou kariéru závodů. Věřím, že bude úspěšný, jako naše Dailinka se svojí paničkou. Přeji rodině a Goríškovi, aby se jim v životě vše vydařilo ke spokojenosti obou stran. Budu jim držet palečky. Hodně lásečky, miláčku!!!

A je to tady....mrňata odcházejí do nových domovů a u mě začíná uplakané období.

 Dnes, 13.10.2018, odjela do Vyškova, moje srdcovka a lásečka Lolinka, kterou jsem si chtěla nechat jen pro sebe. Potěchou a radostí je pro mne to, že nová majitelka chce jezdit po výstavách a věnovat se chovu. Moc oběma budu držet palce a pokud mi to zdraví a čas dovolí, i doprovázet obě na výstaviště.

 Žádný chovatel, tak ani já, sice nezaručí, že bude malá vyhrávat, ale věřím, že se líbit bude a pokud jí to bude aspoň trošku bavit, tak jako oba rodiče, bude i úspěšná.

 Proto oběma přeji, aby se naladily na stejnou notečku, vše zvládly na jedničku a pak začaly sklízet jen to nejlepší!!! Hlavně však to nejdůležitější- vzájenmou lásku a porozumnění i když by se nedařilo.

Sobota 6.10. se nesla v duchu cestovním. Celá smečka jela s námi na výstavu do Slovenského Dargova, kde se vystavoval náš Viki. Balení nebralo konce a my vyjížděli z domova o půl šesté ráno. Štěníci cestu zvládli perfektně. Jen dvakrát jsme stáli a nechali všechny proběhnout, aby v autě už pak jen v klidu spinkali. Cesta nám trvala necelých pět hodin. Ale tím, že byl nádherný, teplý den, to všichni snášeli velice dobře a bez problémů. Dargov nás uvítal sluncem a teplotou 20st, na místě jsme byli v 10:15h. Štěňata, Vikiho, Arinku i Elišku jsme nechali v ohrádce po celou dobu výstavy. Prcci si tak přivykali na ruch okolo nich. Vůbec jim nic nevadilo, ani když čivavky spustily neskutečný řev a štěkot. Jen se podívali, jestli náhodou není něco zajímavého v blízkosti a pak se zas věnovali své zábavě. Jsou to šikulky, které nic nerozhází. Po většinu času se zabavili sami a další čas, prospinkali. Domů jsme se vrátili až po půlnoci. To pro ně znamenalo, že můžou začít zlobit. Běhání a vrčení nebralo konce. Prostě tu nahromaděnou energii za celý den, museli nějak vypustit ven. A měli jsme o zábavu postaráno až do půl druhé ráno. Jsou to naše malá zlatíčka.

27.9. jsem vzala naše prcky k veterináři, na první očkování a čipování. U lékaře bylo hodně pacientů a tak jsme museli dlouho čekat. Když na nás přišla řada, štěníci byli ospalí, ale jak jsem je vzala do rukou, hned začali být zvědaví. Při injekci pochopili, že to bude asi bolet. Nakonec to zvládli na jedničku a pan doktor je chválil. Doma už vůbec nevěděli, že je něco bolelo. Dělali psí kusy...laughing video je důkaz...klikni na:

jen počkéééj!!!

12.9. byl nádherný, teplý, letní den a tak jsem vzala naše mrňata poprvé ven. Byli trošku vyděšení, ale jak zjistili, že je venku lépe jak doma, už nechtěli zpět do přepravky. Začali zkoumat travičku i hlínu. Vyzkoušeli, co se dá sníst a co ne. Škoda jen, že jsem musela do práce a tak jejich první výprava trvala jen půl hodinky. Napoprvé jim to stačilo a když jsem je donesla domů okamžitě usnuli. Byl to pro ně asi vysilující zážitek.

Úžasný víkend od 7.9. do 9.9. jsme trávili s Vikískem v Jižních Čechách u Jindřichova Hradce. Byl to Výstavní výcvikový pobyt a Psí škola handlingu. Zde jsme se učili oba, jak se správně chovat ve výstavním kruhu. Bylo nádherné počasí a tak nám nic nekazilo pobyt. Bylo skvělé, že jsme nebyli sami a jela s námi i papillonka se svojí paničkou Pavlínkou. Psů bylo dost a různých plemen. Za papíky jsme byly dvě vystavovatelky. Ubytovaní jsme měli v Pavlínčiném obytném voze (supr luxus) a postaven byl v OSADĚ SLUNEČNICE. Nádherné prostředí, rybník a čistota mne fascinovali. Přispěla k tomu i skvělá kuchyně. Připadala jsem si jako v ráji. Vše probíhalo na jedničku a všichni účastníci byli neskutečně milí. Poznala jsem nové kamarády a náš Viki též. Věřím, že se dobře bavil. Veškeré poznatky se budu v budoucnu snažit využít. Je toho hodně, co jsem nezvládla a tak musíme s Vikískem na sobě dost pracovat. Zjistila jsem, že vše vlastně kazím já a nedávala jsem možnost posuzovatelům ukázat Vikouše v té kráse, jakou v sobě má. Snad to napravím a Viki dosáhne na metu nejvyšší.

 Chtěla bych touto cestou moc poděkovat Pavlíně za to, že nás nechala u sebe ve svém pojízdném domě a za skvěle strávený víkend v bezvadné společnosti. Snad to nebylo naposledy, kdy se takto potkáme.

za fotky děkuji škole handlingu

Po delší době jsem vyjela s naším Vikískem na výstavu. Byla to Mezinárodní výstava v Bratislavě. Po oba víkendové dny 18.-19.8. bylo neskutečné horko. Teplota ve stínu přesahovala 37st. Viki si v sobotu vychodil známku V2 a titul r. CAC a v neděli V1 s tituly: CAC, CACIB, BOB a BIG II.

Pro potěšení a abych přišla na jiné myšlenky, když odešli naše "eFka", jsem fotila naše bělásky. Jsou nádherní. Mám z nich ohromnou radost...krásně papají a přibírají. Moc se těším, až otevřou očka a podívají se na tento svět.

GLORIA

GORO

Sobota 11.8. se nesla v pokračování loučení se štěňátky.  Pro Nikiho si přijela nová panička z Prahy. Nebylo sice tolik času na sdělování informací, jelikož jsme byly omezeny rychlíkem a zpětným návratem, ale doufám, že to podstatné jsem řekla a tak budeme i nadále ve spojení. Nikísek se choval vzorně a tak bude snad ve vlaku spinkat únavou. Řádil totiž od skorého rána a nebyl k utahání. Hodně štěstíčka, miláčku!!!

 A je to tu!! Loučení s naší malou bojovnicí Fantagiro. Dnes 10.8. odjela do Ostravy ke své nové paničce. Věřím, že se bude mít prostě NEJ! Jsou to úžasní lidé. A hlavně, celou dobu poslouchali, jak povídám...a mluvila jsem dlouho. Když já mám tolik věcí, které musím sdělit.

 HODNĚ ŠTĚSTÍČKA,FANYNKO!!!

Dnes jsem dostala fotky našeho loňského kloučka Etiena. Malý vyrostl v krasavce. Je krásný. Mám z něj velikou radost a obrovské díky patří majitelce za vzornou péči o  Etienka. Je to sice drobeček, ale myslím, že lumpárnu dělá jako velký kluk. Váží jen 1,5kg.

V noci z 3.8. na 4.8. se nad ránem narodili naší Elišce štěňátka. Konečně Elli prolomila sérii kloučků a na svět přivedla holčičku. Sice, když přišel první klouček, hned jsem věděla, že je to prostě Eliška.....Klouček přišel ve 2:20 s váhou 118g a na holčičku jsem musela chvíli čekat. Tu jsem s velkou radostí uvítala ve 3:55 a její váha 124g. Oba se mají čile k světu, jen máma trošku zlobí. Neměla mléčko a tak hned ráno jsme museli k panu doktorovi. Ten jí udělal sono, prohlédl a rozhodl, že nejlépe bude, když dostane injekci na stahování dělohy, podporu laktace, něco na posílení organizmu a něco i na kosti. Takže Eliška odjížděla s rozpíchaným zadečkem. I přes všechny tyto injekce však byla velmi statečná a hned se jala role vzorné mámy. Svoje děti bránila. Na pana doktora vrčela, až jsem se musela trošku smát. Doufám, že snad bude vše v pořádku a malí začnou sát mléko, jenž máma dodá.

 

Dnes 2.8. jsme zajeli se štěníky za panem doktorem na veterinu. Fany a Niki dostali první včeličku a svůj čip. Fénix to velice oplakal, ale po chviličce se utišil a už byl opět velkým a statečným kloučkem. Malá Fantagiro ani nehlesla. Dokonce i při čipování neplakala. Chovala se prostě jako dáma a bojovnice. Jméno Fantagiro nese poprávu.

 Měla jsem z obou velikou radost, když je pan doktor prohlédl a překontroloval zoubky, varlátka bez zbytečních řečí. Oba stáli vzorně a nechali si vše líbit. Jen výška stolu se jim moc nelíbila a tak po kontrole rychle spěchali do náruče.

 Vše je jak má být a v naprostém pořádku.

Naše mrňata se začínají učit vyhledávat mlsky. Učení jim jde skvěle a moc je to začíná bavit. Je úžasné dívat se, jak se snaží. Když jim to nějak nejde dokážou se i vztekat a vrčet, ale potom rychle znovu zapojí čumáček a dohledají vše.

Malí už řádí....nejvíc večer...laughing

večerní hry

6.7. Jsme vzali naše štěňata poprvé ven. Ze začátku se trošku báli, ale jak se rozkoukali, rozběhli se za mámou. Mám z nich velkou radost. Venku se unavili a doma pak spokojeně spinkali.

Naše mrňata poprvé ochutnala něco jiného, jak mámino mléko. Docela jim chutnalo.

Dnes 27.6. mi přišel vzor PP a přidělená čísla z ČMKU našeho vrhu "F". Mám velkou radost.

Dne 22.6. naši mrňousci poprvé otevřeli svá očka. Podívali se na tento svět. Mám radost, je nádherné se jim dívat do očí. Oni vás ještě pořádně nevidí, ale už je to předzvěst toho, že začnou běhat. Proto jsem ze soboty udělala den, kdy se všichni odčerví a štěníkům ostříhají drápky, aby se jim lépe začalo lítat. Vyměnila jsem v porodní bedýnce podložky a dala dečky. Mají tak tvrdší podklad a k běhání rozhodně lepší. Už se těším na den, kdy půjdou poprvé na obhlídku. Ale na to mám ještě týden čas. Samozřejmně, vše budu dokumentovat fotoaparátem.

Dnes mi přišel krásný e-mail s blahopřáním ke štěňátkům. Na konci přáníčka byly vloženy i nádherné fotky našeho kloučka-Dantese. Chci touto cestou MOC poděkovat majitelům, že se o Dantíka tak vzorně starají. Klouček je doopravdy nádherný, prostě se vydařil a věřím, že i malý Fénix bude vypadat stejně- nádherný v srsti s červenou barvou.

 

 A je to tady!!!

 Arinečka porodila Vikískovi holčičku a kloučka. Oba se mají k světu, krásně bumbají.

Snad bude i do budoucna vše v pořádku. Více info v sekci "vrh F".

 Sobota byla neskutečná. Viki a Elli jeli poprvé beze mne na výstavu do Zlína a Arinka se po obědě chystala k porodu. Holčička se narodila v 18:10 a klouček přišel na svět v 19:20h. Byl to fofr.

 

Včera 4.6. za námi přišel na návštěvu Gonzo, Bruno i s paničkou. Vikísek měl konečně možnost se dosytosti vylítat, neboť v posledních dnech se na vycházky chodí málo. Arinečka už nemůže a Eliška hárá. Proto se berou odděleně ven. Malý Bruníček se nestačil divit, co to kolem něj pořád létá za tryskomyš. Chvílemi se mu musela zatočit i hlava...laughing

Arinka už je též nachystaná k porodu

Viki už pomalu čeká na své potomky...začíná být hodně důležitý.laughing

Květnový víkend od 18.5.-21.5. jsme se jeli podívat do Maďarska. Ubytovaní jsme byli v Ružiné (SK) na přehradě a denně jsme dojížděli na výstavy do Szilvásvárádu (HU),  který byl vzdálen od hotelu 110 km.

 Počasí nám vyšlo na jedničku a i výstavní areál byl prostě nádherný. Úvod byl pompézní. Výstava se začala v sobotu přehlídkou lipicánů a jejich drezúrou. Koně tančili na živou hudbu a můj toto viděl poprvé na vlastní oči. Byl unešen nádherou koní a elegance tance. V sobotu zde byla celosvětová výstava stafordských teriérů a zástupci všech zemí měli nástup s vlajkami svých států, které zastupovali. I z ČR se účastnilo pár lidí. Byl to nádherný začátek třídenního výstavního klání.

 V nedělním obřadu pak byla nádherná ukázka vítězného družstva ve voltiži (cvičení na koni). S touto cvičební sestavou Maďarské družstvo mládeže vyhrálo.

Szilvásvárad nás prostě okouzlil. Dokonalé zázemí, výstavní kruhy s koberci, jenž tlumili chůzi po betonu, vynikající a levná kuchyně. Skvělá organizace.

Pokud i příští rok budeme jezdit po výstavách, tato bude určitě na našem seznamu.

Rozhodně se sem rádi vrátíme.

Čekáme štěňátka od Vikíska a Arinky!!!

Ve středu 9.5. jsem zajela s naší Arinkou na veterinu, abych si nechala u ní udělat sono. S velkou radostí už můžu napsat : ČEKÁME MIMINKA!!!

Jsem moc ráda a současně zvědavá, jací drobečkové přijdou ze spojení Vikíska a Arinky na svět.

Víkendovou sobotu 28.4. jsme zajeli všichni do Maďarské Pápy. Naší spolucestující byla p. Podracká se svou psí slečnou-Olinkou. Vyjížděli jsme z Horního Lidče před čtvrtou hodinou ranní a do Pápy jsme dorazili v osm. Cesta nám ubíhala skvěle a my ani jednou nezabloudili. Trefili jsme se napoprvé a nic nehledali.

 V Pápě nás uvítal nádherný stadion, skvěle připravený na nápor psích mazlíků a jejich páníčků. Pro vystavovatele byl postaven obrovský stan, pod kterým jsme složily naše věci. Zajišťoval nám příjemný stín a my se tak nemuseli pražit na ostrém sluníčku. Po obou stranách byly výstavní kruhy a stoly posuzovatelů. Z takového zajištění by si mohli vzít příklad i "naši" někteří pořadatelé. Okolo kruhu byl páskou vymezen prostor, kde chodili návštěvníci a nepohybovali se tak mezi klecemi a věcmi vystavovatelů. Za tímto prostorem pak bylo místo pro postavení velkých stanů.

 Byla jsem nadšená, jak vše bylo zorganizované. Nikdo se nikde nepletl, vše bylo řádně značené a hlavně přehledné. Nechyběl ani bazének na chlazení psíků. Voda byla k dispozici. Myslím, že na tuto výstavu se budu ráda vracet. Byl to nádherný sobotní -skoro letní (26st) den.

Dnes jsem našla na internetu Vikískové ohodnocení ze Slovenského DOG CUPu. Jsem nadšená. Umístil se na nádherném druhém místě.

Velikonoční pondělí (2.4.) jsme vyrazili všichni na Čachtický hrad (SK). Bylo nádherné, slunečné počasí a na Slovensku bylo i teplo. Teplota přesahovala krásných 15 stupňů. Pro nás to byla skvělá procházka a pro naše chlupatky výborné vybití energie v listí a trávě.

Tento nádherný hrad nás překvapil. Pořádalo se zde vystoupení divadla (Povídka o Čachtické paní) a historického šermu na horním nádvoří. Na dolním nádvoří si mohl každý dopřát něco dobrého. Ať už to byly speciality v podobě ovčího sýru, oštěpky, žinčice, či perfektně upravené masíčko přímo z grilu. Všem kdo neví kam se jet podívat, vřele doporučuji. My se sem určitě budeme vracet a né jen na velikonoce. Prostě bezva výlet a skvěle strávený sváteční den.

Bílá sobota se nesla v duchu oslav narozenin naší Elli, která měla v lednu 5 let a Vikiho, který oslavil dvouleté výročí 30.3. Dohromady jsem jim upekla narozeninový dortík a dostali spoustu mňaminek, balonků. To je ta nejúžasnější hračka pro oba. Jejich neustálé házení totiž vyžadují i když se vrátíme z dlouhé procházky. Oběma našim mazlíčkům přejeme hodně zdraví, štěstí na poli výstavním a ještě aspoň něco málo štěňátek, které by měli mít spolu.

Na Velký pátek (30.3.)nám začala hárat Arinka. Tím, že její krytí vychází na 13.dubna, zvažuji, jestli budeme vůbec krýt a mít štěníčky. Její potencionální porod by vycházel zrovna na dobu, kdy budeme na výstavě v Sobotce. Tuto klubovou výstavu bych si nerada nechala ujít a tak hodně uvažuji. Uvidím, jak se bude situace vyvíjet a jak bude háravku zvládat Viki.

Pomalu se blíží svátky jara a i u nás se připravujeme na velikonoce. Proto přeji všem, KRÁSNÉ SVÁTKY a bohatého šmigrusta!!!!

Dne 24.3. jsme vyjeli do Prahy na klubovku. Tato klubová výstava bývá prostě skvělá. Ani dnes tomu nebylo jinak. Úžasné ceny, jenž čekaly na své nové majitele a jejich chlupaté parťáky,neměly chybu.

 Na tuto výstavu jsem se rozhodla nahlásit Vikíska a Elišku do soutěže párů. Tito dva spolu šli naposledy, když měl Viki 4 měsíce. Neměla jsem ani čas, abych je spolu potrénovala v chůzi na výstavním vodítku. Eliška se nevystavovala skoro dva roky. Proto pro mne bylo obrovským překvapením, že VYHRÁLI!!

 Ještě větší radost jsem však měla, když náš odchovaneček - CARPE DIEM nastupoval do třídy mladých (jeho 1.výstava) a dostal skvělé ohodnocení a známku V1 s titulem CAJC!!! Jsem na malého tak pyšná a mám neskutečnou radost. Carpíšek šel odpoledne k bonitaci a vše suprově zvládl a odnesl si skvělý bonitační kod.

 Touto cestou bych chtěla ještě jednou pogratulovat majitelce a současně poděkovat za to, že se o malého tak suprově stará. Vřelé díky!!!

24.2. jsme jeli na Klubovou výstavu do Pezinku na Slovensko. Byl pěkný, slunný, mrazivý a větrný den. Teplota se pohybovala od -8st přes den. V Pezinku nás přivítala nazdobená hala a velice milí lidé. Mám prostě Slovensko moc ráda. Vždy máte nablízku kamarády, kteří vás mají rádi a vždy vám jsou k dispozici a pomůžou, když potřebujete.

Nemám slov nad supr nachystanou výstavou, jejími cenami od sponzorů a vůbec celou organizací. Veliké díky patří všem, kdo se podíleli na jejím bezchybném chodu!!! Musím pochválit i úžasný gulášek, který jsme dostali. Můj si jen rochnil.

 Jsme členy dva roky a za tuto dobu si nemůžu vůbec na nic postěžovat. Prostě SUPR organizace, zázemí a vše co k výstavě je třeba.

 Vikísek nastoupil do třídy vítězů a prostě zabodoval. Vyhrál titul CAC a to nebylo vše, co si z Pezinku odvezl. Následoval titul KLUBOVÝ ŠAMPION a titul TOP PAPILLON 2017!!! Zde obdržel titul TOTAL I.místo a v psech I.místo s počtem bodů 1080!!! Jsem z Vikiho moc nadšená. Domů jsme odjížděli s nádhernými poháry a cenami.

Třetí únorový víkend se nesl ve znamení úspěchů. Vikísek v Bratislavě na VICTORY SHOW (Šampion-šampionů) dodělal získáním titulu CAC, Slovenského šampiona krásy. Odnesl si i titul VICTORY JUNIOR WINNER!

 V neděli pokračoval dalšími tituly, jenž posbíral po CACovi a to: VÍTĚZ SLOVENSKA a titulem BOB!

Únorový víkend 10.2.-11.2. jsme všichni strávili na mezinárodce v Nitře. Zde jezdíme všichni moc rádi, jelikož nás vždy přivítá bezva zázemí a milí lidé. O známých už ani nemluvím. Na ty se těším ze všeho nejvíce. Bohužel tento víkend poznamenala velice tragická událost. Kamarádce, která přijela na oba dny s karavanem a s nádhernou fenečkou papillona narozenou 1.1.2017 (tu si koupila v Rusku) to byla ta nejhorší sobota. V kruhu sice byla skvěle ohodnocena známkou V2 (ze 6 papillonek), ale večer se stal pro ní tragický. Když šli s manželem a malou na večerní procházku, napadl je volně pobíhající thajský ridgeback. Stačila chvilka a malá papillonka střet mezi nimi nepřežila. Jedno hloupé skousnutí a je po nadějné, nádherné holčičce. Všem nám to po zjištění bylo líto a do kruhu v neděli jsme všichni nastupovali se slzami v očích. Nejhorší na této události je, že člověk, který nechal volně pobíhat svého velkého psa se ani neomluvil a svou arogancí ještě majitele urážel. Věřím, že Slovenská policie toto vyřeší a majitel ponese plnou zodpovědnost za svého psa a bude podle zákona potrestán.

 Proto prosím VŠECHNY majitele, ale i budoucí, kteří mají malé plemeno, aby byli na své psí miláčky opatrní a obezřetní. Nikdy,ani ve výstavním areálu nevíte, na jaké individua narazíte. Nic už totiž život vašim miláčkům nevrátí. Malí totiž nepřežije a když, tak s velkými bolestmi a doživotním traumatem.

Malé poslední fotka z výstaviště.

Dne 3.2.-4.2. jsme byli v Brně na Mezinárodní výstavě DUO CACIB. V těchto dvou dnech si Viki vychodil známky nejvyšší a tím splnil podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION!! Jsem na kloučka náležitě pyšná a věřím, že se nám bude dařit i nadále a my doděláme  Slovenského šampiona.

 Krásný pozdrav jsem obdržela z Brna od majitelky našeho prvorozeného Atreje. Přišly i nádherné fotky a já nevěděla, kterou si vybrat, ale tato u bazénu mne úplně okouzlila. Je vidět, že se má klouček prostě suprově. Druhá je s jeho kamarádkou. Ta se podobá naší Arince.

Vzhledem k tomu, že se mi e-mail plní hloupými dotazy pouze na cenu štěňat, přikládám odkaz, kde si to v klidu můžou zájemci přečíst, jelikož na takové e-maily už nebudu dál odpovídat. Děkuji za pochopení.

hodnota psa

 Našla jsem velice pěkný článek od známé chovatelky a tak bych se s Vámi o něj chtěla podělit. Myslím si, že je velice hezky napsaný a bude srozumitelný všem.

štěně a pohyb

 Jelikož se mne dost lidí ptá, co dělají a jak se mají moji malí odchovanečci, vložila jsem vždy ke každému štěněti, jeho vlastní stránku s informacemi a fotkami, jenž mám. Snažila jsem se vepsat příběh, který mi vždy sdělí majitelé, či ho vidím na FB. Budu se i nadále snažit tyto stránky doplňovat a věřím, že i majitelé sami mi budou posílat více informací o svých miláčcích. Předem jim moc děkuji za ochotu se mnou spolupracovat.

Stránka je vždy na konci vrhu pod jménem jedince. Stačí jen kliknout na jméno a otevře se jeho stránka. Např: otevřu si NAŠE ODCHOVY, kliknu na vrh "B", sjedu až dolů, uvidím fotku s názvem Babbia , kliknu na jméno a otevře se stránka s příběhem.

                ROK 2018

Pomalu se blíží konec roku a tak bych všem, kteří na mé stránky chodí pravidelně, ale i těm, co nahlédnou jen jednou, popřála v příštím roku 2019 HODNĚ ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ, LÁSKY A POHODU!

 Na Štěpána k nám přijela moooc milá návštěva. Moje dcera Anna s vnoučaty. Rosťa byl sice v práci, ale i tak to byl velice příjemně strávený den. V odpoledních hodinách jsme se všichni vydali na živý Betlém, jenž v naší obci pořádal Valašský soubor. Dětem se to moc líbilo a za zvuku cimbálu si moji vnoučci zazpívali vánoční koledy. Byl to nádherný 26.prosinec.

Nastal opět čas vánoční a i u nás se chystal příchod Ježíška. Naši chlupatci to dobře vycítili a chodili se neustále dívat, jestli pod stromečkem jsou již dárečky. Po řízku utíkali okamžitě ke stromečku, kde si vybrali každý co chtěl. Pamlsky jsem jim pak hned rozdala, aby i do budoucna věděli, že Štědrý den je hlavně pro ně, naše chlupaté děti.

Druhý, adventní víkend jsme trávili mezi bezva lidmi, na výstavě v Nitře (8.-9.12.)

 Vikísek měl odpočinkový kruh, jelikož šel ve třídě čestné a tak nám o žádné tituly nešlo. Účelem bylo co nejlépe předvést malou Galaxii a dovést jí vpořádku domů.

 Toto se mi podařilo a byla jsem moc spokojená s posudkem i reakcí obou posuzovatelek.V sobotu nás měla p. Vojteková Iveta a v neděli p. Vítková Viera. Oběma dámám se malá velice líbila už tím, že šlapala jako hodinky, vůbec se nebála a v klidu ukázala zoubky. Pak následně posuzovatelku za odměnu olízala. Tím prokázala, že se nebojí a má zdravé sebevědomí. Jsem na Galinku moc pyšná, že to zvládla vše v tak krátké době. V neděli, po výstavě večer, jsem jí odevzdala chovatelce. Ta byla nadšená. Věřím, že i nadále se bude suprově vystavovat a půjde tak ve šlépějích svého otce. Hodně štěstí na výstavním molu, zlatíčko!!!

První adventní víkend jsme byli na cestách. V sobotu na výstavě v Brně a v neděli v Maďarské metropili- Budapešti. Oba dny se nesli ve znamení vítězství. Viki si odnesl výborné ohodnocení,ale velkou radost mi udělala i Glorinka a můj odchov- Dantes. Ten se na klubové výstavě i úspěšně zbonitoval s krásným bonitačním kódem. Měla jsem ohromnou radost, že jsem je zas všechny viděla. Je totiž moc hezoučký. Vyloupl se v nádherného motýla a i poradkyni chovu se velice líbil. Hodně ho chválila. Škoda jen, že moc nezvládl na stole ukázat p. Mudrovi zoubky. To ho dost poškodilo. Nebýt to klubovka, byl by klouček-nezbedníček diskvalifikovaný. Ale nakonec přeci jen zoubky ukázal a tak dostal známku V3. I tak jsem na něj pyšná. Na oba, majitelka to vše zvládla bravurně. Patří jí obrovské DÍKY!!!

Dnes 11.11., jsem obdržela úžasnou zprávu. Eiss byl na své první výstavě a hned vyhrál!! Od p. Verstovšek Suzane si na Klubové výstavě Exotiku odnesl známku V1 a k tomu i titul CAJC!!! Jsem na oba moc pyšná!!! Zvládli jste to suprově, jen tak dál! Už se těším na setkání v Brně.

V pátek, 9.11., k nám domů, přijela na výcvik malá Galaxie. Je to Vikískova dcera a tak doufám, že nám příprava na výstavy půjde pěkně od tlapek. Prozatím se seznamuje se smečkou, ale táta chybí. Vikísek je na prázdninách, jelikož Arčínka hárá. Okolí pomalu pročuchává a zjišťuje, že jsou k mání i hračky. Nejvíc jí zaujal pískací balonek a plyšové kuřátko se zajíčkem.

 Dostala jsem krásné fotky našich "B" holčiček. Vyrostly v krásné papilloní slečny a Bania- Kleuška úspěšně sklízí i výstavní ocenění. Na klubové výstavě v Mladé Boleslavy vyhrála nad šampionkou, i když nebyla prodána k výstavám. Odnesla si nádherný posudek a známku V1 s titulem CAC.

Mám obrovskou radost z toho, že se sestřičky vídají a hlídají navzájem.

Krasavička Babia- Adélka.

Úžasný a úspěšný víkend strávil Viki v Bratislavě ve dnech 26.-28.10. na Mezinárodní výstavě s nominací na CRAFT. Jelikož už nemám dovolenou, musel Vikísek odjet do Bratislavy jen s Rostíkem a handlerkou. Po všechny tři dny ho předváděla Andrejka a klouček šlapal jako hodinky. Jsem na něj TAK pyšná a šťastná, že vše zvládl. Nominoval se na CRAFT a začala jsem přemýšlet, že bych ho tam i poslala s handlerem. Byla by to zas jedna prestižní výstava pro Vikouška.

Jako náplast na bolavou dušičku mi přišel ze Slovenska milý dopis. Měla jsem ohromnou radost.

Ve středu, na můj svátek, odjel i Goro ke svým páníčkům. Nejel však daleko , jen do Vsetína (tam už je i náš Dacius-Monty). Předpokládám, že se s ním budu vídat a rodinka si najde občas čas, zajet i k nám. Společné setkání dětí a rodičů. Už nyní se těším. Goro má lehce naplánovánou kariéru závodů. Věřím, že bude úspěšný, jako naše Dailinka se svojí paničkou. Přeji rodině a Goríškovi, aby se jim v životě vše vydařilo ke spokojenosti obou stran. Budu jim držet palečky. Hodně lásečky, miláčku!!!

A je to tady....mrňata odcházejí do nových domovů a u mě začíná uplakané období.

 Dnes, 13.10.2018, odjela do Vyškova, moje srdcovka a lásečka Lolinka, kterou jsem si chtěla nechat jen pro sebe. Potěchou a radostí je pro mne to, že nová majitelka chce jezdit po výstavách a věnovat se chovu. Moc oběma budu držet palce a pokud mi to zdraví a čas dovolí, i doprovázet obě na výstaviště.

 Žádný chovatel, tak ani já, sice nezaručí, že bude malá vyhrávat, ale věřím, že se líbit bude a pokud jí to bude aspoň trošku bavit, tak jako oba rodiče, bude i úspěšná.

 Proto oběma přeji, aby se naladily na stejnou notečku, vše zvládly na jedničku a pak začaly sklízet jen to nejlepší!!! Hlavně však to nejdůležitější- vzájenmou lásku a porozumnění i když by se nedařilo.

Sobota 6.10. se nesla v duchu cestovním. Celá smečka jela s námi na výstavu do Slovenského Dargova, kde se vystavoval náš Viki. Balení nebralo konce a my vyjížděli z domova o půl šesté ráno. Štěníci cestu zvládli perfektně. Jen dvakrát jsme stáli a nechali všechny proběhnout, aby v autě už pak jen v klidu spinkali. Cesta nám trvala necelých pět hodin. Ale tím, že byl nádherný, teplý den, to všichni snášeli velice dobře a bez problémů. Dargov nás uvítal sluncem a teplotou 20st, na místě jsme byli v 10:15h. Štěňata, Vikiho, Arinku i Elišku jsme nechali v ohrádce po celou dobu výstavy. Prcci si tak přivykali na ruch okolo nich. Vůbec jim nic nevadilo, ani když čivavky spustily neskutečný řev a štěkot. Jen se podívali, jestli náhodou není něco zajímavého v blízkosti a pak se zas věnovali své zábavě. Jsou to šikulky, které nic nerozhází. Po většinu času se zabavili sami a další čas, prospinkali. Domů jsme se vrátili až po půlnoci. To pro ně znamenalo, že můžou začít zlobit. Běhání a vrčení nebralo konce. Prostě tu nahromaděnou energii za celý den, museli nějak vypustit ven. A měli jsme o zábavu postaráno až do půl druhé ráno. Jsou to naše malá zlatíčka.

27.9. jsem vzala naše prcky k veterináři, na první očkování a čipování. U lékaře bylo hodně pacientů a tak jsme museli dlouho čekat. Když na nás přišla řada, štěníci byli ospalí, ale jak jsem je vzala do rukou, hned začali být zvědaví. Při injekci pochopili, že to bude asi bolet. Nakonec to zvládli na jedničku a pan doktor je chválil. Doma už vůbec nevěděli, že je něco bolelo. Dělali psí kusy...laughing video je důkaz...klikni na:

jen počkéééj!!!

12.9. byl nádherný, teplý, letní den a tak jsem vzala naše mrňata poprvé ven. Byli trošku vyděšení, ale jak zjistili, že je venku lépe jak doma, už nechtěli zpět do přepravky. Začali zkoumat travičku i hlínu. Vyzkoušeli, co se dá sníst a co ne. Škoda jen, že jsem musela do práce a tak jejich první výprava trvala jen půl hodinky. Napoprvé jim to stačilo a když jsem je donesla domů okamžitě usnuli. Byl to pro ně asi vysilující zážitek.

Úžasný víkend od 7.9. do 9.9. jsme trávili s Vikískem v Jižních Čechách u Jindřichova Hradce. Byl to Výstavní výcvikový pobyt a Psí škola handlingu. Zde jsme se učili oba, jak se správně chovat ve výstavním kruhu. Bylo nádherné počasí a tak nám nic nekazilo pobyt. Bylo skvělé, že jsme nebyli sami a jela s námi i papillonka se svojí paničkou Pavlínkou. Psů bylo dost a různých plemen. Za papíky jsme byly dvě vystavovatelky. Ubytovaní jsme měli v Pavlínčiném obytném voze (supr luxus) a postaven byl v OSADĚ SLUNEČNICE. Nádherné prostředí, rybník a čistota mne fascinovali. Přispěla k tomu i skvělá kuchyně. Připadala jsem si jako v ráji. Vše probíhalo na jedničku a všichni účastníci byli neskutečně milí. Poznala jsem nové kamarády a náš Viki též. Věřím, že se dobře bavil. Veškeré poznatky se budu v budoucnu snažit využít. Je toho hodně, co jsem nezvládla a tak musíme s Vikískem na sobě dost pracovat. Zjistila jsem, že vše vlastně kazím já a nedávala jsem možnost posuzovatelům ukázat Vikouše v té kráse, jakou v sobě má. Snad to napravím a Viki dosáhne na metu nejvyšší.

 Chtěla bych touto cestou moc poděkovat Pavlíně za to, že nás nechala u sebe ve svém pojízdném domě a za skvěle strávený víkend v bezvadné společnosti. Snad to nebylo naposledy, kdy se takto potkáme.

za fotky děkuji škole handlingu

Po delší době jsem vyjela s naším Vikískem na výstavu. Byla to Mezinárodní výstava v Bratislavě. Po oba víkendové dny 18.-19.8. bylo neskutečné horko. Teplota ve stínu přesahovala 37st. Viki si v sobotu vychodil známku V2 a titul r. CAC a v neděli V1 s tituly: CAC, CACIB, BOB a BIG II.

Pro potěšení a abych přišla na jiné myšlenky, když odešli naše "eFka", jsem fotila naše bělásky. Jsou nádherní. Mám z nich ohromnou radost...krásně papají a přibírají. Moc se těším, až otevřou očka a podívají se na tento svět.

GLORIA

GORO

Sobota 11.8. se nesla v pokračování loučení se štěňátky.  Pro Nikiho si přijela nová panička z Prahy. Nebylo sice tolik času na sdělování informací, jelikož jsme byly omezeny rychlíkem a zpětným návratem, ale doufám, že to podstatné jsem řekla a tak budeme i nadále ve spojení. Nikísek se choval vzorně a tak bude snad ve vlaku spinkat únavou. Řádil totiž od skorého rána a nebyl k utahání. Hodně štěstíčka, miláčku!!!

 A je to tu!! Loučení s naší malou bojovnicí Fantagiro. Dnes 10.8. odjela do Ostravy ke své nové paničce. Věřím, že se bude mít prostě NEJ! Jsou to úžasní lidé. A hlavně, celou dobu poslouchali, jak povídám...a mluvila jsem dlouho. Když já mám tolik věcí, které musím sdělit.

 HODNĚ ŠTĚSTÍČKA,FANYNKO!!!

Dnes jsem dostala fotky našeho loňského kloučka Etiena. Malý vyrostl v krasavce. Je krásný. Mám z něj velikou radost a obrovské díky patří majitelce za vzornou péči o  Etienka. Je to sice drobeček, ale myslím, že lumpárnu dělá jako velký kluk. Váží jen 1,5kg.

V noci z 3.8. na 4.8. se nad ránem narodili naší Elišce štěňátka. Konečně Elli prolomila sérii kloučků a na svět přivedla holčičku. Sice, když přišel první klouček, hned jsem věděla, že je to prostě Eliška.....Klouček přišel ve 2:20 s váhou 118g a na holčičku jsem musela chvíli čekat. Tu jsem s velkou radostí uvítala ve 3:55 a její váha 124g. Oba se mají čile k světu, jen máma trošku zlobí. Neměla mléčko a tak hned ráno jsme museli k panu doktorovi. Ten jí udělal sono, prohlédl a rozhodl, že nejlépe bude, když dostane injekci na stahování dělohy, podporu laktace, něco na posílení organizmu a něco i na kosti. Takže Eliška odjížděla s rozpíchaným zadečkem. I přes všechny tyto injekce však byla velmi statečná a hned se jala role vzorné mámy. Svoje děti bránila. Na pana doktora vrčela, až jsem se musela trošku smát. Doufám, že snad bude vše v pořádku a malí začnou sát mléko, jenž máma dodá.

 

Dnes 2.8. jsme zajeli se štěníky za panem doktorem na veterinu. Fany a Niki dostali první včeličku a svůj čip. Fénix to velice oplakal, ale po chviličce se utišil a už byl opět velkým a statečným kloučkem. Malá Fantagiro ani nehlesla. Dokonce i při čipování neplakala. Chovala se prostě jako dáma a bojovnice. Jméno Fantagiro nese poprávu.

 Měla jsem z obou velikou radost, když je pan doktor prohlédl a překontroloval zoubky, varlátka bez zbytečních řečí. Oba stáli vzorně a nechali si vše líbit. Jen výška stolu se jim moc nelíbila a tak po kontrole rychle spěchali do náruče.

 Vše je jak má být a v naprostém pořádku.

Naše mrňata se začínají učit vyhledávat mlsky. Učení jim jde skvěle a moc je to začíná bavit. Je úžasné dívat se, jak se snaží. Když jim to nějak nejde dokážou se i vztekat a vrčet, ale potom rychle znovu zapojí čumáček a dohledají vše.

Malí už řádí....nejvíc večer...laughing

večerní hry

6.7. Jsme vzali naše štěňata poprvé ven. Ze začátku se trošku báli, ale jak se rozkoukali, rozběhli se za mámou. Mám z nich velkou radost. Venku se unavili a doma pak spokojeně spinkali.

Naše mrňata poprvé ochutnala něco jiného, jak mámino mléko. Docela jim chutnalo.

Dnes 27.6. mi přišel vzor PP a přidělená čísla z ČMKU našeho vrhu "F". Mám velkou radost.

Dne 22.6. naši mrňousci poprvé otevřeli svá očka. Podívali se na tento svět. Mám radost, je nádherné se jim dívat do očí. Oni vás ještě pořádně nevidí, ale už je to předzvěst toho, že začnou běhat. Proto jsem ze soboty udělala den, kdy se všichni odčerví a štěníkům ostříhají drápky, aby se jim lépe začalo lítat. Vyměnila jsem v porodní bedýnce podložky a dala dečky. Mají tak tvrdší podklad a k běhání rozhodně lepší. Už se těším na den, kdy půjdou poprvé na obhlídku. Ale na to mám ještě týden čas. Samozřejmně, vše budu dokumentovat fotoaparátem.

Dnes mi přišel krásný e-mail s blahopřáním ke štěňátkům. Na konci přáníčka byly vloženy i nádherné fotky našeho kloučka-Dantese. Chci touto cestou MOC poděkovat majitelům, že se o Dantíka tak vzorně starají. Klouček je doopravdy nádherný, prostě se vydařil a věřím, že i malý Fénix bude vypadat stejně- nádherný v srsti s červenou barvou.

 

 A je to tady!!!

 Arinečka porodila Vikískovi holčičku a kloučka. Oba se mají k světu, krásně bumbají.

Snad bude i do budoucna vše v pořádku. Více info v sekci "vrh F".

 Sobota byla neskutečná. Viki a Elli jeli poprvé beze mne na výstavu do Zlína a Arinka se po obědě chystala k porodu. Holčička se narodila v 18:10 a klouček přišel na svět v 19:20h. Byl to fofr.

 

Včera 4.6. za námi přišel na návštěvu Gonzo, Bruno i s paničkou. Vikísek měl konečně možnost se dosytosti vylítat, neboť v posledních dnech se na vycházky chodí málo. Arinečka už nemůže a Eliška hárá. Proto se berou odděleně ven. Malý Bruníček se nestačil divit, co to kolem něj pořád létá za tryskomyš. Chvílemi se mu musela zatočit i hlava...laughing

Arinka už je též nachystaná k porodu

Viki už pomalu čeká na své potomky...začíná být hodně důležitý.laughing

Květnový víkend od 18.5.-21.5. jsme se jeli podívat do Maďarska. Ubytovaní jsme byli v Ružiné (SK) na přehradě a denně jsme dojížděli na výstavy do Szilvásvárádu (HU),  který byl vzdálen od hotelu 110 km.

 Počasí nám vyšlo na jedničku a i výstavní areál byl prostě nádherný. Úvod byl pompézní. Výstava se začala v sobotu přehlídkou lipicánů a jejich drezúrou. Koně tančili na živou hudbu a můj toto viděl poprvé na vlastní oči. Byl unešen nádherou koní a elegance tance. V sobotu zde byla celosvětová výstava stafordských teriérů a zástupci všech zemí měli nástup s vlajkami svých států, které zastupovali. I z ČR se účastnilo pár lidí. Byl to nádherný začátek třídenního výstavního klání.

 V nedělním obřadu pak byla nádherná ukázka vítězného družstva ve voltiži (cvičení na koni). S touto cvičební sestavou Maďarské družstvo mládeže vyhrálo.

Szilvásvárad nás prostě okouzlil. Dokonalé zázemí, výstavní kruhy s koberci, jenž tlumili chůzi po betonu, vynikající a levná kuchyně. Skvělá organizace.

Pokud i příští rok budeme jezdit po výstavách, tato bude určitě na našem seznamu.

Rozhodně se sem rádi vrátíme.

Čekáme štěňátka od Vikíska a Arinky!!!

Ve středu 9.5. jsem zajela s naší Arinkou na veterinu, abych si nechala u ní udělat sono. S velkou radostí už můžu napsat : ČEKÁME MIMINKA!!!

Jsem moc ráda a současně zvědavá, jací drobečkové přijdou ze spojení Vikíska a Arinky na svět.

Víkendovou sobotu 28.4. jsme zajeli všichni do Maďarské Pápy. Naší spolucestující byla p. Podracká se svou psí slečnou-Olinkou. Vyjížděli jsme z Horního Lidče před čtvrtou hodinou ranní a do Pápy jsme dorazili v osm. Cesta nám ubíhala skvěle a my ani jednou nezabloudili. Trefili jsme se napoprvé a nic nehledali.

 V Pápě nás uvítal nádherný stadion, skvěle připravený na nápor psích mazlíků a jejich páníčků. Pro vystavovatele byl postaven obrovský stan, pod kterým jsme složily naše věci. Zajišťoval nám příjemný stín a my se tak nemuseli pražit na ostrém sluníčku. Po obou stranách byly výstavní kruhy a stoly posuzovatelů. Z takového zajištění by si mohli vzít příklad i "naši" někteří pořadatelé. Okolo kruhu byl páskou vymezen prostor, kde chodili návštěvníci a nepohybovali se tak mezi klecemi a věcmi vystavovatelů. Za tímto prostorem pak bylo místo pro postavení velkých stanů.

 Byla jsem nadšená, jak vše bylo zorganizované. Nikdo se nikde nepletl, vše bylo řádně značené a hlavně přehledné. Nechyběl ani bazének na chlazení psíků. Voda byla k dispozici. Myslím, že na tuto výstavu se budu ráda vracet. Byl to nádherný sobotní -skoro letní (26st) den.

Dnes jsem našla na internetu Vikískové ohodnocení ze Slovenského DOG CUPu. Jsem nadšená. Umístil se na nádherném druhém místě.

Velikonoční pondělí (2.4.) jsme vyrazili všichni na Čachtický hrad (SK). Bylo nádherné, slunečné počasí a na Slovensku bylo i teplo. Teplota přesahovala krásných 15 stupňů. Pro nás to byla skvělá procházka a pro naše chlupatky výborné vybití energie v listí a trávě.

Tento nádherný hrad nás překvapil. Pořádalo se zde vystoupení divadla (Povídka o Čachtické paní) a historického šermu na horním nádvoří. Na dolním nádvoří si mohl každý dopřát něco dobrého. Ať už to byly speciality v podobě ovčího sýru, oštěpky, žinčice, či perfektně upravené masíčko přímo z grilu. Všem kdo neví kam se jet podívat, vřele doporučuji. My se sem určitě budeme vracet a né jen na velikonoce. Prostě bezva výlet a skvěle strávený sváteční den.

Bílá sobota se nesla v duchu oslav narozenin naší Elli, která měla v lednu 5 let a Vikiho, který oslavil dvouleté výročí 30.3. Dohromady jsem jim upekla narozeninový dortík a dostali spoustu mňaminek, balonků. To je ta nejúžasnější hračka pro oba. Jejich neustálé házení totiž vyžadují i když se vrátíme z dlouhé procházky. Oběma našim mazlíčkům přejeme hodně zdraví, štěstí na poli výstavním a ještě aspoň něco málo štěňátek, které by měli mít spolu.

Na Velký pátek (30.3.)nám začala hárat Arinka. Tím, že její krytí vychází na 13.dubna, zvažuji, jestli budeme vůbec krýt a mít štěníčky. Její potencionální porod by vycházel zrovna na dobu, kdy budeme na výstavě v Sobotce. Tuto klubovou výstavu bych si nerada nechala ujít a tak hodně uvažuji. Uvidím, jak se bude situace vyvíjet a jak bude háravku zvládat Viki.

Pomalu se blíží svátky jara a i u nás se připravujeme na velikonoce. Proto přeji všem, KRÁSNÉ SVÁTKY a bohatého šmigrusta!!!!

Dne 24.3. jsme vyjeli do Prahy na klubovku. Tato klubová výstava bývá prostě skvělá. Ani dnes tomu nebylo jinak. Úžasné ceny, jenž čekaly na své nové majitele a jejich chlupaté parťáky,neměly chybu.

 Na tuto výstavu jsem se rozhodla nahlásit Vikíska a Elišku do soutěže párů. Tito dva spolu šli naposledy, když měl Viki 4 měsíce. Neměla jsem ani čas, abych je spolu potrénovala v chůzi na výstavním vodítku. Eliška se nevystavovala skoro dva roky. Proto pro mne bylo obrovským překvapením, že VYHRÁLI!!

 Ještě větší radost jsem však měla, když náš odchovaneček - CARPE DIEM nastupoval do třídy mladých (jeho 1.výstava) a dostal skvělé ohodnocení a známku V1 s titulem CAJC!!! Jsem na malého tak pyšná a mám neskutečnou radost. Carpíšek šel odpoledne k bonitaci a vše suprově zvládl a odnesl si skvělý bonitační kod.

 Touto cestou bych chtěla ještě jednou pogratulovat majitelce a současně poděkovat za to, že se o malého tak suprově stará. Vřelé díky!!!

24.2. jsme jeli na Klubovou výstavu do Pezinku na Slovensko. Byl pěkný, slunný, mrazivý a větrný den. Teplota se pohybovala od -8st přes den. V Pezinku nás přivítala nazdobená hala a velice milí lidé. Mám prostě Slovensko moc ráda. Vždy máte nablízku kamarády, kteří vás mají rádi a vždy vám jsou k dispozici a pomůžou, když potřebujete.

Nemám slov nad supr nachystanou výstavou, jejími cenami od sponzorů a vůbec celou organizací. Veliké díky patří všem, kdo se podíleli na jejím bezchybném chodu!!! Musím pochválit i úžasný gulášek, který jsme dostali. Můj si jen rochnil.

 Jsme členy dva roky a za tuto dobu si nemůžu vůbec na nic postěžovat. Prostě SUPR organizace, zázemí a vše co k výstavě je třeba.

 Vikísek nastoupil do třídy vítězů a prostě zabodoval. Vyhrál titul CAC a to nebylo vše, co si z Pezinku odvezl. Následoval titul KLUBOVÝ ŠAMPION a titul TOP PAPILLON 2017!!! Zde obdržel titul TOTAL I.místo a v psech I.místo s počtem bodů 1080!!! Jsem z Vikiho moc nadšená. Domů jsme odjížděli s nádhernými poháry a cenami.

Třetí únorový víkend se nesl ve znamení úspěchů. Vikísek v Bratislavě na VICTORY SHOW (Šampion-šampionů) dodělal získáním titulu CAC, Slovenského šampiona krásy. Odnesl si i titul VICTORY JUNIOR WINNER!

 V neděli pokračoval dalšími tituly, jenž posbíral po CACovi a to: VÍTĚZ SLOVENSKA a titulem BOB!

Únorový víkend 10.2.-11.2. jsme všichni strávili na mezinárodce v Nitře. Zde jezdíme všichni moc rádi, jelikož nás vždy přivítá bezva zázemí a milí lidé. O známých už ani nemluvím. Na ty se těším ze všeho nejvíce. Bohužel tento víkend poznamenala velice tragická událost. Kamarádce, která přijela na oba dny s karavanem a s nádhernou fenečkou papillona narozenou 1.1.2017 (tu si koupila v Rusku) to byla ta nejhorší sobota. V kruhu sice byla skvěle ohodnocena známkou V2 (ze 6 papillonek), ale večer se stal pro ní tragický. Když šli s manželem a malou na večerní procházku, napadl je volně pobíhající thajský ridgeback. Stačila chvilka a malá papillonka střet mezi nimi nepřežila. Jedno hloupé skousnutí a je po nadějné, nádherné holčičce. Všem nám to po zjištění bylo líto a do kruhu v neděli jsme všichni nastupovali se slzami v očích. Nejhorší na této události je, že člověk, který nechal volně pobíhat svého velkého psa se ani neomluvil a svou arogancí ještě majitele urážel. Věřím, že Slovenská policie toto vyřeší a majitel ponese plnou zodpovědnost za svého psa a bude podle zákona potrestán.

 Proto prosím VŠECHNY majitele, ale i budoucí, kteří mají malé plemeno, aby byli na své psí miláčky opatrní a obezřetní. Nikdy,ani ve výstavním areálu nevíte, na jaké individua narazíte. Nic už totiž život vašim miláčkům nevrátí. Malí totiž nepřežije a když, tak s velkými bolestmi a doživotním traumatem.

Malé poslední fotka z výstaviště.

Dne 3.2.-4.2. jsme byli v Brně na Mezinárodní výstavě DUO CACIB. V těchto dvou dnech si Viki vychodil známky nejvyšší a tím splnil podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION!! Jsem na kloučka náležitě pyšná a věřím, že se nám bude dařit i nadále a my doděláme  Slovenského šampiona.

 Krásný pozdrav jsem obdržela z Brna od majitelky našeho prvorozeného Atreje. Přišly i nádherné fotky a já nevěděla, kterou si vybrat, ale tato u bazénu mne úplně okouzlila. Je vidět, že se má klouček prostě suprově. Druhá je s jeho kamarádkou. Ta se podobá naší Arince.

Vzhledem k tomu, že se mi e-mail plní hloupými dotazy pouze na cenu štěňat, přikládám odkaz, kde si to v klidu můžou zájemci přečíst, jelikož na takové e-maily už nebudu dál odpovídat. Děkuji za pochopení.

hodnota psa

 Našla jsem velice pěkný článek od známé chovatelky a tak bych se s Vámi o něj chtěla podělit. Myslím si, že je velice hezky napsaný a bude srozumitelný všem.

štěně a pohyb

 Jelikož se mne dost lidí ptá, co dělají a jak se mají moji malí odchovanečci, vložila jsem vždy ke každému štěněti, jeho vlastní stránku s informacemi a fotkami, jenž mám. Snažila jsem se vepsat příběh, který mi vždy sdělí majitelé, či ho vidím na FB. Budu se i nadále snažit tyto stránky doplňovat a věřím, že i majitelé sami mi budou posílat více informací o svých miláčcích. Předem jim moc děkuji za ochotu se mnou spolupracovat.

Stránka je vždy na konci vrhu pod jménem jedince. Stačí jen kliknout na jméno a otevře se jeho stránka. Např: otevřu si NAŠE ODCHOVY, kliknu na vrh "B", sjedu až dolů, uvidím fotku s názvem Babbia , kliknu na jméno a otevře se stránka s příběhem.

                ROK 2018

Pomalu se blíží konec roku a tak bych všem, kteří na mé stránky chodí pravidelně, ale i těm, co nahlédnou jen jednou, popřála v příštím roku 2019 HODNĚ ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ, LÁSKY A POHODU!

 Na Štěpána k nám přijela moooc milá návštěva. Moje dcera Anna s vnoučaty. Rosťa byl sice v práci, ale i tak to byl velice příjemně strávený den. V odpoledních hodinách jsme se všichni vydali na živý Betlém, jenž v naší obci pořádal Valašský soubor. Dětem se to moc líbilo a za zvuku cimbálu si moji vnoučci zazpívali vánoční koledy. Byl to nádherný 26.prosinec.

Nastal opět čas vánoční a i u nás se chystal příchod Ježíška. Naši chlupatci to dobře vycítili a chodili se neustále dívat, jestli pod stromečkem jsou již dárečky. Po řízku utíkali okamžitě ke stromečku, kde si vybrali každý co chtěl. Pamlsky jsem jim pak hned rozdala, aby i do budoucna věděli, že Štědrý den je hlavně pro ně, naše chlupaté děti.

Druhý, adventní víkend jsme trávili mezi bezva lidmi, na výstavě v Nitře (8.-9.12.)

 Vikísek měl odpočinkový kruh, jelikož šel ve třídě čestné a tak nám o žádné tituly nešlo. Účelem bylo co nejlépe předvést malou Galaxii a dovést jí vpořádku domů.

 Toto se mi podařilo a byla jsem moc spokojená s posudkem i reakcí obou posuzovatelek.V sobotu nás měla p. Vojteková Iveta a v neděli p. Vítková Viera. Oběma dámám se malá velice líbila už tím, že šlapala jako hodinky, vůbec se nebála a v klidu ukázala zoubky. Pak následně posuzovatelku za odměnu olízala. Tím prokázala, že se nebojí a má zdravé sebevědomí. Jsem na Galinku moc pyšná, že to zvládla vše v tak krátké době. V neděli, po výstavě večer, jsem jí odevzdala chovatelce. Ta byla nadšená. Věřím, že i nadále se bude suprově vystavovat a půjde tak ve šlépějích svého otce. Hodně štěstí na výstavním molu, zlatíčko!!!

První adventní víkend jsme byli na cestách. V sobotu na výstavě v Brně a v neděli v Maďarské metropili- Budapešti. Oba dny se nesli ve znamení vítězství. Viki si odnesl výborné ohodnocení,ale velkou radost mi udělala i Glorinka a můj odchov- Dantes. Ten se na klubové výstavě i úspěšně zbonitoval s krásným bonitačním kódem. Měla jsem ohromnou radost, že jsem je zas všechny viděla. Je totiž moc hezoučký. Vyloupl se v nádherného motýla a i poradkyni chovu se velice líbil. Hodně ho chválila. Škoda jen, že moc nezvládl na stole ukázat p. Mudrovi zoubky. To ho dost poškodilo. Nebýt to klubovka, byl by klouček-nezbedníček diskvalifikovaný. Ale nakonec přeci jen zoubky ukázal a tak dostal známku V3. I tak jsem na něj pyšná. Na oba, majitelka to vše zvládla bravurně. Patří jí obrovské DÍKY!!!

Dnes 11.11., jsem obdržela úžasnou zprávu. Eiss byl na své první výstavě a hned vyhrál!! Od p. Verstovšek Suzane si na Klubové výstavě Exotiku odnesl známku V1 a k tomu i titul CAJC!!! Jsem na oba moc pyšná!!! Zvládli jste to suprově, jen tak dál! Už se těším na setkání v Brně.

V pátek, 9.11., k nám domů, přijela na výcvik malá Galaxie. Je to Vikískova dcera a tak doufám, že nám příprava na výstavy půjde pěkně od tlapek. Prozatím se seznamuje se smečkou, ale táta chybí. Vikísek je na prázdninách, jelikož Arčínka hárá. Okolí pomalu pročuchává a zjišťuje, že jsou k mání i hračky. Nejvíc jí zaujal pískací balonek a plyšové kuřátko se zajíčkem.

 Dostala jsem krásné fotky našich "B" holčiček. Vyrostly v krásné papilloní slečny a Bania- Kleuška úspěšně sklízí i výstavní ocenění. Na klubové výstavě v Mladé Boleslavy vyhrála nad šampionkou, i když nebyla prodána k výstavám. Odnesla si nádherný posudek a známku V1 s titulem CAC.

Mám obrovskou radost z toho, že se sestřičky vídají a hlídají navzájem.

Krasavička Babia- Adélka.

Úžasný a úspěšný víkend strávil Viki v Bratislavě ve dnech 26.-28.10. na Mezinárodní výstavě s nominací na CRAFT. Jelikož už nemám dovolenou, musel Vikísek odjet do Bratislavy jen s Rostíkem a handlerkou. Po všechny tři dny ho předváděla Andrejka a klouček šlapal jako hodinky. Jsem na něj TAK pyšná a šťastná, že vše zvládl. Nominoval se na CRAFT a začala jsem přemýšlet, že bych ho tam i poslala s handlerem. Byla by to zas jedna prestižní výstava pro Vikouška.

Jako náplast na bolavou dušičku mi přišel ze Slovenska milý dopis. Měla jsem ohromnou radost.

Ve středu, na můj svátek, odjel i Goro ke svým páníčkům. Nejel však daleko , jen do Vsetína (tam už je i náš Dacius-Monty). Předpokládám, že se s ním budu vídat a rodinka si najde občas čas, zajet i k nám. Společné setkání dětí a rodičů. Už nyní se těším. Goro má lehce naplánovánou kariéru závodů. Věřím, že bude úspěšný, jako naše Dailinka se svojí paničkou. Přeji rodině a Goríškovi, aby se jim v životě vše vydařilo ke spokojenosti obou stran. Budu jim držet palečky. Hodně lásečky, miláčku!!!

A je to tady....mrňata odcházejí do nových domovů a u mě začíná uplakané období.

 Dnes, 13.10.2018, odjela do Vyškova, moje srdcovka a lásečka Lolinka, kterou jsem si chtěla nechat jen pro sebe. Potěchou a radostí je pro mne to, že nová majitelka chce jezdit po výstavách a věnovat se chovu. Moc oběma budu držet palce a pokud mi to zdraví a čas dovolí, i doprovázet obě na výstaviště.

 Žádný chovatel, tak ani já, sice nezaručí, že bude malá vyhrávat, ale věřím, že se líbit bude a pokud jí to bude aspoň trošku bavit, tak jako oba rodiče, bude i úspěšná.

 Proto oběma přeji, aby se naladily na stejnou notečku, vše zvládly na jedničku a pak začaly sklízet jen to nejlepší!!! Hlavně však to nejdůležitější- vzájenmou lásku a porozumnění i když by se nedařilo.

Sobota 6.10. se nesla v duchu cestovním. Celá smečka jela s námi na výstavu do Slovenského Dargova, kde se vystavoval náš Viki. Balení nebralo konce a my vyjížděli z domova o půl šesté ráno. Štěníci cestu zvládli perfektně. Jen dvakrát jsme stáli a nechali všechny proběhnout, aby v autě už pak jen v klidu spinkali. Cesta nám trvala necelých pět hodin. Ale tím, že byl nádherný, teplý den, to všichni snášeli velice dobře a bez problémů. Dargov nás uvítal sluncem a teplotou 20st, na místě jsme byli v 10:15h. Štěňata, Vikiho, Arinku i Elišku jsme nechali v ohrádce po celou dobu výstavy. Prcci si tak přivykali na ruch okolo nich. Vůbec jim nic nevadilo, ani když čivavky spustily neskutečný řev a štěkot. Jen se podívali, jestli náhodou není něco zajímavého v blízkosti a pak se zas věnovali své zábavě. Jsou to šikulky, které nic nerozhází. Po většinu času se zabavili sami a další čas, prospinkali. Domů jsme se vrátili až po půlnoci. To pro ně znamenalo, že můžou začít zlobit. Běhání a vrčení nebralo konce. Prostě tu nahromaděnou energii za celý den, museli nějak vypustit ven. A měli jsme o zábavu postaráno až do půl druhé ráno. Jsou to naše malá zlatíčka.

27.9. jsem vzala naše prcky k veterináři, na první očkování a čipování. U lékaře bylo hodně pacientů a tak jsme museli dlouho čekat. Když na nás přišla řada, štěníci byli ospalí, ale jak jsem je vzala do rukou, hned začali být zvědaví. Při injekci pochopili, že to bude asi bolet. Nakonec to zvládli na jedničku a pan doktor je chválil. Doma už vůbec nevěděli, že je něco bolelo. Dělali psí kusy...laughing video je důkaz...klikni na:

jen počkéééj!!!

12.9. byl nádherný, teplý, letní den a tak jsem vzala naše mrňata poprvé ven. Byli trošku vyděšení, ale jak zjistili, že je venku lépe jak doma, už nechtěli zpět do přepravky. Začali zkoumat travičku i hlínu. Vyzkoušeli, co se dá sníst a co ne. Škoda jen, že jsem musela do práce a tak jejich první výprava trvala jen půl hodinky. Napoprvé jim to stačilo a když jsem je donesla domů okamžitě usnuli. Byl to pro ně asi vysilující zážitek.

Úžasný víkend od 7.9. do 9.9. jsme trávili s Vikískem v Jižních Čechách u Jindřichova Hradce. Byl to Výstavní výcvikový pobyt a Psí škola handlingu. Zde jsme se učili oba, jak se správně chovat ve výstavním kruhu. Bylo nádherné počasí a tak nám nic nekazilo pobyt. Bylo skvělé, že jsme nebyli sami a jela s námi i papillonka se svojí paničkou Pavlínkou. Psů bylo dost a různých plemen. Za papíky jsme byly dvě vystavovatelky. Ubytovaní jsme měli v Pavlínčiném obytném voze (supr luxus) a postaven byl v OSADĚ SLUNEČNICE. Nádherné prostředí, rybník a čistota mne fascinovali. Přispěla k tomu i skvělá kuchyně. Připadala jsem si jako v ráji. Vše probíhalo na jedničku a všichni účastníci byli neskutečně milí. Poznala jsem nové kamarády a náš Viki též. Věřím, že se dobře bavil. Veškeré poznatky se budu v budoucnu snažit využít. Je toho hodně, co jsem nezvládla a tak musíme s Vikískem na sobě dost pracovat. Zjistila jsem, že vše vlastně kazím já a nedávala jsem možnost posuzovatelům ukázat Vikouše v té kráse, jakou v sobě má. Snad to napravím a Viki dosáhne na metu nejvyšší.

 Chtěla bych touto cestou moc poděkovat Pavlíně za to, že nás nechala u sebe ve svém pojízdném domě a za skvěle strávený víkend v bezvadné společnosti. Snad to nebylo naposledy, kdy se takto potkáme.

za fotky děkuji škole handlingu

Po delší době jsem vyjela s naším Vikískem na výstavu. Byla to Mezinárodní výstava v Bratislavě. Po oba víkendové dny 18.-19.8. bylo neskutečné horko. Teplota ve stínu přesahovala 37st. Viki si v sobotu vychodil známku V2 a titul r. CAC a v neděli V1 s tituly: CAC, CACIB, BOB a BIG II.

Pro potěšení a abych přišla na jiné myšlenky, když odešli naše "eFka", jsem fotila naše bělásky. Jsou nádherní. Mám z nich ohromnou radost...krásně papají a přibírají. Moc se těším, až otevřou očka a podívají se na tento svět.

GLORIA

GORO

Sobota 11.8. se nesla v pokračování loučení se štěňátky.  Pro Nikiho si přijela nová panička z Prahy. Nebylo sice tolik času na sdělování informací, jelikož jsme byly omezeny rychlíkem a zpětným návratem, ale doufám, že to podstatné jsem řekla a tak budeme i nadále ve spojení. Nikísek se choval vzorně a tak bude snad ve vlaku spinkat únavou. Řádil totiž od skorého rána a nebyl k utahání. Hodně štěstíčka, miláčku!!!

 A je to tu!! Loučení s naší malou bojovnicí Fantagiro. Dnes 10.8. odjela do Ostravy ke své nové paničce. Věřím, že se bude mít prostě NEJ! Jsou to úžasní lidé. A hlavně, celou dobu poslouchali, jak povídám...a mluvila jsem dlouho. Když já mám tolik věcí, které musím sdělit.

 HODNĚ ŠTĚSTÍČKA,FANYNKO!!!

Dnes jsem dostala fotky našeho loňského kloučka Etiena. Malý vyrostl v krasavce. Je krásný. Mám z něj velikou radost a obrovské díky patří majitelce za vzornou péči o  Etienka. Je to sice drobeček, ale myslím, že lumpárnu dělá jako velký kluk. Váží jen 1,5kg.

V noci z 3.8. na 4.8. se nad ránem narodili naší Elišce štěňátka. Konečně Elli prolomila sérii kloučků a na svět přivedla holčičku. Sice, když přišel první klouček, hned jsem věděla, že je to prostě Eliška.....Klouček přišel ve 2:20 s váhou 118g a na holčičku jsem musela chvíli čekat. Tu jsem s velkou radostí uvítala ve 3:55 a její váha 124g. Oba se mají čile k světu, jen máma trošku zlobí. Neměla mléčko a tak hned ráno jsme museli k panu doktorovi. Ten jí udělal sono, prohlédl a rozhodl, že nejlépe bude, když dostane injekci na stahování dělohy, podporu laktace, něco na posílení organizmu a něco i na kosti. Takže Eliška odjížděla s rozpíchaným zadečkem. I přes všechny tyto injekce však byla velmi statečná a hned se jala role vzorné mámy. Svoje děti bránila. Na pana doktora vrčela, až jsem se musela trošku smát. Doufám, že snad bude vše v pořádku a malí začnou sát mléko, jenž máma dodá.

 

Dnes 2.8. jsme zajeli se štěníky za panem doktorem na veterinu. Fany a Niki dostali první včeličku a svůj čip. Fénix to velice oplakal, ale po chviličce se utišil a už byl opět velkým a statečným kloučkem. Malá Fantagiro ani nehlesla. Dokonce i při čipování neplakala. Chovala se prostě jako dáma a bojovnice. Jméno Fantagiro nese poprávu.

 Měla jsem z obou velikou radost, když je pan doktor prohlédl a překontroloval zoubky, varlátka bez zbytečních řečí. Oba stáli vzorně a nechali si vše líbit. Jen výška stolu se jim moc nelíbila a tak po kontrole rychle spěchali do náruče.

 Vše je jak má být a v naprostém pořádku.

Naše mrňata se začínají učit vyhledávat mlsky. Učení jim jde skvěle a moc je to začíná bavit. Je úžasné dívat se, jak se snaží. Když jim to nějak nejde dokážou se i vztekat a vrčet, ale potom rychle znovu zapojí čumáček a dohledají vše.

Malí už řádí....nejvíc večer...laughing

večerní hry

6.7. Jsme vzali naše štěňata poprvé ven. Ze začátku se trošku báli, ale jak se rozkoukali, rozběhli se za mámou. Mám z nich velkou radost. Venku se unavili a doma pak spokojeně spinkali.

Naše mrňata poprvé ochutnala něco jiného, jak mámino mléko. Docela jim chutnalo.

Dnes 27.6. mi přišel vzor PP a přidělená čísla z ČMKU našeho vrhu "F". Mám velkou radost.

Dne 22.6. naši mrňousci poprvé otevřeli svá očka. Podívali se na tento svět. Mám radost, je nádherné se jim dívat do očí. Oni vás ještě pořádně nevidí, ale už je to předzvěst toho, že začnou běhat. Proto jsem ze soboty udělala den, kdy se všichni odčerví a štěníkům ostříhají drápky, aby se jim lépe začalo lítat. Vyměnila jsem v porodní bedýnce podložky a dala dečky. Mají tak tvrdší podklad a k běhání rozhodně lepší. Už se těším na den, kdy půjdou poprvé na obhlídku. Ale na to mám ještě týden čas. Samozřejmně, vše budu dokumentovat fotoaparátem.

Dnes mi přišel krásný e-mail s blahopřáním ke štěňátkům. Na konci přáníčka byly vloženy i nádherné fotky našeho kloučka-Dantese. Chci touto cestou MOC poděkovat majitelům, že se o Dantíka tak vzorně starají. Klouček je doopravdy nádherný, prostě se vydařil a věřím, že i malý Fénix bude vypadat stejně- nádherný v srsti s červenou barvou.

 

 A je to tady!!!

 Arinečka porodila Vikískovi holčičku a kloučka. Oba se mají k světu, krásně bumbají.

Snad bude i do budoucna vše v pořádku. Více info v sekci "vrh F".

 Sobota byla neskutečná. Viki a Elli jeli poprvé beze mne na výstavu do Zlína a Arinka se po obědě chystala k porodu. Holčička se narodila v 18:10 a klouček přišel na svět v 19:20h. Byl to fofr.

 

Včera 4.6. za námi přišel na návštěvu Gonzo, Bruno i s paničkou. Vikísek měl konečně možnost se dosytosti vylítat, neboť v posledních dnech se na vycházky chodí málo. Arinečka už nemůže a Eliška hárá. Proto se berou odděleně ven. Malý Bruníček se nestačil divit, co to kolem něj pořád létá za tryskomyš. Chvílemi se mu musela zatočit i hlava...laughing

Arinka už je též nachystaná k porodu

Viki už pomalu čeká na své potomky...začíná být hodně důležitý.laughing

Květnový víkend od 18.5.-21.5. jsme se jeli podívat do Maďarska. Ubytovaní jsme byli v Ružiné (SK) na přehradě a denně jsme dojížděli na výstavy do Szilvásvárádu (HU),  který byl vzdálen od hotelu 110 km.

 Počasí nám vyšlo na jedničku a i výstavní areál byl prostě nádherný. Úvod byl pompézní. Výstava se začala v sobotu přehlídkou lipicánů a jejich drezúrou. Koně tančili na živou hudbu a můj toto viděl poprvé na vlastní oči. Byl unešen nádherou koní a elegance tance. V sobotu zde byla celosvětová výstava stafordských teriérů a zástupci všech zemí měli nástup s vlajkami svých států, které zastupovali. I z ČR se účastnilo pár lidí. Byl to nádherný začátek třídenního výstavního klání.

 V nedělním obřadu pak byla nádherná ukázka vítězného družstva ve voltiži (cvičení na koni). S touto cvičební sestavou Maďarské družstvo mládeže vyhrálo.

Szilvásvárad nás prostě okouzlil. Dokonalé zázemí, výstavní kruhy s koberci, jenž tlumili chůzi po betonu, vynikající a levná kuchyně. Skvělá organizace.

Pokud i příští rok budeme jezdit po výstavách, tato bude určitě na našem seznamu.

Rozhodně se sem rádi vrátíme.

Čekáme štěňátka od Vikíska a Arinky!!!

Ve středu 9.5. jsem zajela s naší Arinkou na veterinu, abych si nechala u ní udělat sono. S velkou radostí už můžu napsat : ČEKÁME MIMINKA!!!

Jsem moc ráda a současně zvědavá, jací drobečkové přijdou ze spojení Vikíska a Arinky na svět.

Víkendovou sobotu 28.4. jsme zajeli všichni do Maďarské Pápy. Naší spolucestující byla p. Podracká se svou psí slečnou-Olinkou. Vyjížděli jsme z Horního Lidče před čtvrtou hodinou ranní a do Pápy jsme dorazili v osm. Cesta nám ubíhala skvěle a my ani jednou nezabloudili. Trefili jsme se napoprvé a nic nehledali.

 V Pápě nás uvítal nádherný stadion, skvěle připravený na nápor psích mazlíků a jejich páníčků. Pro vystavovatele byl postaven obrovský stan, pod kterým jsme složily naše věci. Zajišťoval nám příjemný stín a my se tak nemuseli pražit na ostrém sluníčku. Po obou stranách byly výstavní kruhy a stoly posuzovatelů. Z takového zajištění by si mohli vzít příklad i "naši" někteří pořadatelé. Okolo kruhu byl páskou vymezen prostor, kde chodili návštěvníci a nepohybovali se tak mezi klecemi a věcmi vystavovatelů. Za tímto prostorem pak bylo místo pro postavení velkých stanů.

 Byla jsem nadšená, jak vše bylo zorganizované. Nikdo se nikde nepletl, vše bylo řádně značené a hlavně přehledné. Nechyběl ani bazének na chlazení psíků. Voda byla k dispozici. Myslím, že na tuto výstavu se budu ráda vracet. Byl to nádherný sobotní -skoro letní (26st) den.

Dnes jsem našla na internetu Vikískové ohodnocení ze Slovenského DOG CUPu. Jsem nadšená. Umístil se na nádherném druhém místě.

Velikonoční pondělí (2.4.) jsme vyrazili všichni na Čachtický hrad (SK). Bylo nádherné, slunečné počasí a na Slovensku bylo i teplo. Teplota přesahovala krásných 15 stupňů. Pro nás to byla skvělá procházka a pro naše chlupatky výborné vybití energie v listí a trávě.

Tento nádherný hrad nás překvapil. Pořádalo se zde vystoupení divadla (Povídka o Čachtické paní) a historického šermu na horním nádvoří. Na dolním nádvoří si mohl každý dopřát něco dobrého. Ať už to byly speciality v podobě ovčího sýru, oštěpky, žinčice, či perfektně upravené masíčko přímo z grilu. Všem kdo neví kam se jet podívat, vřele doporučuji. My se sem určitě budeme vracet a né jen na velikonoce. Prostě bezva výlet a skvěle strávený sváteční den.

Bílá sobota se nesla v duchu oslav narozenin naší Elli, která měla v lednu 5 let a Vikiho, který oslavil dvouleté výročí 30.3. Dohromady jsem jim upekla narozeninový dortík a dostali spoustu mňaminek, balonků. To je ta nejúžasnější hračka pro oba. Jejich neustálé házení totiž vyžadují i když se vrátíme z dlouhé procházky. Oběma našim mazlíčkům přejeme hodně zdraví, štěstí na poli výstavním a ještě aspoň něco málo štěňátek, které by měli mít spolu.

Na Velký pátek (30.3.)nám začala hárat Arinka. Tím, že její krytí vychází na 13.dubna, zvažuji, jestli budeme vůbec krýt a mít štěníčky. Její potencionální porod by vycházel zrovna na dobu, kdy budeme na výstavě v Sobotce. Tuto klubovou výstavu bych si nerada nechala ujít a tak hodně uvažuji. Uvidím, jak se bude situace vyvíjet a jak bude háravku zvládat Viki.

Pomalu se blíží svátky jara a i u nás se připravujeme na velikonoce. Proto přeji všem, KRÁSNÉ SVÁTKY a bohatého šmigrusta!!!!

Dne 24.3. jsme vyjeli do Prahy na klubovku. Tato klubová výstava bývá prostě skvělá. Ani dnes tomu nebylo jinak. Úžasné ceny, jenž čekaly na své nové majitele a jejich chlupaté parťáky,neměly chybu.

 Na tuto výstavu jsem se rozhodla nahlásit Vikíska a Elišku do soutěže párů. Tito dva spolu šli naposledy, když měl Viki 4 měsíce. Neměla jsem ani čas, abych je spolu potrénovala v chůzi na výstavním vodítku. Eliška se nevystavovala skoro dva roky. Proto pro mne bylo obrovským překvapením, že VYHRÁLI!!

 Ještě větší radost jsem však měla, když náš odchovaneček - CARPE DIEM nastupoval do třídy mladých (jeho 1.výstava) a dostal skvělé ohodnocení a známku V1 s titulem CAJC!!! Jsem na malého tak pyšná a mám neskutečnou radost. Carpíšek šel odpoledne k bonitaci a vše suprově zvládl a odnesl si skvělý bonitační kod.

 Touto cestou bych chtěla ještě jednou pogratulovat majitelce a současně poděkovat za to, že se o malého tak suprově stará. Vřelé díky!!!

24.2. jsme jeli na Klubovou výstavu do Pezinku na Slovensko. Byl pěkný, slunný, mrazivý a větrný den. Teplota se pohybovala od -8st přes den. V Pezinku nás přivítala nazdobená hala a velice milí lidé. Mám prostě Slovensko moc ráda. Vždy máte nablízku kamarády, kteří vás mají rádi a vždy vám jsou k dispozici a pomůžou, když potřebujete.

Nemám slov nad supr nachystanou výstavou, jejími cenami od sponzorů a vůbec celou organizací. Veliké díky patří všem, kdo se podíleli na jejím bezchybném chodu!!! Musím pochválit i úžasný gulášek, který jsme dostali. Můj si jen rochnil.

 Jsme členy dva roky a za tuto dobu si nemůžu vůbec na nic postěžovat. Prostě SUPR organizace, zázemí a vše co k výstavě je třeba.

 Vikísek nastoupil do třídy vítězů a prostě zabodoval. Vyhrál titul CAC a to nebylo vše, co si z Pezinku odvezl. Následoval titul KLUBOVÝ ŠAMPION a titul TOP PAPILLON 2017!!! Zde obdržel titul TOTAL I.místo a v psech I.místo s počtem bodů 1080!!! Jsem z Vikiho moc nadšená. Domů jsme odjížděli s nádhernými poháry a cenami.

Třetí únorový víkend se nesl ve znamení úspěchů. Vikísek v Bratislavě na VICTORY SHOW (Šampion-šampionů) dodělal získáním titulu CAC, Slovenského šampiona krásy. Odnesl si i titul VICTORY JUNIOR WINNER!

 V neděli pokračoval dalšími tituly, jenž posbíral po CACovi a to: VÍTĚZ SLOVENSKA a titulem BOB!

Únorový víkend 10.2.-11.2. jsme všichni strávili na mezinárodce v Nitře. Zde jezdíme všichni moc rádi, jelikož nás vždy přivítá bezva zázemí a milí lidé. O známých už ani nemluvím. Na ty se těším ze všeho nejvíce. Bohužel tento víkend poznamenala velice tragická událost. Kamarádce, která přijela na oba dny s karavanem a s nádhernou fenečkou papillona narozenou 1.1.2017 (tu si koupila v Rusku) to byla ta nejhorší sobota. V kruhu sice byla skvěle ohodnocena známkou V2 (ze 6 papillonek), ale večer se stal pro ní tragický. Když šli s manželem a malou na večerní procházku, napadl je volně pobíhající thajský ridgeback. Stačila chvilka a malá papillonka střet mezi nimi nepřežila. Jedno hloupé skousnutí a je po nadějné, nádherné holčičce. Všem nám to po zjištění bylo líto a do kruhu v neděli jsme všichni nastupovali se slzami v očích. Nejhorší na této události je, že člověk, který nechal volně pobíhat svého velkého psa se ani neomluvil a svou arogancí ještě majitele urážel. Věřím, že Slovenská policie toto vyřeší a majitel ponese plnou zodpovědnost za svého psa a bude podle zákona potrestán.

 Proto prosím VŠECHNY majitele, ale i budoucí, kteří mají malé plemeno, aby byli na své psí miláčky opatrní a obezřetní. Nikdy,ani ve výstavním areálu nevíte, na jaké individua narazíte. Nic už totiž život vašim miláčkům nevrátí. Malí totiž nepřežije a když, tak s velkými bolestmi a doživotním traumatem.

Malé poslední fotka z výstaviště.

Dne 3.2.-4.2. jsme byli v Brně na Mezinárodní výstavě DUO CACIB. V těchto dvou dnech si Viki vychodil známky nejvyšší a tím splnil podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION!! Jsem na kloučka náležitě pyšná a věřím, že se nám bude dařit i nadále a my doděláme  Slovenského šampiona.

 Krásný pozdrav jsem obdržela z Brna od majitelky našeho prvorozeného Atreje. Přišly i nádherné fotky a já nevěděla, kterou si vybrat, ale tato u bazénu mne úplně okouzlila. Je vidět, že se má klouček prostě suprově. Druhá je s jeho kamarádkou. Ta se podobá naší Arince.