Dne 8.1.2020 se naší HANELLE Camilla Altair

nositelce titulů :

ČESKÝ ŠAMPION, ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION, SLOVENSKÝ ŠAMPION,

JUNIOR ŠAMPION KLUBU MKSK A KCHMPP

1X BOB, 1X BOS, VÍTĚZ KRÁSNÉ LOUKY, KRAJSKÝ VÍTĚZ

a

SATYR Caprina Dowina

nositel titulů:

RAKOUSKÝ ŠAMPION, SLOVENSKÝ GRAND ŠAMPION, SLOVENSKÝ ŠAMPION,

MAĎARSKÝ ŠAMPION, ŠAMPION KLUBU KCHČaP

PP

narodila holčička. Ponese si jméno

                 CHELSEA  CHARLOTT  Arinelle    zůstává doma

čas porodu:                        4:05h

porodní váha:                     101g

barva:                                tricolora

pohlaví:                              fena

Její příchod na svět byl velice dramatický. Eliška dlouho a bolestně rodila 56.den. Porodila jako první její sestřičku v 0:25hod (57.den). Tu se mi však nepodařilo zachránit. Přes hodinu jsem se snažila malou rozdýchat, ale vše bylo marné. Byla jsem nešťastná, že tak nádherný tvoreček se udusil. Moc dlouho byla v porodních cestách. Bohužel, i to se v chovu stává. Charlottka si dávala na čas. Eliška byla vysílená a tak v klidu odpočívala. Další kontrakce na ní přišly až po třetí hodině ranní. Nastal boj s časem. Charlottka se vyloupla v celé své kráse ve 4:05hodin. Špatně dýchala, ale to se dalo do pořádku už po druhém odsání. Problém nastal až při přiložení malé k cecíčku. Neuměla sát. Narodila se dřív. A tak teprve začal boj o její bytí mezi námi. Věřím, že se mi to podaří a Charlottka bude mimo nebezpečí života. Zato její máma mi dává zabrat. Od porodu nežere, je slabá a vyčerpaná. několikrát na veterině s injekcemi proti bolestem ve svalech, ATB, vápníkem v tekutém stavu. Prostě, nic-moc. Přežívá jen díky homeopatikům a calu-petce. Držte jí všichni palce, aby to moje Eliška zvládla a dala se dohromady. Už kvůli malé Charlottce.

Lotynka po týdnu bojů.  Snad už bude u ní líp.

Lotynce trvalo trošku déle, než se podívala poprvé na tento svět. Začíná se zajímat o okolí svého pelíšku,  Rychle se po něm pohybuje. Je to ještě sice plazení, o chůzi zatím nemůže být řeč, ale zato rychlostí chrobáka. Mám z malé radost, že se dala dopořádku. Baští už na jedničku a tak i v  přírůstkách je to vidět.

A už se začínám zajímat o okolí. Pomaloučku vylézám ze svého úkrytu a zkoumám, co je to za divné předměty.

 Lotty už má pět týdnů a tak jsem jí opět odčervila. Pomalu se začleňuje do smečky a začíná si hrát. Je to ještě sice roztřesené štěndo, ale už má zájem i o hračky, tak Mínku. Ta jí upoutává nejvíce. Holky se navzájem oťukávají.

Lotty začíná pořádně baštit i jiné, než jen mámino mléko. Nejvíc jí chutná masíčko se zeleninkou a rýží. Když se napapká, zapije to ještě od mámy mlékem. Tím, že už běhá po celém bytě, nemá však tendenci se zakulaťovat. Konečně se blíží štěníku papillona a né, kuličce. I nožky jsou pevnější. Musíme si dávat pozor, aby jsme malou nezašlápli. Je rychlá a tak začíná období - šoupání nohama. Je to nejpěknější období prcka. Mění se k obrazu psímu.

 Malá má dvanáct týdnů, váží skoro 1200g a má za ssebou druhé očkování. Konečně se naplno zařazuje do domácího dění i venčení. Je hodně šikovná. Doma chodí spořádaně na podložky a venku krásně běhé s ostatními. Snažím se, aby byla co nejčastěji na sluníčku, i když je venku ještě chladno. Hlavně po ránu. Doma jí  pomalounku učím na psí hlavolamy. Začínáme vždy čuchačkou a schovanými pamlsky.

Oblíbila si i krmící kouli ve které má dobrotky.

Lotty už má za sebou veškerá očkování. Čeká jí už jen vzteklina, ale tím, že je drobnější, jí budeme očkovat později. Pan doktor nám poradil, že čím později, tím pro malou lépe. Do půl roku to stihneme.

 Dne 29.4.2020 jsem po delší době vzala zas foťák do ruky a tak i video, jenž vkládám je z tohoto dne. Rostík mám udělal skvělý dokument, jak malá hraje na zvonek.

Dne 17.6.2020 byla naše Lotty na očkování proti vzteklině. Pan doktor jí velice chválil, že tak pěkně porostla. Vakcinace proběhla vpořádku a tak malá bude moci vyjet na svou první výstavu do Petřvaldu.

27.6. se Lotynka účastnila své první výstavy-oříškiády PETŘVALDSKÝ ČUMÁČEK. Nahlásila jí Katka Helisová a i jí vedla poprvé v kruhu. Říkala, že malá byla velice šikovná a neodradila jí ani obrovská louže jenž se v kruhu nacházela. Malá to zvládla v pohodě. Vychodila si mezi velkou konkurencí úžasné druhé místo. Tímto moc Kačence a její pomocnici děkuji.